Přejít na obsah

Letecké Prim Sport II s kovovou lunetou


Doporučené příspěvky

Problém ve dvou verzích kalibru je v tom, že 68 a miyota mají jinak široký hřídele na ručky, což znamená nechat vyrobit dvoje "nástroje" na výrobu ruček a tím pádem dvojité náklady na ručky... Žádná zabijarna to asi nebude, ale je třeba to vědět.

Sedlin zná podrobnosti a myslím i konkrétní čísla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 299
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Problém ve dvou verzích kalibru je v tom, že 68 a miyota mají jinak široký hřídele na ručky, což znamená nechat vyrobit dvoje "nástroje" na výrobu ruček a tím pádem dvojité náklady na ručky... Žádná zabijarna to asi nebude, ale je třeba to vědět.

Sedlin zná podrobnosti a myslím i konkrétní čísla...

dvoje ručky nebudou potřeba, pouzdra na hřídele jsou do ruček nalisovaný a stačí 2 různé rozměry pouzder.

Elton dělá letecký ručky jak na kal 96, tak na Miyotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Financi prosím, nějak to upřesni... 

 

Se Sedlinem máme z Eltonu jiné informace:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

Tak jsem Vám zjišťovala pokud by šlo limitovanou edici udělat se dvěma strojky.

Bylo by možné udělat polovinu s kal.68 a polovina s miyotou, ale s cenou by se hodně hnulo. Protože ručky co jsou v kalkulaci by zůstaly pro kal.68 a pro miyotu by se musely nechat udělat nové a ta technická příprava se zase rozpočítat pro ten určitý počet té poloviny. Takže by to bylo na kal.68 cca.38 000,-Kč na technickou přípravu ruček děleno počtem lidí  a na miyotu také cca. 38 000,-Kč /počtem lidí. A na každý strojek by muselo být jiné pouzdro takže cena by se trochu zvýšila. Matrice na číselník by se dala použít u obou stejná, takže tam by cena zůstala stejná.

Tak to zvažte zda by jste to takhle opravdu chtěli.

Pokud budete mít ještě nějaké otázky tak mě kontaktujte.

 

Přeji hezký den

 

Michaela Kmínková

Obchodní oddělení

 

ELTON hodinářská, a.s.

Náchodská 2105

549 01 Nové Město nad Metují

Czech Republic

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jinak máme potvrzeno, že i Myiotu 8215 si může každý dodat svoji. Případně od Eltonu vyjde na 1950,- s daní.

 

 

A další důležitá věc zmíněná už v prvním mailu:

 

"Při výrobě 10 pouzder pro strojek myiota je příplatek 1500,-Kč na pouzdro. Při vyšším počtu pouzder se cena samozřejmě sníží."

 

 

A snad poslední komplikace s dvojími stroji: Uchycení číselníku: Sedlinovi dnes řekli v Lissu, že dvojí napájení nožek uchycení ciferníku nám udělají jako bonus... takže tady je to bez problému.

 

 

 

Takže cena za kus s Myiotou nám hopne cca o 4 000,- nahoru:-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním, jak mě správně upozornil sedlin:

 

Cena ruček stoupne u obou verzí. Původní cena je rozpočítána na 30 kusů jednoho druhu ruček. To znamená 38 tisíc / 30 za "technickou přípravu".

 

Teď tu máme 2x 38 tis. / 15. To je cca 2 500,-.

 

Což je tuším o nějakých nějakých 1 200,- víc než původní návrh...

Upraveno uživatelem Kristian.nov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No možná je třeba si nalít čistého vína a přiznat si, že limitka je v této podobě prostě mrtvá...

 

 

Poslední možností jak dotáhnout tenhle projekt alespoň z části dokonce a učinit skutečností PSII s nerez lunetou a aretací je, podle mého, vzdát se onoho extra parádního cifru a vzít za vděk ciferníkem od Eltonu.

 

 

Pro tyto účely máme od Eltonu už nějakou dobu návrh včetně ceny:
 
"Černý matný číselník bez datumu s náseldujícími tisky:
Vystouplé části a ta čára (letecký znak) by byly natištěné, např. 80% černou barvou jako  na hodinkách Tiger, čísla budou mít bílou luminiscenční barvu a budou lemovány modrou barvou, nápis ELTON bude natištěn obyčejnou  bílou barvou" 
 
A to za 1 500.- kus při 30 kusech
 
Výsledná cena pro kalibr 68 a při 30 kusech by měla být 13 900,- 
 
V takovém případě už nehraje tak dramatickou roli počet zájemců:
Takže při cca 15 kusech pro 68 by byla cena někde kolem 15 500,- a pro Myiotu 16 900,-
 
 
No já myslím, i když s těžkým srdcem se vzdávám toho cifru, že PSII s kovovou lunetou s aretací a pořád super ručkami za ty prachy stojí... 
 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je velká škoda vzdát se toho cifru!

 

Já nevím no, když bude vizuál od Eltonu a bude vypadat "k světu", tak i tak by to šlo. Škoda, že lidi, co byli v seznamu nepíšou jestli jo nebo ne, jestli má cenu pro Tebe a Sedlina ztrácet s tím dále čas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem to chtěl hlavně kvůli cifru, bez Liss cifru je to pro mě nezajímavé.... 

 

pokud bude Liss cifr, tak do toho jdu, pokud ne, tak ne.....

 

A/ kal. 68...cca 18.600,- bez strojku

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

 

B/ cal. 8015...cca 21.400,- bez strojku

 

16. Georgeisin

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25. Denjl

26.

27.

28.

29.

30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych asi cifr od Eltonu nechtěl, pokud už bych za to měl dát +/-20tis, tak bych rád plastický cifr a nejlépe s Miyotou :) U kalibru je mi docela jedno (co tam bude), ale cifr by mi asi vadil... Ta úspora mi nepřijde tak zásadní, abychom šli do obyč tištěného cifru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je priorita limitka jako celek tak, jak se tu rozjela, takže vymazlenej cifr a kovová luneta, jedno bez druhýho pro mě nemá smysl...

 

A/ kal. 68...cca 18.600,- bez strojku

 

1. Mirek

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

 

B/ cal. 8015...cca 21.400,- bez strojku

 

16. Georgeisin

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25. Denjl

26.

27.

28.

29.

30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem samozřejmě pro jakoukoli z posledních variant. Tak uvidíme...

 

A/ kal. 68...cca 18.600,- bez strojku
 
1. Mirek 

2. Kristian.nov
3. Sedlin
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
 
B/ cal. 8015...cca 21.400,- bez strojku
 
16. Georgeisin
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25. Denjl
26.
27.
28.
29.
30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, uvidíme :)

 

A/ kal. 68...cca 18.600,- bez strojku

1. Mirek
2. Kristian.nov
3. Sedlin
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.

B/ cal. 8015...cca 21.400,- bez strojku

16. Georgeisin
17. Jörg8X
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25. Denjl
26.
27.
28.
29.
30.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...