Přejít na obsah

Seiko Legenda - Želvy


People

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 13 hodinami, Strocek napsal:

Pánové nemá někdo tip na servis Želv v Praze? Potřeboval bych pružinu do lunety, případně kde by se dala pořídit. Koscom čekačka 4-6 týdnů. 

Sice to není Pha, ale co napsat mail panu Frýdlovi? Třeba bude mít něco skladem.... Nebo Pražské hodinářství.. Nic víc mě takhle narychlo nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do Pražského hodinářství sem psal tak uvidíme. Sázel sem na ten Koscom, protože ty želvy prodáváj v moře variantách a tohle je takovej spotřebák, že sem si myslel, že by to mohli mít, ale nemaj :sad01_anim:

Ta luneta šla kdysi dávno hodně zlehka, tak sem s tim zašel do Koscomu ať tam daj novou pružinu. Tam mi bylo sděleno, že hodinář tam zkoušel dát novou, ale šla strašně ztuha, tak tam dal tu původní a že jí přihnul. Šla pak ztuha. No ale teď se mi tam štípla ta guma v lunetě, tak že tam dám novou gumu. Zaběhnul jsem do Kosocmu. Dali tam novou gumu a luneta jde zlehka jako před tím. Tenkrát tam dali asi silnější gumu, která ten chod trochu brzdila a která se mi teďka štípla. Tak že chci novou pružinu chtě nechtě. 

Ještě taková story ze včerejška, jak se tam dávala ta guma do lunety a šla zlehka, tak prodavači říkám, když už jsem tady, tak jestli nemaj novou pružinu do lunety. Prej jo a že to bude chvíli trvat, ptám se jak dlouho, už na tu gumu sem čekal docela dlouho cca 20min možná víc, že tak hoďku. Domlouvám se že se stavim za hoďku, tak že to bude. Přijedu tak za 3 hoďky. Jedu z desítky do centra všude kolony atd. no málem sem se z tý cesty vobtáh, ale vidina hodinek v pořádku mě trochu klidnila. Tak říkám týpkovi, sem tady pro svý želvy, kde by měla být nová pružina v lunetě. Tak prej skladem  pružinu nemáme, ale mohli bychom jí objednat 4-6 týdnů a cena tuším, že 800 s prací.., ale už si to přesně nepamatuju, protože sem se tak nasral, jako tou cestou a že to mi mohli říct když se vyměnila ta guma v lunetě, tak prej tu mám grátis jako omluvu za tu cestu do Kosocmu... A to neni první blbá zkušenost s nima. Když nebude mít pražský hodinářství, tak si jí objednám z eBay a vyjde i s poštovným na něco přes 5kilo z UK.

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám je už několik let, takže pružina už unavená bude. Zkoušeli jsme chod na nových želvách kde by měla bejt gumička stejně nová jako na těch mejch, ale chod bych tužší, takže je jasný, že to je pružina. Nebyl ten chod o tolik tužší, ale znát to bylo. 

Maže někdo tu novou pružinu nebo lunetu ? Asi by se nic nestalo když by to šlo na sucho, protože sou to jako "potápky" do vody, takže se tam voda stejně dostane a je s ní asi i počítáno, ale pro lepší zaběhnutí (usazení) ? Nebo je to jedno a normálně to tam dát na sucho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Želv jsem měl v ruce několikero a u každých chodila luneta jinak, docela mě překvapilo jak velké jsou rozdíly u nových hodinek.... Jinak u lunety aplikuju jednou za čas klasický postup, který doporučuje výrobce na nože victorinox :D ve vlažné vodě lunetu párkrát protočím aby se z ní dostal bordel, nechám pár hodin vyschnout a pak mažu silikonovým olejem.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 10. 2022 v 20:02, Pepino777 napsal:

Želv jsem měl v ruce několikero a u každých chodila luneta jinak, docela mě překvapilo jak velké jsou rozdíly u nových hodinek.... Jinak u lunety aplikuju jednou za čas klasický postup, který doporučuje výrobce na nože victorinox :D ve vlažné vodě lunetu párkrát protočím aby se z ní dostal bordel, nechám pár hodin vyschnout a pak mažu silikonovým olejem.... 

Souhlas. Každý seiko s lunetou šlapou jinak. A jinak čistící postup dle tebe zavedu asi taky 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem neodolal a objednal si pod kytku želvu královskou s rejnokem na tahu - tu světlejší. Zítra nebo pozítří by měla být doma. Už se moc těším. Doufám, že zítra, hned bych s ní skočil na zkrácení tahu, předpokládám, že délkově je to stejné jako samuraje. Ty jsem nejdřív zkrátil jen mikroregulaci, ale spona pak nebyla uprostřed tahu a byly extrémně nepohodlné. Po vyhození 2 článků už jsou přesně moje. Já se na ně tak těším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Manty jsou jedny z nejlepších. Tady je mám převlečený v pouzdře SK5.

Cifr se nefotí vůbec dobře a ještě se ty mrchy schovávaj za ručičkama. Ta moje fotka jim vážně ubírá na kráse. V reálu, když se na ty manty podíváte, tak je to jako pohled do hlubiny moře.

Na druhý straně systém zkracování tahu je u Želv jeden z nehorších, co jsem potkal.23C9C4CB-8AA3-4404-A3BA-2E40239AD71C.thumb.jpeg.70ea701d06412458d8e0792aba32a1f6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned mě přešlo koukání na strapcode apod. Náramek je naprosto odpovídající. Řešit jiný už mi přijde docela snobárna. Hlavně nechápu věčnou kritiku spony. Neškrábe, netrhá chlupy a nikdy se mi narozdíl od jiných nerozepla. Nechápu spony pouze s tlačítky na některých drahých nejen Švýcarech, to bych zabíjel. Poté co jsem jedny hodinky chytil cca ve výšce kolen v pádu nad betonem jsem je prostě přestal nosit a to jsem je měl rád. Low cost švýcarske chrono s Rondou, značku nebudu jmenovat. Ale tyhle shit spony jsou i na dražších hodinách. A je jedno jestli plech nebo fréza. Za mě je Seiko origo tah mnohonásobně lepší a s fat stěžejkami se fakt nebojím skočit do vody i když radši do vody skáču s hodinkami na gume z22 z SKX. Dávám si ji i na Samuraje, jen by mě zajímala ta origo guma na želvy, jestli je měkčí než z22, tak ji taky nechci a zůstanu u z22. Tolik k origo tahu - zůstane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...