Přejít na obsah

Mají být hodinky neustále v chodu???


African

Doporučené příspěvky

Nastavil jsem si do pda upozornění a jednou za 3 měsíce všechny mechaniky natáhnu a automaty griluji Třeba je to pitomost ,ale zvykl jsem si na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou za měsic pravidelně svoje hodinky natahuji cca-100 ks. je to pro mne maly ritual ( davam si ktomu lahev dobreho vina )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
  • Po letech...

Na základě mých zkušeností prohlašuji že je to mýtus. Snad jen když běží stále tak se trochu zvyšuje opotřebení a když dlouho leží tak olej stejně ubývá vysycháním.

 

taky si myslím, že to není možné, aby se opotřebily. Jenou si koupím drahé hodinky, tak je chci používat bez jakéhokoliv omezení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky si myslím, že to není možné, aby se opotřebily. Jenou si koupím drahé hodinky, tak je chci používat bez jakéhokoliv omezení.

 

Mýlíš se kolego. Znám řadu hodinek, u kterých je zvoleno technické řešení (např uchycení rotoru) tak nešťastně zvoleno, že jsem rád, že je nenosím, nebo nosím pouze příležitostně. A v pauzách mezi nošením tudíž nenatahuji.

Jinak první a druhá věta Tvého příspěvku nedávají dohromady smysl. To, že něco chceš používat bez jakéhokoli omezení přece ještě neznamená, že se to něco na Tebe nevykašle .... A co si o tom myslíš, to už ten stroj nezajímá vůbec :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal jinde, před pár dny jsem pořídil cca 40 let staré Omegy, které prokazatelně nikdo nikdy nenosil ani nikdy nebyly otevřené. Po uvedení do chodu byly chvíli hlučnější, byl slyšet hodně hlasitě rotor nátahu, ale po pár dnech se utišily a jdou +1-2s./den, což mi jenom potvrzuje, že s pravidelným servisem to nebude tak horké. Asi jako u aut, co rok chodíš na garančku, ale potřeba to určitě není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já znám jeden případ, kdy majitel v autě neměnil dokonce ani olej. Po 100 tisících to zadřel. Z toho plyne, že pravidelný servis opravdu není bezpodmínečně nutný a je jen pro ty, kteří chtějí, aby jim jejich stroj (a hodinky jsou taky jenom stroj) sloužil dobře a dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Já znám jeden případ, kdy majitel v autě neměnil dokonce ani olej. Po 100 tisících to zadřel.

 

totéž čeká mojí sekačku na trávu - já bych i měnil, ale nemám ten klíč :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...