Přejít na obsah

Vôľa minútovej ručičky


Žuky

Doporučené příspěvky

Zdravím. Po zakúpení quartzových náramkových hodiniek značky Garet, som na druhý deň pri nastavovaní času postrehol, že minútová ručička má zhruba poldielikovú (polminútovú) vôľu. Už pri zatlačení korunky do pracovnej polohy bol problém presne nastaviť čas. Zatiaľ som to pri žiadnych náramkových hodinkách čo v rodine máme nepostrehol, len pri nástenných baterkových Quartz-kach. Netuším ktorý konkrétny strojček tam mám, ale je to vrámci neakej normy? Či mám to ísť reklamovať? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja len, že či ta vôľa minútovej ručičke je v neakej tolerancii... ??

O zadne toleranci nic nevim. Vterinova rucka by mela presne licovat ,rozhodne by se nemela samovolne hejbat. Budes muset reklamovat,nebo navstivit hodinare.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S hodinkami za cca 12-30? bych hodináře ani nenavštěvoval. Jedině tam zajít pro nové jiné :)

přesně tak. A to je otázka, jestli se cena těchto hodinek vůbec vyšplhá na 30 ?...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučení je koupit něco normálního, slušných modelů je dost a dost. Casio, Citizen, Orient, Seiko (řazeno abecedně).

+1. Ještě bych přidal třeba Lorus nebo Pulsar (ze skupiny Seiko) nebo Timex např. Vše bude lepší, než tebou pořízený kus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V robote pri manipulacii sa mi zlomila bareta na druhej naramkovej hodinke a tak som zasiel do ineho hodinarstva na opravu. Tam som sa hodinara pytal na moj zmienovany problem s uvolnenou minutovou rucickou a odpoved bola jednoznacna -> pri lacnejsich znackach je to celkom bezna vec, aby sa malo nacom setrit, je tam vola. Oprava zbytocna, taktiez byva problem presne nastavit cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O zadne toleranci nic nevim. Vterinova rucka by mela presne licovat ,rozhodne by se nemela samovolne hejbat. Budes muset reklamovat,nebo navstivit hodinare.

 

Martine, já myslím, že se pleteš, ale třeba se pletu já. Vůle u quartzového strojku na vteřinovce bývá, jedná se řádově o (+/-) milimetr na vtřinovce. Bavím se o dvou quartz chronografech hodinek za 25.000 - 75.000,-Kč. Ta vůle se projeví tím, že při pohledu na hodinky lze zaregistorvat, že stojící vteřinovka na pozici "12" nelícuje přesně s indexy na této pozici ba dokonce, pokud s hodinkami manipuluješ v různých úhlech a soustředíš se na vteřinovku drobnou vůli posunu zaregistruješ. Takže u quartzového strojku to je dle mého u vteřinovky normální. Ale rád si přečtu protiargument a poučím se o opaku :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...