Jump to content

Seiko Legenda - Želvy

People
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mám želvy od začátku prosince a nosím je furt. Předpokládám, že za tu dobu už jsou zaběhnuté. Během denního běžného nošení (kancelář, zahrada, pochůzky a pojížďky) pozdí tak odhadem -7 s za 24 hodin. Co jim ale silně nesvědčí, je nějaká moje spánková poloha - za tu noc na ruce jsou schopny ztratit dalších třeba 10 sekund. A někdy taky ne, asi jak se zrovna tu noc válim. Když je ale odložím na dýnko, ztratí za noc třeba jen 2 - 3 sekundy. Jelikož já hodinky na spaní nesundavám, tak prostě sečteno podtrženo mám za 24 hodin takových -15 sekund, což už mě trochu sere, tím spíš, že je to do mínusu a nestačí třeba jen jednou za čas vytáhnout korunku a počkat. Tak nějak váhám, jestli je mám nechat poštelovat trochu do plusu, moc se mi nechce ty hodinky otevírat. Jasně, že je to furt v toleranci strojku a od 4R36 nelze čekat zázraky, ale měl jsem těhle strojků už hafo a vždy mi šly pár sekund do plusu, tak mě tohle otravuje. Má to vůbec cenu řešit? Už jsem si tak nějak zvykl, že nastavím v neděli čas o minutu dopředu a mám zase do neděle klid.

• 2 weeks later...