Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 172
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ražba sice vypadá jako autentická, ale nesedí mi na těch hodinkách následující věci.

Pouzdro je prachotěsné, nikoliv vodotěsné. Proto bych předpokládal, že místo nápisu WATER PROTECTED, bude DUST PROTECTED. Rovněž průměr ražby je neadekvátně malý k velikosti víka hodinek.

Když to shrnu, tak jako raritka hodinky výborný, ale troufám si tvrdit, že ražba byla určena k jiným hodinkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ražba sice vypadá jako autentická, ale nesedí mi na těch hodinkách následující věci.

Pouzdro je prachotěsné, nikoliv vodotěsné. Proto bych předpokládal, že místo nápisu WATER PROTECTED, bude DUST PROTECTED. Rovněž průměr ražby je neadekvátně malý k velikosti víka hodinek.

Když to shrnu, tak jako raritka hodinky výborný, ale troufám si tvrdit, že ražba byla určena k jiným hodinkám.

Je to rébus- tak teď jen stačí uvést, na které hodinky tuto ražbu v Eltonu používali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pravděpodobnější vypadá,prostá výměna za poškozený díl.Spíš by mne zajímalo,zda jsi Libore toto dýnko už někdy viděl,případně na které hodinky by mělo patřit.

Toto dýnko jsem nikdy neviděl, ale to zas tolik neznamená. Já toho ještě neviděl :-)

Jo, a pro které hodinky byla dělána ta raznice taky netuším.  Třeba někdo z nás bude chytřejší a s nějakým vysvětlením příjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zvláštní že není na dýnku výrobní číslo, na tyhle se ještě dávalo, ne?

 

Ten tvar nápisu PRIM mi přijde, jako by byl frézovaný, ale zbytek dýnka je ražený- nebo je to taky úhlem fotky, vlčí mlhou a skleničkou vína po obědě..

 

výrobní číslo se dávalo na dýnka incabloc 6x + 6x.1  s velice krátkým časovým přesahem na kif 6x.3, a pak to začali chrlit hlava nehlava, model na fotce by číslo na dýnku rozhodně mít měl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdá se mi to, anebo je ta ražba vůči dýnku vyosená, že není vycentrovaná?

Čoveče, podle avatarů bych neřekl, ale oči máš seřízené líp než já. Ražba je hozena mírně do prava. Vzal jsem to posuvkou a ukazuje mi nějakou tu desetinku rozdíl. Měření může zkreslit hloubka zářezů pro otvírák. Trošku lže fotka, která je z úhlu a větší oproti realu. Ve skutečnosti to tak markantní není.

 

Podle mě se jedná o ražbu viz. foto otlaku materiálu do vnitř dýnka. Lepší fotku pod lampičkou neudělám. Pár Primek už jsem taky měl, ale tuhle ražbu dýnka ještě ne. Možná se jedná o bastlík. Nebo někdo něco zkoušel v omezené serii. V hodinkách tiká 66.1.

post-17158-0-79035600-1445787401_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čoveče, podle avatarů bych neřekl, ale oči máš seřízené líp než já. Ražba je hozena mírně do prava. Vzal jsem to posuvkou a ukazuje mi nějakou tu desetinku rozdíl. Měření může zkreslit hloubka zářezů pro otvírák. Trošku lže fotka, která je z úhlu a větší oproti realu. Ve skutečnosti to tak markantní není.

 

Podle mě se jedná o ražbu viz. foto otlaku materiálu do vnitř dýnka. Lepší fotku pod lampičkou neudělám. Pár Primek už jsem taky měl, ale tuhle ražbu dýnka ještě ne. Možná se jedná o bastlík. Nebo někdo něco zkoušel v omezené serii. V hodinkách tiká 66.1.

 

v tom případě dovolte, abych napsal hypotézu na vznik dýnka: kutilovi v eltonu se zalíbila ražba, umísťovaná na exportní primky, na kterých bylo dýnko o větším průměru než na modelu diplomat/aladiplomat, proto ražba není vycentrovaná

na exportních primkách v té době patrně nebyl vůbec nikde uveden prim coby výrobce, tudíž bylo logo bochánek prim vyraženo dodatečně.

tuto hypotézu nemám čím podložit, primky s o chlup větším šroubovacím dýnkem neznám a jinak jsem slepej jak patrona

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom případě dovolte, abych napsal hypotézu na vznik dýnka: kutilovi v eltonu se zalíbila ražba, umísťovaná na exportní primky, na kterých bylo dýnko o větším průměru než na modelu diplomat/aladiplomat, proto ražba není vycentrovaná

na exportních primkách v té době patrně nebyl vůbec nikde uveden prim coby výrobce, tudíž bylo logo bochánek prim vyraženo dodatečně.

tuto hypotézu nemám čím podložit, primky s o chlup větším šroubovacím dýnkem neznám a jinak jsem slepej jak patrona

Myslím že tuhle hypotézu by podporoval fakt, že logo PRIM je vytlačené z rubu dýnka tak, že je vidět že raznice byla menší a nakloněná. Zbytek ražby tomu náklonu neodpovídá- proto jsem měl dojem, že je to frézované. Rozhodně je to doražené později.

 

Na ta dovozová pouzdra bych to tipoval taky, ale takovou ražbu jsem zatím neviděl...

Na některé Primky pásnou i dýnka z jiných hodinek.  Co když je to takhle..?

 

Třeba by věděla Nirmalita ?

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pěkné vývozní kombo v zajímavé krabičce. Taky přidám jednu noční fotku vzácných sportek s placetnicí, které tady ještě nejsou.

post-21576-0-91620700-1453583309_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Nirmalita
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné vývozní kombo v zajímavé krabičce. Taky přidám jednu noční fotku vzácných sportek s placetnicí, které tady ještě nejsou.

Pěkná noční fotka. Jak to, že ti  ty ručky svítí, co je na nich za lumi ??? Mám jedny surfy se zelenými indexy , ale mě nic :-(

Upraveno uživatelem Miroslávek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručky mají původní lumi a jsou úplně stejné jako u Prim Auto-time. Při focení ihned po nasvícení je časté, že lumi číselníku intenzitou zaostává za ručkami, protože na nich je bohatší a silnější vrstva lumi barvy. Časem se to srovná s číselníkem, pak úplně pohasne lumi číselníku, nakonec i ručky a nastane úplná tma. Aby bylo slušně vidět, že číselník je kompletně natisknutý lumi barvou, včetně loga, obrázku placetnice, nápisů, čísel, minutových i drobných snad setinových indexů, musí se to fotit okamžitě po zhasnutí. Mělo by se jednat o nabídkové zkušební kusy pro zahraničního zákazníka, které následně sériově vyráběny nebyly, podobně jako spousty dalších verzí Ancre. Stejný postup byl i u Primek: Elton navrhl nové modely hodinek, vyrobil několik vzorků od každého a ty rozdal obchodním zástupcům podniku Klenoty a Merkuria pro průzkum trhu. Ze vzorků hodinek které do výroby nešly a dochovaly se, jsou dnes zajímavé sběratelské rarity.

Upraveno uživatelem Nirmalita
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...