Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

To se dá těžko popsat , to chce vidět. Postup je asi takový , že máš rytecký nůž (podobně jako dláto , je vidět na prvním foto) kterým z kovu odřezáváš šponu za šponou. Jistě sem to předkreslený měl , ale udržet směr rytí na předkreslené čáře je už o něčem jiným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu dobré.

 

 

 

... to chce vidět. Postup je asi takový , že máš rytecký nůž (podobně jako dláto , je vidět na prvním foto) kterým z kovu odřezáváš šponu za šponou. Jistě sem to předkreslený měl , ale udržet směr rytí na předkreslené čáře je už o něčem jiným.

Rytec, kterému to jde: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klobouk dolů! Je to naprosto neuvěřitelný.

Jsem zvědavý, co vymyslíš za měsíc, rok???

Hrozně rád si Tvé vlákno čtu a představuji si, co bych asi vyrobil já :-(((

Ale abych se nepodceňoval, když jsem byl malej, celkem se mi povedl prak.

Fotku bohužel už vložit nemůžu. Zub času zapracoval :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za kladné ohlasy .

No už od začátku jsem věděl že sklo nebude , bude jen prořezávaný kryt.

Tenkrát sklo nebylo moc v módě , to spíš broušený křišťál když už.

 

Moje představa je asi taková.

 

UZASNY, UZASNY A JESTE JEDNOU UZASNY.. Vazne klonouk dolu, kdyz na to tak koukam, napadlo me, kolik ty kapsace cca vazi? :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu klobouk dolů, krásná práce. Já jsem před pár měsíci začal dloubat do kovu. Chtěl bych dát do pucu jednu starou lampu.Nakoupil rytecké nože, dlátka rýtka různých tvarů a velikostí. A hurá do práce:) Mohu říct, že to vypadá strašně jednoduše, když se díváte na práci rytce, ale opak je pravdou. Čím tvrdší kov, tím daleko hůře děláte sebemenší linku. Udržet směr, hloubku je opravdu náročné. Ale tady Marek předvádí naprosto úžasné věci a s velkou zarputilostí jde za cílem :) Klobouk dolů a držím palce.

 

Ahoj Čenda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...