Přejít na obsah

takove zvlastni Sturmanskie


uff

Doporučené příspěvky

Rad bych to dal do Ruskych hodinek, ale mam podezreni na Cinu.

 

na letu s Emirates me zaujala nabidka hodinek Sturmanskie (viz fotka v priloze). V katalogu samozrejmne zadne info co je v nich za strojek, ani zda jde o quartz. Rikal jsem si, ze jsou to tutove quartzky a otravoval nebohou letusku dotazy. Vedela houbeles a nakonec svolila k rozbaleni a ukazala mi navod. Ten byl ovsem vseobecny a zminoval jak quartz hodinky tak mechaniky.

Inu trval jsem na vyzkouseni hodinek, zasunul jsem korunku a hle, plynuly pohyb vterinovky.

 

A ted babo rad, jdou to mecaquartz nebo je v tom nejakej seagull? To druhe bych snad i prezil, kalibr 3133 v nich fakt necekam, cena kolem sesti tisic, jestli si dobre pamatuju. Otvirac dynek jsem s sebou zrovna jako na potvoru nemel... :)

post-24698-0-95002700-1446155460_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seiko Instruments Inc. (SII) VK Premium Chronograph Series

 

SII has released for some time their VK Chronograph Series, namely models VK61, VK63, VK64, VK67, VK68, VK73 and VK83 series.


They are a hybrid meca quartz movement. The quartz is used for operating watch and a mechanical module for the chronograph. Movement size is of 13 1/2''' and total height of 5.10mm. Battery life is of 3 years (SR936SW).

 

post-33556-0-96905300-1446185822_thumb.jpg

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že jsem se podivil nad mírou "Movement size is of 13 1/2'''(30,80 mm)". Tak jsem začal hledat a dohledal:

 

 

Watchmaking

This is comparable in size to the British measurement called "line" (one-twelfth of anEnglish inch), used prior to 1824. There are 12 lignes to one French inch (pouce). The standardized conversion for a ligne is 2.2558291 mm (1 mm = 0.443296 ligne), and it is abbreviated with the letter L or represented by the triple prime, ?. One ligne is the equivalent 0.0888 inch. This is comparable in size to the British measurement called "line" (one-twelfth of an English inch), used prior to 1824.

 

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Ligne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...