Přejít na obsah

Restauracia Glashutte GUB Spezichron


manPB

Doporučené příspěvky

Zdravím nadšenci :)

Rad by som sa poradil, mam od otca tieto Glashutte Spezichron, k hodinkám mam citový vzťah...

O ich pôvode a histórii som sa na nemeckých stránkach dozvedel dosť.

Rad by som ich uviedol do pôvodného stavu a potrebujem poradiť na koho sa obrátiť a kde zohnať originálne diely.

Hodinky majú

 

1. prasknuté sklíčko - treba nove
2. rad by som telo uviedol do pôvodného stavu je dosť ošúchane
3. pred veľa rokmi bol na nich spravený neodborný zásah výmeny korunky rad by som to napravil
4. dátum už nefunguje tak ako by mal, rad by som ho dal opraviť
5. rad by som aby boli opäť vodotesne ako pred tým.

Viete mi v tomto poradiť?

Za čokoľvek budem vďačný.

Ďakujem 
:)

post-40985-0-10219300-1448045158_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám doma stejné a měl jsem s nimi stejné problémy jako ty, plus ještě utržený rotor samonátahu, takže buď ti to opraví hodinář ze starých zásob náhradních dílů nebo se pokus třeba na aukru koupit hodinky glashutte spezichron jako např. tyto http://aukro.cz/glashutte-spezichron-c-26-i5768077119.html , samozřejmě funkční a použít na náhradní díly - mají stejný stroj. Pouzdro neřeš, je chromované a přechromování by vypadalo blbě (neostré hrany atd.) a vodotěsné už asi taky nikdy nebudou (nové sklo, netěsnící korunka)

 

Ať ti to dobře dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zdravím nadšenci :)

 

Rad by som sa poradil, mam od otca tieto Glashutte Spezichron, k hodinkám mam citový vzťah...

 

O ich pôvode a histórii som sa na nemeckých stránkach dozvedel dosť.

 

Rad by som ich uviedol do pôvodného stavu a potrebujem poradiť na koho sa obrátiť a kde zohnať originálne diely.

 

Hodinky majú

 

1. prasknuté sklíčko - treba nove

2. rad by som telo uviedol do pôvodného stavu je dosť ošúchane

3. pred veľa rokmi bol na nich spravený neodborný zásah výmeny korunky rad by som to napravil

4. dátum už nefunguje tak ako by mal, rad by som ho dal opraviť

5. rad by som aby boli opäť vodotesne ako pred tým.

 

Viete mi v tomto poradiť?

 

Za čokoľvek budem vďačný.

 

Ďakujem  :)

 

páky překlápění day/date jsou z plastu, silně pochybuji, že je má některý hodinář ze starých zásob, korunka má být chromovaná, docela prťavá

 

to, že jsou zespodu "ošúchané" je způsobeno tím, že pochází z počátku 80.let, kdy šla kvalita znatelně dolů, je to vidět na stroji (zmiňované day/date), na pouzdru - málo odolné chromování

 

navzdory tomu, co jsem o nich napsal patří tyto špecichrony mezi velmi ceněné mezi sběrateli, tím chci říct, že renovace a shánění dílů nebude jednoduché a ani levné

 

Ahoj, mám doma stejné a měl jsem s nimi stejné problémy jako ty, plus ještě utržený rotor samonátahu, takže buď ti to opraví hodinář ze starých zásob náhradních dílů nebo se pokus třeba na aukru koupit hodinky glashutte spezichron jako např. tyto http://aukro.cz/glashutte-spezichron-c-26-i5768077119.html , samozřejmě funkční a použít na náhradní díly - mají stejný stroj. Pouzdro neřeš, je chromované a přechromování by vypadalo blbě (neostré hrany atd.) a vodotěsné už asi taky nikdy nebudou (nové sklo, netěsnící korunka)

 

Ať ti to dobře dopadne.

 

to co mu odkazuješ má na 100% překlápění d/d v čudu   :sad01_anim:

proč mu neukážeš tyhle?   :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, hodinky maju pre mna velku cenu a s nakladnou renovacie som sa zmieril.

Uz som nasiel firmu v nemecku ktora renovuje puzdra hodiniek, zaslal som im fotky cakam.

Tak tiez mi poradili aby som zasiel do Glashutte ( do mesta) s tym ze tam zije niekolko opravarov ktory by originalne nahradne diely mali mat a vedia hodinky nasledne opravit.

Budem vas informovat ako to ide :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsíci...

Niekde mam,len ich neviem najst , aj ked som ich uz hladal párkrat.Dufam ze som ich niektoremu hodinarovi nedal.Pytal som sa na troch miestach na slov. a  nikto tie denne kola z plastu co prehadzuje nazov dňa nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...