Přejít na obsah

Letecké Prim Sport II s kovovou lunetou


Doporučené příspěvky

Aniž bych měl nějaké ambice se zapojovat do tvůrčího procesu, nechcete zkusit nějakou logickou volbu písma na ciferník (potažmo na lunetu)? Kdyby to byl aspoň nekursivní řez, ale proč je to nakloněné? Na té lunetě je v kombinaci s minutovými indexy obzvlášť vidět, že je to, s prominutím, nesmysl... Co takhle Vafle od Tomáše Brousila (když už jedeme české hodinky, že...), kterému byly inspirací insignie německých Luftwafe, vycházející z DIN.

T. 

cigi?

 

post-24979-0-69864000-1446824139.jpg

 

 

to ne!

 

post-24979-0-41962800-1446824140.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 299
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nic proti Tvé invenci, ale ty rovny číslice sou fakt hnusny... Ten kurzivni rez, ma koule a je to přesně to, co na tyhle hodinky padne jak p...l na hrnec.....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

OK :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniž bych měl nějaké ambice se zapojovat do tvůrčího procesu, nechcete zkusit nějakou logickou volbu písma na ciferník (potažmo na lunetu)? Kdyby to byl aspoň nekursivní řez, ale proč je to nakloněné? Na té lunetě je v kombinaci s minutovými indexy obzvlášť vidět, že je to, s prominutím, nesmysl... Co takhle Vafle od Tomáše Brousila (když už jedeme české hodinky, že...), kterému byly inspirací insignie německých Luftwafe, vycházející z DIN.

T.

Sorry za intervenci, už sem nepatřím. Ale jestli nemáš zájem na této limitce, tak sem prosím nedávej své návrhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniž bych měl nějaké ambice se zapojovat do tvůrčího procesu, nechcete zkusit nějakou logickou volbu písma na ciferník (potažmo na lunetu)? Kdyby to byl aspoň nekursivní řez, ale proč je to nakloněné? Na té lunetě je v kombinaci s minutovými indexy obzvlášť vidět, že je to, s prominutím, nesmysl... Co takhle Vafle od Tomáše Brousila (když už jedeme české hodinky, že...), kterému byly inspirací insignie německých Luftwafe, vycházející z DIN.

T. 

 

Skoda, ze ste ho tak rychlo odpalkovali. Ja si tiez myslim, ze ten font je skor rally-automobiloveho typu. Pripomina mi skor hru need for speed.  

Hodinky s retro manual strojkom a s ultra modernym cifernikom azijskych aut. Hm. Najdesivejsia je cislica 4. 

 

Zoznam zaujemcov este nie je konecny a ja sa stale rozmyslam, ze ci sa zapojim. Mam este malinky dotaz, z visualu to nie je vidno. Ako bude rozlisena "biela" a "modra" cast vlajky na ciferniku? "Cervena" je reliefna, pruhy to je mi jasne. Je tam nejaka rozdielana povrchova uprava, alebo je tam len hranicny priedel a to je vsetko? 

Dakujem za odpoved a neukamenovanie. 

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že je to vcelku otevřený...

Žádnou diskuzí ručky zatím neprošly a upřímně, byl bych za ní rád...

Tak jestli mohu, otevřel bych téma ruček. Předesílám, že nemám s tvorbou limitek žádné zkušenosti, takže budu spíš nadhazovat, co se mi líbí.

 

Je možné mít tmavou (ideálně v barvě cifru) povrchovou úpravu ruček, ála Zenith Pilot doublematic? Ručky potom působí subtilněji a celý vjem to opticky odlehčí, což (podle mě) hodinkám, vzhledem k menšímu průměru, pomůže.

 

Otázka pak je, co s vteřinovkou. Buď by mohla být tmavo-červená nebo by mohla dostat na konec nějakou šipku nebo jiný prvek, který by nesl lumi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli mohu, otevřel bych téma ruček. Předesílám, že nemám s tvorbou limitek žádné zkušenosti, takže budu spíš nadhazovat, co se mi líbí.

 

Je možné mít tmavou (ideálně v barvě cifru) povrchovou úpravu ruček, ála Zenith Pilot doublematic? Ručky potom působí subtilněji a celý vjem to opticky odlehčí, což (podle mě) hodinkám, vzhledem k menšímu průměru, pomůže.

 

Otázka pak je, co s vteřinovkou. Buď by mohla být tmavo-červená nebo by mohla dostat na konec nějakou šipku nebo jiný prvek, který by nesl lumi.

 

No přiznám se, že nevim jestli jsem přesně pochopil jak to myslíš. Ale ručky na hodinkách tvého příkladu se od těch našich nijak zásadně neliší...

post-13836-0-59644900-1447003488_thumb.jpg

 

 

 

 

Já bych hlavně vycházel z toho, že ručky na pilotkách by měly být snadno čitelné a to i např za šera a to bez "zapnutý" lumi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přiznám se, že nevim jestli jsem přesně pochopil jak to myslíš. Ale ručky na hodinkách tvého příkladu se od těch našich nijak zásadně neliší...

attachicon.gif 37147.jpg

 

 

 

 

Já bych hlavně vycházel z toho, že ručky na pilotkách by měly být snadno čitelné a to i např za šera a to bez "zapnutý" lumi...

Já jsem ty Zenithy neměl v ruce takže usuzuji jen z fotek, které mohou zkreslovat, ale měl jsem na mysli to, že povrchová úprava těch ruček mimo místa s lumi je buď matná nebo přímo tmavá. Zjednodušeně, že se ty ručky nelesknou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bohužel ještě nemám.

v pondělí jsem mluvil s cifrárnou a výrobní se mi tklivě omlouval, že stále nic nemá, že ho aktuálně více než zdravě vytěžuje Vacheron Constantin, pro něhož aktuálně zpracovávají projekt. Požádal mě ještě o chvíli strpení, o to samé prosím i vás, dychtivce ceny :-)

 

odpoledne sem dám info o cenách lejzrového trtkání a nohách

teda rukách... ...ručičkách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kovová luneta:

kovová luneta frézovaná společně s broušeným nerez pouzdrem PSII vyjde na 8870 vč DPH

luneta v tomto případě z ceny pouzdra dělá 3500Kč

podoba lunety:

 

 

 

 

Pokud budeme chtít podobu lunety, co jsem si na těch našich vizu namysleli, viz níže

 

,

 

tak můžem. Jen přihodíme pětikilo a popisy nebudou frézovené, ale "laserované" . Tím pádem taky budou popisy černé.

Lumi bod bude, jen ne tak zcela, jak ho máme na vizu. Nějaký úpravy budou třeba.

 

shrnutě: cena za takovou lunetu 4000 -> cena sady luneta+ broušené nerez pouzdro PSII 9370,-.

 

 

ruce:

Když budem chtít tyhle "lomené"

 

,

 

tak je nutná výroba nástroje na jejich výrobu, cena za tech přípravu a tento nástroj je cca 38000 vč DPH s tím, že lumi musí být ještě o fous užší, bo na krajích je málo "masa"

tzn. když nás bude ten nutný počet, aby se vůbec dělala nerez luneta( = 30 kusů zápěstí), tak tyhle ručky vyjdou cécéá na 1300 na jednoho.

 

 

Popis na dýnko:

individualizační popis na dýnko frézovaný

2800

 

individualizační popis na dýnko laserem

1250

 

individualizační popis na dýnko rytý

960

 

 

+ podložka na hdo. kolo, natahovací hřídel, vložka strojku, příchytky cécécá další 500,- Protože aktuálně uvažujeme NoDate odpadá nám 490,- za inverzní datum věnec.

 

 

takže když troufale budu předpkoládat, že všichni budem chtít

laserovanou lunetu dle vizu s lumi bodem+výše zmíněné poudzro

9730,-

individualizační popis na dýnko laserem

1250,-

freš njů ruce

1300,-

+další blbiny ke stroji bez stroje

500,-

 

JSME na 12780,- vč. DPH

 

 

Tak zatím dobrý, neee?

coo?

.

.

.

.

hm?

 

 

 

 

teoreticky bysme ještě mohli místo freš njů handů použít, trochu potuněný, aby svítily, klasický letecký ručky a mohli bychom ušetřit odhadem pětikilo

 

 

 

omluvám se za nepřesnosti, dělal jsem to narychlo a zapomněl obarvit ten trojuhelnik kolem lumi bodu lunety a červeně konec vteřinky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luneta je BOMBA a můj dávnej sen.

Pokud si pamatuju na eltonský způsob komunikace, tak ty uvedené náklady na ručky nezahrnují výrobu ruček samotných + materiál. Takže ještě něco priplatíme, odhaduju 1500+... je to tak nebo ne?  Nové ručky se mi moc líbí, jsou o moc lepší než letecké. Ty letecké už Elton v nabídce nemá, před rokem jsem je po nich chtěl a nebyly. Těmhle hodinkám by ty nové slušely o dost víc, myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...