Jump to content

Prim automat - předělávka


Recommended Posts

Pánové znalí primek, prosím o radu.

(dovolil jsem si nové vlákno, pokud to někomu přijde zbytečné, ať ho prosím sloučí s jiným).

 

Kdysi myslím na aukru proběhly zbastlený automaty v pouzdře soudku (viz foto)

post-33466-0-17287600-1444056283_thumb.jpg

 

Tato kombinace se mi líbí a náhodou mám doma funkční strojek (kal 96) v nemožném pouzdře, tak bych si to chtěl zkusit udělat.

Jen si nejsem jistý, které pouzdro to přesně je? 

post-33466-0-01755900-1444056469_thumb.jpg

 

Řekl bych, že typ 66 477, nicméně, prosím znalé o postřehy, jestli myslím správně, jestli se tam strojek opravdu vleze, jestli víčko z automatů bude sedět a tak vůbec.

 

Vzhledem k tomu, že žádné z těchto pouzder nemám, tak prosím, pokud by někdo měl v pěkném stavu a chtěl by mi ho dopřát, budu rád (jak se ujistím, které přesně pouzdro, inzerát s poptávkou dám do správného vlákna, tady jenom předesílám). 

 

A nakonec ještě technikálie, myslíte, že jsem jako amatér s to provést celý bastl doma sám, nebo bude potřeba osoba znalá? (tímto bych případně rád oslovil osoby znalé, které by mi nabídli pomoc :))

 

Děkuji, pěkné odpoledne, V.

Link to comment
Share on other sites

Podle mě se jedná o tebou zmiňované pouzdro, ale pravděpodobně zde jde o kal. 69, který je průměrově shodný s kal. 68/66, ale zase je divné, že na fotkách je cifr z kal. 96. Jde o to, že kalibry 66, 68, 69 mají jinak rozmístěné otvory pro ciferník, o proti kal. 96. Možná se tam vleze i 96, ale musel by se použít jiný vymezovací kroužek, nebo ho patřičně upravit. Další záludnost bude dýnko, protože kalibr se samonátahem má o jednu základnu a rotor vetší výšku, a tím pádem se musí použít dýnko s vybombírovaným dnem a nebo samo domo letované ze dvou dýnek. Jestli se k tomu dostanu, tak to nějak poměřím a dám vědět.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem zjisti, že dýnko je průměrově stejné s dnem z televizí, jen si nejsem jist , zda bude dostatečně hluboké, protože při měření místa pro kal. zbývá jen asi 6,2 mm a pokud si dobře pamatuji, tak výška 96 je asi 6,6 mm. Dále průměr otvoru v pouzdře je 25 mm, a průměr 96 je 25,4mm. Tudíž bez zvětšení otvoru v pouzdře to tam nenarveš ani za nic. Dál je otázka, jak to bude s délkou natahovací hřídele a výškou umístění otvoru pro ni. Poslední je průměr ciferníku, kde originál ciferník z výše zmiňovaného pouzdra je 30mm a průměr ciferníku z atomatu na fotce je jen 26,5 mm. Dokonce je to zřejmé i z fotek, kde je vidět mezera kolem rámečku se sklíčkem. Určitě více informací ti podají zdejší zkušenější členové.

Link to comment
Share on other sites

Ten primitívní bastl z Aukra nahoře je udělný do pouzdra původně vyrobeného pro manuální cal. 64 (nebylo jich mnoho) s nabastleným automatovým zaklapávacím dnem. Do pouzdra tohoto typu pro cal. 68 se automat cal. 96 nevleze. Možná by tam vlezl zbastlený automatový strojek na základně cal. 68, ale na něj zase nedáš číselník z automatů cal. 96 bez ulomení upevňovacích nožiček+lepení a musel bys tam asi nechat obyčejný číselník pro manual 17 Jewels. S ohledem na výsledek jde myslím o úplně zbytečnou práci.

Edited by Nirmalita
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Trochu oživím vlákno.. vypadá to, že někdo má podobné choutky, jako já... 

Byť mě už opustily a aukci jsem objevil náhodou až včera večer..

Myslím, že je to celkem pěkné pouzdro a škoda, že se takovéto automaty nedělaly továrně..

 

http://aukro.cz/prim-automatic-po-repasi-jako-nove-i5685695840.html

 

post-33466-0-83103100-1448015225_thumb.jpg

Edited by vikinho
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...