Přejít na obsah

Seiko Legenda - Želvy


People

Doporučené příspěvky

Já bych to stejně zkusil u nich, případně jim napsat a zeptat se, myslím, že se tu někde řešilo že i přes to, že to tam mají psaný, tak že to normálně jde.... 

To jsem právě udělal a odpověděli mi, že to nejde:

 

"Hi,

 
Sorry but we do not ship this watch to Czech Republic. 
 
Regards,
Skywatches CS"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

To jsem právě udělal a odpověděli mi, že to nejde:

 

"Hi,

Sorry but we do not ship this watch to Czech Republic.

Regards,

Skywatches CS"

Nedopisuj si s nimi, prostě si je objednej :-) mě prospex bez problémů poslali. ( srp587 ) Upraveno uživatelem Ruiz.aw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dvou měsících každodenního nošení musím pochválit strojek 4r36 který v nových Želvách je. První měsíc byly očividně v záběhu, přesnost jsem měřil dvakrát denně a z lehkého mínusu se pomalu přesouvala do plusu. Po změně času na letní, už je odchylka velmi stabilní, cca.+2s/den. Dnes již jdou do plusu celou minutu, tedy budu korigovat. Na low-end strojek, myslím docela slušná hodnota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle me taky napadlo, ale asi by to byla kravina, vrtat do novejch hodinek, nicmene puvodni kalibr by byl asi bez debat vetsi drzak, nez ten soucasnej...

Kravina ani ne, nestandardní rozhodně. Jediný "bonusy" strojku  jsou hacking a manuální nátah, a to ještě diskutabilní: pokud jdou hodinky přesně, nepotřebuji k jejich seřizování hacking. Když hodinky nenosím a potřebuji natáhnout, tak používám pseudohacking. Manuální nátah? Ten se u automatů doporučuje používat nikoli k natahování hodinek, ale primárně k jejich rozběhu. Mám zkušenost, že automaty s ručním nátahem se ale i po natažení rozběhnou až když s nimi máchnu, sice jednou, ale přeci. První tři roky ty nové strojky poběží perfektně, za další tři pak budou potřebovat generálku: osobní zkušenost z řady strojků vycházejících z kalibru 7Sxx.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kravina ani ne, nestandardní rozhodně. Jediný "bonusy" strojku  jsou hacking a manuální nátah, a to ještě diskutabilní: pokud jdou hodinky přesně, nepotřebuji k jejich seřizování hacking. Když hodinky nenosím a potřebuji natáhnout, tak používám pseudohacking. Manuální nátah? Ten se u automatů doporučuje používat nikoli k natahování hodinek, ale primárně k jejich rozběhu. Mám zkušenost, že automaty s ručním nátahem se ale i po natažení rozběhnou až když s nimi máchnu, sice jednou, ale přeci. První tři roky ty nové strojky poběží perfektně, za další tři pak budou potřebovat generálku: osobní zkušenost z řady strojků vycházejících z kalibru 7Sxx.

No prave proto pisu, ze ve finale bude starej kalibr ve vsech ohledech lepsi a asi se nepletu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo se bojí nesmí do lesa, co už chcete v těhle cenách jinýho kupovat, Seiko postupně starý strojky vyřadí ze všech modelů, hodinky s Etou za tuhle cenu stojej taky za bačkoru a od tý doby co mi v krámě nabízeli JLC za cenu kolem 250 a nefungovala datumka nevěřim ani tomu, že je kvalita daná cenou. Klidně jim ten servis po třech letech dopřeju i když je to jen dohad. A klidně jim dopřeju celej novej strojek, když to bude potřeba.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím že to nebude taková tragedie, ono to bědování souvisí se vztahem k vintage krásné staré stroje -  co je nové to je horší, chápu.

Nebo spíše se jedná o takzvané "načtené" zkušenosti, myslím takové jako když v roce 2010 někdo popsal a vyfotil stržený závit krčku korunky MM300 a po pár letech z toho byl urban legend typu MM300 mají problém s korunkama :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna u Lucida bych přenesenou zkušenost nepředpokládal. Prošli mu rukama stovky hodinek značky Seiko a desítky jich nechával servisovat. Mnoha vintážním hodinkám této značky přinavrátil krásu a funkčnost.

U mě je těch zkušeností teda méně, zatím těch hodinek Seiko byly jen desítky, ale potvrzuji bez výhrad jeho zkušenost.

Strojky 6309 a další z řady 6xxx jsou nesmrtelné. Řada 7xxx u vintážek (7002, 7009...) - to ještě jde, ale je to řádově horší. A nové strojky 7Sxx jsou kvalitou zase někde jinde - bohužel.

Můj hodinář vždy kouká, co mu nesu. Pokud 6309, tak se tetelí. Pokud 7002, tak prý "jo, to jde"... Ale pokud 7S26, tak kroutí nosem a moc se mu do toho nechce. Je to prý hlavně o tom, jak a kdy jsou tyto strojky vyráběny.

6309 - spousta ruční práce, jednotlivé díly poctivě vyráběny a kontrolovány.

7002 - začátky automatizace - část dílu ještě poctivě vyrobena, část lisována, automatické skládání, namátková kontrola...

7S26 - plně automatizována výroba - většina dílů lisována, automatická kompletace, automatizovaná kontrola, lidský faktor do výroby téměř nezasahuje a je to znát...

 

post-33556-0-64562700-1461739280_thumb.png

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teda jen jeden 7s ale zatím na generálku nevypadá. U kolika strojů a jaké problémy jsi měl?

Tak nesmíš si představit, že po třech letech Ti najednou přestanou jít nebo se po jejich otevření vysypou součástky. Několik let běží OK se standardní vychytanou odchylkou a pak zjistíš, že je ta odchylka najednou větší, v řádu pár desítek sekund a zmenší se Ti i rezerva nátahu. Spousta lidí to neřeší a hodinky si vždy jednou za několik dnů poštelují. Pokud Tě ale bude štvát, že i přes nejrůznější odkládání se odchylka zvyšuje, pošleš je k hodináři, ten je dá povozit na kolotoči a na něm zjistí, že amplituda setrvačky je velice nízká, což je většinou způsobeno zaneseným soukolím, takže Ti doporučí generálku strojku, tzn. komplet jeho rozborku, vyčištění, promazání a zpětné složení. Příčinou není, že by ses k nim choval jako dobytek, ale kvalita použitých součástek, které jdou do háje mnohem dříve než ty starší. Někde tady jsem to už psal: měl jsem např. dva modely sushi: jeden model z r. 1969, druhý pak jejich reedice z r. 1997, oboje hodinky ve vizuálně perfektním stavu. Zatímco ty z r. 1997 na generálku musely bez pardonu, ty z r. 1969 neměly problém a šly na ni jen preventivně. A nejedná se o výjimečný příklad: na základě zkušenosti odhaduji, že tak sedm strojků z deseti má či bude mít podobný problém, a to si myslím, že jim ještě nadržuji. :D

 

Taky si myslím že to nebude taková tragedie, ono to bědování souvisí se vztahem k vintage krásné staré stroje -  co je nové to je horší, chápu.

Nebo spíše se jedná o takzvané "načtené" zkušenosti, myslím takové jako když v roce 2010 někdo popsal a vyfotil stržený závit krčku korunky MM300 a po pár letech z toho byl urban legend typu MM300 mají problém s korunkama :)

Nevím kolik máš zkušeností s těmito strojky ty, ale podle Tvé reakce usuzuji, že zcela zanedbatelné. Já mám Seiko rád a neměnil bych. Nicméně mi rukama prošla hezká řádka desítek hodinek jak s novějšími kalibry 7Sxx a jejich klony, tak i vintážními strojky a ten výsledek je celkem jasný. Nedávno mi volal hodinář s tím, zda bych mu podle označení mohl určit, zda hodinky s kalibrem 7S26 byly vyrobeny v r. 2002 nebo 2012, protože ty mrchy tam už má potřetí a jejich majitel je běsný. Vyrobeny byly v r. 2012. Samozřejmě, staré strojky jsou dnes opotřebované, špatně se na ně shání náhradní díly apod,., ale když byly nové, pak je jen těžko něco překonávalo ? asi na způsob naší Tatry V3S, vydržely všechno.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kolik máš zkušeností s těmito strojky ty, ale podle Tvé reakce usuzuji, že zcela zanedbatelné...

Pokud dokážeš udělat závěr o mých zkušenostech ze dvou obecných vět, klobouk dólu, ale přesně to odpovídá tomu o čem se tady rozepisuješ ;)

 

edit:

to s tou vejtřaskou tos taky trefil.. :)

A není v těch hodinkách nakonec taky "kurvítko"

Protože jedna paní na pavlači povídala že jí stará pračka vydržela 20let a když jí klekla tak pan opravář jí řekl že ty nové stojí za hovno tak jako všechno, a je to pravda že jo. 

Ty opraváři sou pomalu horší jak ty nové věci :D

 

 

 

Upraveno uživatelem 123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...