Přejít na obsah

Jeden musí z kola ven


Doporučené příspěvky

Poslední dobou se (hodinkově) trochu nudím a bohužel ani tady mi to nepřipadá příliš inspirující. Tak třeba někoho zaujme tahle zatím částečně akademická záležitost.

 

Původně jsem to chtěl napsat do svého vlákna Základní trojice hodinek, ale situace už je trochu jinde, tak to zkusím od začátku.

 

Není žádným tajemstvím, že nějakou dobu tahám Expy 114270, tedy poslední vývojový stupeň verze 36mm. Vlastně ne úplně poslední, v rámci stejné reference byly ještě modely s rehautem, já mám kousek o rok starší (2007). Hodinky mám rád, zřejmě jsem nikdy neměl hodinky, se kterou bych byl spokojenější. Takže měnit je v zásadě nechci. 

 

Nicméně říci, že jsou spolu se solárními Seiky definitivní, jedině a poslední se mi přeci jen nechce.

 

Takže by to chtělo ještě něco.

 

Budu velmi neoriginální a to "něco" jsou buď Suby 14060, tj. plecháče ve verzi no date. Tady bych rád uvedl, že jsem dlouhou dobu snil o tom, že pořídím date verzi. Nicméně Expy mě přesvědčily o tom, že bez datumovky lze žít docela v pohodě. No, a pokud vedle sebe dám verzi date a no date, tak bez data se mi líbí mnohem víc. Jsou prostě elegantnější, stylově čistější. 

 

Abych svou neoriginalitu završil, tak tím "něco mohou být také klasické moony. Dlouhou jsem vedle nich chodil a celkem mě míjely. Nicméně i tady nastala tokem času změna a nyní už na něj nahlížím velmi pozitivně. Mají pro mě navíc i určitou výroční symboliku, vztahující se k roku 1969. Z toho důvodu by se mi nejvíc líbil model Omega Speedmaster Apollo 11 40th Anniversary, tj. ref. 31130423001002.

 

No pěkná trojička, že?

 

Bohužel nemám v plánu (aspoň zatím) pořizovat celou trojici a proto musí jeden z kola ven. Ale kdo?

 

Zkoušel a zvažoval všechny kombinace, každá má něco do sebe. Zatím ty klady a zápory nebudu rozebírat, abych to rovnou neovlivňoval a nechám to na Vás. Jen dodám, že pro mě jakožto přízemního člověka majícího vždy na mysli i finanční stránku věci je v dané sestavě velkým bonusem a bezproblémová likvidita všech tří kousků.

 

Takže co Vy na to?

 

 

 

post-29493-0-97694500-1443518374_thumb.jpg

post-29493-0-01101400-1443518384_thumb.jpg

post-29493-0-28594600-1443518389_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 112
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Expy rozhodně nechat, jsou to v podstatě geniální hodinky (společně s Milgaussy).

.

K nim by asi rozum velel ty Suby (zmíněná likvidita bude zřejmě lepší a s Expy je to fajná dvojice), ale já bych zrovna šel do Moonů.

Nejsem zatim hodinkově tak daleko, abych mohl hodnotně argumentovat proč, jen se mi Moony líbí víc a maj pro mně vnitřně větší kouzlo  :)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč jsou expy a Milgaussy geniální hodinky..? Já sám měl/mám obojí, takže se to dobře poslouchá, ale zajímá mě to čistě z akademického hlediska.

 

Moje kombo, které bych rád by byly 14060 a moony (aktuálně mám Milgy + Moony, takže spokojenost), datum jsem zjistil, že důležité není a navíc na datum mám kalendář anebo mobil.

 

Za mě pokud jedny, tak 14060, pokud dvoje tak 14060+moony - ale klasické...tj. podle staré ref 3570.50 - hesalit a plné dýnko

Expy rozhodně nechat, jsou to v podstatě geniální hodinky (společně s Milgaussy).

.

K nim by asi rozum velel ty Suby (zmíněná likvidita bude zřejmě lepší a s Expy je to fajná dvojice), ale já bych zrovna šel do Moonů.

Nejsem zatim hodinkově tak daleko, abych mohl hodnotně argumentovat proč, jen se mi Moony líbí víc a maj pro mně vnitřně větší kouzlo  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč jsou expy a Milgaussy geniální hodinky..? Já sám měl/mám obojí, takže se to dobře poslouchá, ale zajímá mě to čistě z akademického hlediska.

 

Pardon, špatně zvolená "absolutistická" formulace, ale jak je vidím, nedá mi to :)

Je to samozřejmě čistě můj subjektivní názor - čisté, jednoduché, decentní až skoro trochu nudné (Expy) avšak s náznakem extravagence (Milg - vteřinovka), na nic si nehrajou a celkový design skoro nestárne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory. Pokud jde o ty Moony, resp. mnou zmiňovaný model, tak beru Vaše výhrady. Prostě jsem chtěl něco s vazbou k tomu roku a tady je jaksi výrazně patrná. Původní Moony z roku 1969 bude asi trochu problém (zejména finanční) a navíc bych měl asi obavu je běžne nosit. Navíc když mi tenhle model rozmluvíte, budu muset dál shánět něco z roku 1969, zřejmě nějaký DJ :-)))

 

Edit: Ještě koukám ny ty fotky, co jsem tam dal a opětovně mě napadlo, že jediný Expy vypadají v reálu podstatně líp než na většině fotek. Zbývající dva modely vypadají dobře v reálu i na fotkách.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když jsme u těch variant...

Pardon, špatně zvolená "absolutistická" formulace, ale jak je vidím, nedá mi to :)

Je to samozřejmě čistě můj subjektivní názor - čisté, jednoduché, decentní až skoro trochu nudné (Expy) avšak s náznakem extravagence (Milg - vteřinovka), na nic si nehrajou a celkový design skoro nestárne. 

 

každé hodinky jdou vyfotit tak, že jsou dokonalé :)

 

budu se opakovat, ale nejlepší kombo budou Suby a Moony

Upraveno uživatelem tenge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karle paráda, ale jsou fuč :-)

 

Tenge: tohle kombo se celkem nabízí, ale zatím se mi nechce těch Expů vzávat. Mj. i kvůli pohodlí jak z hlediska samotnýho nošení, tak např. z hlediska toho, že se vejdou pod košili líp než Suby. Navíc když máš ruku (tedy Ty nemáš, já jo ;.-) ) 16.5 cm, hledáš spíš subtilnější hodinky. No Moony sice mají 42mm, ale i mě sedí na ruce v pohodě.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně z toho nechci dělat vintage záležitost ve smyslu něco starýho + něco starýho. Původně jsem postoval 2 nový (resp. novější) R + současný moony s přímým odkazem k roku 69. Možná za mimořádně příhodný nabídky, by jedny z těch hodinek mohly být z onoho roku, ale spíš ne. Opravdu bych se je asi bál nosit. Čili jednou koupím DJ z roku 69, ale to teď neřeším.Teď jde o dvoje hodinky na běžný nošení.

 

Pokud jde o ty Zenithy, tak to je starý trauma. Mockrát jsem po nich koukal, ale nějak stále nepřekočila jiskra, aspoň ne taková abych do nich šel. A dále je tu menší problém s případnou likviditou.

 

Expy 2 ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne kombo expy a suby. Naopak se bajecne doplnuji: hladka luneta vs potapkova luneta. Oboji jsou jine. Ukrokem k Moonum nenajdes klid :-) ale nevudu podkurovat flame...

Bez ohledu na to co poridis do komba, dej ty druhe co nebudou na ruce na par dni do banky a uvidis ten abstak a teseni se....a dokola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...