Přejít na obsah

Seiko Legenda - Želvy


People

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 24. 5. 2022 v 15:19, Harrior napsal:

Ahoj všem, před 3 lety to právě tyhle želvy u mě všechno odstartovaly a než se člověk v tom odvětví aspoň trochu začne orientovat, tak zjistí, že se snad už v této podobě nevyrábí... sice ta základní/první, ale za mě nejpodařenější varianta. Zaznamenal někdo, kdy k vyřazení došlo, nebo je to jenom nějaká lokální dodavatelská záležitost?

20210629_133509.jpg

taky mám rád jednoduchost. A teď jedna sherlokova otázka, foceno na pláži v Zadaru? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám rád jednoduchost a teď střídám Manta želvy a základní černé Samuraje a na přehlednost Samuraje vedou, ta symetrie je dokonalá. Datumovka s malým indexem na 3  perfektně doplňuje naproti na 9 velký index, symetrie příkladná i dražší modely by mohly závidět. Želvy s daydate mají v tomhle rezervu, ale zase daydate mám rád nicméně s designového hlediska ho i oželím. Samuraje mě v tomto za jeden rok hodně poučily, při koupi mě připadaly extravagantní, dnes skvěle vyvážené a celkem konzervativní. Copak mě asi za rok naučí želvy? Jsou na dobré cestě, líbí se mi a pravděpodobně je taky začnu milovat až s prvními malými šrámy. Ve stavu nových je člověk chtě nechtě moc opatruje a vůbec si je vlastně nemůže užít jak by chtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Panchart napsal:

Ještě jsem nezažil tak dlouhou noc abych na nich neviděl kolik je a to je nijak nenasvěcuju, prostě je mám na ruce a jsou krásně čitelný neustále!

Tak mě napadá, jestli to nebude tím, že se kolem jedný až druhý hodiny ráno hrabu rukama v ledničce, která samo sebou vevnitř svítí.😁🍗🍕🌭🥪🍰🍨

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kopírka dokonalá, včetně strojku NH36, tahu, tvaru korunky, s hodinovou ručičkou ala Samuraj. Ještě tomu slícujou indexy, dají signování na korunku, frézovanou sponu a safir. A milion komentářů na jutubu, že jsou lepší než originál na sebe nenechá dlouho čekat. Opět se mi chce blejt.

🤮🤮🤮🤮

Neměla by se ta firma jmenovat Pagani - design copy?

Upraveno uživatelem Jiří Sedlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, ale tohle nemůžeš myslet vážně, že toto by tě otrávilo! Pokud ano, pak se nemůžu zbavit dojmu, že svoje hodinky kupuješ a nosíš pro efekt a ne z přesvědčení a lásky k hodinařině. Prakticky dokonalých fejků mnohem věhlasnějších hodinek je mraky. Znamená to, že si nekoupíš AP, protože v Itálii/Turecku, atd. na pláži koupíš pro neznalce prakticky totožné za pár Euro? Řešení není na nás. Ale to, že se nad tím jen usměju, to je moje řešení 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ne, jenom jsem netušil, že už i želvy. To jim to za to stojí? Opajcnout hodinky za desítku? A ještě hodinky od dodavatele strojků. Jsem přesvědčen, že opravdový fanda si je nekoupí. Já si z lásky k hodinařině pořizuji nové reinkarnace, nové modely, protože původní jsou někdy cenově mimo mě nebo se nechci spálit bazarovkou. Ale právě z lásky k hodinařině vždy od původního výrobce. Vysypal jsem dvojnásobek původní ceny starých pětek za generálku, když jsem si mohl koupit nový. No třeba teď je mám na svý tlapě. Malý příjemný pětky 38mm. To mi nepřipadá na efekt. 

AP si nekoupím, protože na to nemám, kdybych měl, asi bych se na ně podívat šel, jsou to hezký hodinky. Jak mě svrbí aspoň desitka odložená v krabičce na moje rozmary, hned lovím v Japonském hodinářském rybníku nebo na burze desky a magnetofonové pásky. Já mám úctu k lidské práci a duševnímu vlastnictví, takže vždy originál. Pásky mám na kopírování desek, které nechci hoblovat dokola, ne na pirátske kopie. I aparaturu mám starší ještě made in Japan a bedny Germany rok 79, takže jsem si jist, že všichni kdo na vývoji a výrobě pracovali dostali za svoji práci řádně zaplaceno a nikdo tam nenutil pracovat děti. 

Bohužel se pohybuji mezi lidmi, kde drtivá většina nepozná rozdil. Dokonce i někteří nosí ten shit na efekt. Nejlepší hodinky široko daleko G-shock a strejdovy pětky. Většina nosí mobil, ale na serverech typu Ali a Wish kupují kdeco a předpokládají, že to tak dělají všichni. Za celou dobu co nosím mechanické hodinky se mi stalo až letos, že mi sestra sousedky pochválila Samuraje, že potápky od Seika jsou nejlepší, že doma v Americe taky jedny má a že do moře si jiný nebere. Lidi co nevytáhli paty z Čech jsou v tomhle hrozně omezený. Jeden kolega mě dokonce ujišťoval, že není možný aby hodinky byly vodotěsný do 200m, že to prostě nejde a když to tam někdo píše, že je to podvod z a určitě z Číny. Na druhou stranu jsou schopný uvěřit výkonu uvedenému na samolepce na kazeťáku. Jediný komu stálo za to se aspoň podívat, že norma ISO 6425 existuje a co v ní zhruba je, byl kluk, kterého mají za největšího vola. Dobrého kamaráda jsem marně přesvědčoval, že si místo dřevěných hodinek z Číny má k Ježíšku přát G-shocky nebo Duro když je stěhovák. Nepochopil, už mu nechodí startovací tlačítko a 50mm dřeva nosí jen doma, protože jinde by je urval. Já už se nerozčiluju, jen je z toho smutno. Protože většina lidí už pro samý šmuk  zapomněla, že si za svoje mnohdy těžce vydělané peníze mohou koupit kvalitní originální zboží, co jim vydrží několik generací.

Hlavě mi ale přijde absurdní že si nakoupí od Seika strojky a pak jim v klidu okopírujou jejich hodinky. To je jako kdybys nakoupil motory pro svůj malosériový sporťák od Forda a potom jako náhodou vyjel s přesnou kopií GT40 nebo Mustangu montovanou za polovic v Číně. Tohle mi hlava nebere. 

Jsem při tom Silvestru trochu zhulenej, tak doufám, že jsou moje myšlenkové pochody jsou srozumitelné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Jiří Sedlák napsal:

To ne, jenom jsem netušil, že už i želvy. To jim to za to stojí? Opajcnout hodinky za desítku? A ještě hodinky od dodavatele strojků. Jsem přesvědčen, že opravdový fanda si je nekoupí. Já si z lásky k hodinařině pořizuji nové reinkarnace, nové modely, protože původní jsou někdy cenově mimo mě nebo se nechci spálit bazarovkou. Ale právě z lásky k hodinařině vždy od původního výrobce. Vysypal jsem dvojnásobek původní ceny starých pětek za generálku, když jsem si mohl koupit nový. No třeba teď je mám na svý tlapě. Malý příjemný pětky 38mm. To mi nepřipadá na efekt. 

AP si nekoupím, protože na to nemám, kdybych měl, asi bych se na ně podívat šel, jsou to hezký hodinky. Jak mě svrbí aspoň desitka odložená v krabičce na moje rozmary, hned lovím v Japonském hodinářském rybníku nebo na burze desky a magnetofonové pásky. Já mám úctu k lidské práci a duševnímu vlastnictví, takže vždy originál. Pásky mám na kopírování desek, které nechci hoblovat dokola, ne na pirátske kopie. I aparaturu mám starší ještě made in Japan a bedny Germany rok 79, takže jsem si jist, že všichni kdo na vývoji a výrobě pracovali dostali za svoji práci řádně zaplaceno a nikdo tam nenutil pracovat děti. 

Bohužel se pohybuji mezi lidmi, kde drtivá většina nepozná rozdil. Dokonce i někteří nosí ten shit na efekt. Nejlepší hodinky široko daleko G-shock a strejdovy pětky. Většina nosí mobil, ale na serverech typu Ali a Wish kupují kdeco a předpokládají, že to tak dělají všichni. Za celou dobu co nosím mechanické hodinky se mi stalo až letos, že mi sestra sousedky pochválila Samuraje, že potápky od Seika jsou nejlepší, že doma v Americe taky jedny má a že do moře si jiný nebere. Lidi co nevytáhli paty z Čech jsou v tomhle hrozně omezený. Jeden kolega mě dokonce ujišťoval, že není možný aby hodinky byly vodotěsný do 200m, že to prostě nejde a když to tam někdo píše, že je to podvod z a určitě z Číny. Na druhou stranu jsou schopný uvěřit výkonu uvedenému na samolepce na kazeťáku. Jediný komu stálo za to se aspoň podívat, že norma ISO 6425 existuje a co v ní zhruba je, byl kluk, kterého mají za největšího vola. Dobrého kamaráda jsem marně přesvědčoval, že si místo dřevěných hodinek z Číny má k Ježíšku přát G-shocky nebo Duro když je stěhovák. Nepochopil, už mu nechodí startovací tlačítko a 50mm dřeva nosí jen doma, protože jinde by je urval. Já už se nerozčiluju, jen je z toho smutno. Protože většina lidí už pro samý šmuk  zapomněla, že si za svoje mnohdy těžce vydělané peníze mohou koupit kvalitní originální zboží, co jim vydrží několik generací.

Hlavě mi ale přijde absurdní že si nakoupí od Seika strojky a pak jim v klidu okopírujou jejich hodinky. To je jako kdybys nakoupil motory pro svůj malosériový sporťák od Forda a potom jako náhodou vyjel s přesnou kopií GT40 nebo Mustangu montovanou za polovic v Číně. Tohle mi hlava nebere. 

Jsem při tom Silvestru trochu zhulenej, tak doufám, že jsou moje myšlenkové pochody jsou srozumitelné. 

Ty jo, super napsaný. Takovýhle text bych potil týdny 😉. Zkrátka musíš věřit tomu, že ty to máš nastavené správně. A ti ostatní, ať se buď vzdělávají nebo je zkrátka pusť z hlavy. Tohle není složité. Chceš - pochpíš, nechceš - nepochopíš a kupuješ Daniel Welington nebo Invicta, Diesel, CK, apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 12. 2022 v 22:30, Jiří Sedlák napsal:

Tak nevím, jak budu reagovat, až se mě nějakej ignorant zeptá: Jé, to jsou ty hezký z Aliexpress za trojku? 

Ještě že jsem klidná povaha💥😬

Screenshot_2022_1231_222106.png

 

Ale FUJ! Extrémně krátké ručičky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 1. 2023 v 2:27, Jiří Sedlák napsal:

To ne, jenom jsem netušil, že už i želvy. To jim to za to stojí? Opajcnout hodinky za desítku? A ještě hodinky od dodavatele strojků. Jsem přesvědčen, že opravdový fanda si je nekoupí. Já si z lásky k hodinařině pořizuji nové reinkarnace, nové modely, protože původní jsou někdy cenově mimo mě nebo se nechci spálit bazarovkou. Ale právě z lásky k hodinařině vždy od původního výrobce. Vysypal jsem dvojnásobek původní ceny starých pětek za generálku, když jsem si mohl koupit nový. No třeba teď je mám na svý tlapě. Malý příjemný pětky 38mm. To mi nepřipadá na efekt. 

AP si nekoupím, protože na to nemám, kdybych měl, asi bych se na ně podívat šel, jsou to hezký hodinky. Jak mě svrbí aspoň desitka odložená v krabičce na moje rozmary, hned lovím v Japonském hodinářském rybníku nebo na burze desky a magnetofonové pásky. Já mám úctu k lidské práci a duševnímu vlastnictví, takže vždy originál. Pásky mám na kopírování desek, které nechci hoblovat dokola, ne na pirátske kopie. I aparaturu mám starší ještě made in Japan a bedny Germany rok 79, takže jsem si jist, že všichni kdo na vývoji a výrobě pracovali dostali za svoji práci řádně zaplaceno a nikdo tam nenutil pracovat děti. 

Bohužel se pohybuji mezi lidmi, kde drtivá většina nepozná rozdil. Dokonce i někteří nosí ten shit na efekt. Nejlepší hodinky široko daleko G-shock a strejdovy pětky. Většina nosí mobil, ale na serverech typu Ali a Wish kupují kdeco a předpokládají, že to tak dělají všichni. Za celou dobu co nosím mechanické hodinky se mi stalo až letos, že mi sestra sousedky pochválila Samuraje, že potápky od Seika jsou nejlepší, že doma v Americe taky jedny má a že do moře si jiný nebere. Lidi co nevytáhli paty z Čech jsou v tomhle hrozně omezený. Jeden kolega mě dokonce ujišťoval, že není možný aby hodinky byly vodotěsný do 200m, že to prostě nejde a když to tam někdo píše, že je to podvod z a určitě z Číny. Na druhou stranu jsou schopný uvěřit výkonu uvedenému na samolepce na kazeťáku. Jediný komu stálo za to se aspoň podívat, že norma ISO 6425 existuje a co v ní zhruba je, byl kluk, kterého mají za největšího vola. Dobrého kamaráda jsem marně přesvědčoval, že si místo dřevěných hodinek z Číny má k Ježíšku přát G-shocky nebo Duro když je stěhovák. Nepochopil, už mu nechodí startovací tlačítko a 50mm dřeva nosí jen doma, protože jinde by je urval. Já už se nerozčiluju, jen je z toho smutno. Protože většina lidí už pro samý šmuk  zapomněla, že si za svoje mnohdy těžce vydělané peníze mohou koupit kvalitní originální zboží, co jim vydrží několik generací.

Hlavě mi ale přijde absurdní že si nakoupí od Seika strojky a pak jim v klidu okopírujou jejich hodinky. To je jako kdybys nakoupil motory pro svůj malosériový sporťák od Forda a potom jako náhodou vyjel s přesnou kopií GT40 nebo Mustangu montovanou za polovic v Číně. Tohle mi hlava nebere. 

Jsem při tom Silvestru trochu zhulenej, tak doufám, že jsou moje myšlenkové pochody jsou srozumitelné. 

Vyplati se jim opajcnout vsechno z ceho budou nejaky penize. A dost casto je to na zadani nekoho klidne odjinud. Takovej priklad by mohlo byt pouzdro pro Prim Igen. 
 

Tobe by se mozna vyplatilo nez servisovat 5ky koupit taky rovnou novej strojek, alespon predpokladam. 
 

Jinak ohledne tveho povzdechu s okolim - 

“Pokud clovek vi vic nez ostatni, stava se osamelym.” C.G.Jung ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Na youtube je návodů, jde to. Ale ohřívají to tryskovým zapalovačem, což asi nedělá dobře těsnění. Taky používali dost násilí. Mě se ten postup vůbec nelíbil. Kontaktoval bych některého z místních hodinářů, asi by nebyl problém sklo vyndat a přelisovat rovně. Nebo toho kyklopa urvou na vyndaným skle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Seiko SRPE99K1. Zakoupeno v prosinci. První 3 týdny deně cca 20 sekund do plusu.V pulce ledna seřízení a teď 3.5 sekundy do plusu deně( na ruce 8-9hod) a trošinku to byl boj seřídit, moc rozdílných hodnot . Takže teď absolutní spokojenost. Na číselníku malá změna u čísla 3( luminiscenční  čárka navíc proti asi starším modelům ). Dnes výměna skla se safírem s lupou(kyklopem). Blbě se to fotí.Ve skutečnosti je to nádhera. Snad časem možná korunku s "S".ještě nevím.

20230128_180229.jpg

Seiko.jpg

20221222_195439.jpg

20230128_180201.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...