Přejít na obsah

Odolné hodinky na lov, střelbu, les.


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

prosím o pomoc s výběrem odolných hodinek pro lov, střelbu (les, bahno, řeka).

V analogu pouze mechanické, bateriové pouze digitální. Byl jsem pozván na další akci a mám nám pomoci vybrat troje hodinky.

 

Již se při těchto činnost poškodily:

Seiko Mechaical Alpinist Automatic

6R15

Seiko 5 Sports Auto Military

7s26

Traser P6600.9A8.13.01

Eta 2824

V podobných cenách z odolných mechanických hodinek mě nic nenapadá.

 

Dívali jsme se na Casia G-shock.

Mě a jednomu kamarádovi, by se líbil zelený display něco jako Casio G-8100, ale to se již nevyrábí.

Našel jsem Casio G-9300GB, GD-350-1B, GD400MB-1DR vypadají, že mají zelený display?

 

Budu rád za další reakce.

 

Suunto Essential nebo Core by bylo škoda zničit nebo řadí se i ony do odolných hodinek jako G-shock?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 208
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Mně to prostě nedá.... Já myslím, že nejlepší by bylo, nenosit vůbec žádné hodinky a orientovat se při lovu podle slunce, hvězd, mechu a lišejníků :lol2:

 

-  a nyní částečně vážně, i když pro někoho zcela "ne"vážně : je mi jasné, že kůže není zrovna ideální věc do vody, ale tohle je také částečné řešení : http://www.ebay.com/itm/MILITARY-SUPERIOR-QUALITY-BROWN-GENUINE-LEATHER-PADDED-CAP-COVERED-WATCH-STRAP-/181781167090

 

- a na odlehčení:  Seiko SBDY003 přežijí o jeden náraz více než většina hodinek - :)

 

post-12296-0-98418100-1445879864_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně na tyhle akce nosím bateriové Wenger Terragraph a nebo mechanické Laco s Myiotou. Odolnost výborná a přitom to vypadá jako normální hodinky. Lumi vydrží u obou opravdu dlouho. Tahám je na naše polovojenské akce, vlhko, horko, prach, střelba, otřesy při jízdě na technice v terénu a fungují pořád perfektně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc nechápu, proč, když už jste rozbili troje mechanický hodinky, je zase zvažujete, když anologový quartz by zřejmě vyhověl...

S timhle lze jen souhlasit - kdyz znicis troje,zkusis ctvrte? NE,pochopis a koupis baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rakce, ale máme názor, když ručičkové, tak aby tikaly.

Z mechanik by se nám líbilo něco jako 5459O Moskau Classic Vodolaz Chronograph

Kalibr 31681 (ale máme obavu, že by to nevydrželo, když to nevydržel kalibr Seiko ani Eta)

 

Když nás pozvali s myslivci, tak jsme měli na vestě kapesní.

Nyní to bude spíše armádně situované, protože otec od kamaráda který to pořádá byl plukovník (nyní asi v záloze), už jednou jsme s ním byli a troje hodinky to poškodilo.

Tak mám za úkol vybrat vhodné hodinky a mobily já (na mobilech jsem se shodli na Sonim XP5560).

 

Mám Suunto Esssetnial Stell na výlety do přírody, ale pro tento účel by nebyly nejvhodnější (mají kožený řemínek). Designově by se nám to vyhovovalo na kaučuku, ale nejsem si jistý jejich odolností.

 

Casio Protrek PRG-240-1ER by desingově OK, ale jsou velmi odolné?

 

Zkoušel jsem něco vyhledat, ale nic moc jsem nenašel. Na zahraničních fórech hodně propagují G-shock. Omega, Rolex, by byli asi ideální, ale to je nad naše finanční možnosti.

post-1456-0-32635400-1445935407_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bratranec má Seiko 5 na baterku a kácí s nima v lese stromy. :smoke:

wut?

 

Omega, Rolex, by byli asi ideální, ale to je nad naše finanční možnosti.

Omegu či Rolex byste odprasili úplně stejně jako ty hodinky v úvodním postu a ještě byste u toho zkrachovali. Kup si nějaký plastový digi casia. Géčka, Pro-Treky, F-91...pokud jde jen a pouze o maximální odolnost, tak géčka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci ti kazit radost, ale vodolazy ke střelbě? No, nevím, neříkám , že by to strojek nevydejchal, ale velikostne byc na ruce nosil závaží a dost by ti to vadilo ( nejsou zrovna ani malé ). Koukni ještě do Traseru a Wengeru.

Těma nárazama odděláš podle mýho každou mechaniku či automat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Moskau Classic Vodolaz Chronograph ne, složitý mechanický strojek by se mohl pokazit.

 

Protreky podle mě vydrží dost, snad leda že by dostaly ráno přímo na sklíčko třeba o kus skály. Ale to je konečná pro všechny hodinky.

Takže snad jedině že mají menší vododtěsnost, WR100m, což je v praxi jen na plavání, ev. šnorchlování.

 

Jinak pokud nechcete zbytečně laborovat, tak je zde sekce military hodinek http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14300-voj%C3%A1ci-s-hodinkami-fotky/

, po jejímž výykumu vyplyne, že se nosí nejvíc Casio G-Shock DW 5600 nebo DW 9600. Oboje jsou za hubičku, a můžete je mít v x barevných provedeních.

Pak jsou pochopitelně i dražší jako G-Shock Gulfman, Mudman atd. a nebo řada Casio Protrek či Suunta.

Mrkněte a inspirujete se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakce, budu rád za další.

Mám za úkol vybrat hodinky do pátku. Ano, nejraději mechaniky, ale chápeme, že by to asi nevydrželo, když se nám jich již pár poškodilo (závady na strojku).

 

Zatím jsem vybral a seřadil, co by se nám nejvíce líbilo desingem, budu rád za vaše názory.

1. Suunto Core Brushed Steel SS020339000

2. Suunto Core Ultimate Black

3. Casio PRG-300CM-3

4. Casio G-9300GY nebo G-9300GB-1

5. Casio PRG-250-1

 

6. Casio GW-9400-3CR

7. Casio GD400MB (ten ochranný drát by snad šel sundat)

8. Casio DW5600SL-1

post-1456-0-17992600-1445963493_thumb.jpg

post-1456-0-90474800-1445963544_thumb.png

post-1456-0-57036000-1445963633_thumb.jpg

post-1456-0-78022100-1445963696_thumb.jpg

post-1456-0-71334100-1445963851_thumb.jpg

post-1456-0-95421100-1445963925_thumb.png

post-1456-0-83897800-1445963976_thumb.png

post-1456-0-30442300-1445964359_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kovový Suunta mi osobně přijdou dost nelovecký / nevojenský. Jednak se leskou, pak se to brzo poškrábe. Spíš takovej futurismus.

Jinak zbytek nelze nijak negovat.

 

edit: Ještě klasika byly starý Timex Ironman, dokonce měly ten zelený display, ovšem dnes už ten nový design není tak nějak ono...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...