Přejít na obsah

Chr. Ward C9 - Jumping Hour


Doporučené příspěvky

tomas1346: psal jsem jim, zda maji v cerne obe verze, a odpoved byla, ze aktualne maji jen tu vetsi. Na detaily jsem se neptal, a protoze jsem tyhle hodinky "hrozne moc nutne potreboval", tak jsem riskl tu vetsi verzi (ale s vedomim moznosti si je nechat pripadne vymenit).

 

Sam jsem koukal, ze tam ted maji jen svetlou variantu. Dokonce ale i se zlatymi indexy - to se mi take libi..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

siwi: děkuji!

 

Ještě k některým dotazům přijatým skrze SZ opravuji překlep v mém úvodním příspěvku - tam jsem nesprávně napsal, že hodina (např. č. 9) zůstává zobrazena celých 50,59 min, což je samozřejmě nesprávný údaj. Správně tam má být 59,59. neboť až o 60. minutě přeskočí v hodinovém ukazateli nová celá hodina - tedy v popisovaném případě č. 10.

 

Níže pak připojuji vytípané obrázky z manuálu, popisující princip fungování komplikace Jumping Hour.

 

 

post-27306-0-13278900-1450007421_thumb.jpg

post-27306-0-23805300-1450007427_thumb.jpg

post-27306-0-05526400-1450007433_thumb.jpg

post-27306-0-00508400-1450007440_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Tak mi to nedalo, a v jakémsi poblouznění mysli jsem si usmyslel, že bych měl vyzkoušet i menší variantu těchto hodinek. Menší variantou se rozumí rozměr 40 mm.

 

Chvilku jsem váhal, neboť kromě změny rozměru se takové případné rozhodnutí váže i na nezbytnost změny barvy ciferníku. Ward totiž menší variantu dělá pouze s ciferníkem barvy bílé. Z počátku jsem váhal, neboť jsem z barvy ciferníku té větší varianty nemohl spustit oči. Ale zvědavost převážila a proto jsem provedl objednávku. No, a protože jsem ji i zaplatil, tak mi hodinky nakonec dorazily.

 

Musím uznat, že ač s rozměrem 43 mm jsem (zřejmě díky tvaru pouzdra) neměl zásadní problém, tak pocitově mi ty menší sedí lépe. Takže prvotní dojem "z ruky" jednoznačně pozitivní. Co se barvy ciferníku týká, tak i zde musím konstatovat převládající pozitivní dojmy. Ciferník sice neháže žádné odstíny, ale díky tomu působí možná čistším a nerušivým dojmem.

 

Stejně jako ve verzi s tmavým ciferníkem, i zde je ciferník lemován stříbrnými indexy a stejně tak i zde je jemně dekorován logem výrobce a decentní zmínce o názvu kalibru kterým jsou tyto hodinky osazeny. Funkce a vše další je shodné (včetně onoho uchu lahodícímu hodinovému cvaknutí).

 

Vlastně vše ostatní úplně tak stejné není. Na fotkách v úvodním příspěvku tohoto vlákna (kde jsou zvěčněny právě hodinky o velikosti 43 mm) je zachycen i takový zajímavý efekt, který bylo možné spatřit díky neobvyklému zakřivení (broušení?) sklíčka hodinek. Mne se ten efekt moc líbil a bylo o něm i zde diskutováno. K mému zklamání tento efekt na sklíčku s menším průměrem, bohužel, zmizel. Nicméně i tak jsou to povedené hodinky, které mi zřejmě nějaký ten čas budou dělat radost :-)

 

Jakmile budu mít chvilku, zkusím hodinky nafotit, a přidám se fotky. Zatím přikládám alespoň jednu rychlou z mobilu.  

 

 

post-27306-0-12201700-1453298224_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji k zajímavému kousku. S Wardy koketuji už nějakou dobu, ale zatím jsem se neodhodlal vystřelit. A upřímně říkám, že na jumping hour zatím nemám koule. Mám tvému poslednímu příspěvku rozumět tak, že máš teď tuto variantu dvakrát? Budeš si nechávat oboje, malé i velké?

 

EDIT: překlep

Upraveno uživatelem vladacr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, na ruce ti, alespoň podle fotky, sedí moc pěkně! Škoda, že ta bílá je opravdu čistě bílá a není trochu do stříbrna, jako mají třeba Nomosy. Na druhou stranu s čistě bílou košilí musí sedět parádně!

 

Jinak je docela překvapivé, že větší model má to "vypouklé" sklíčko, kdežto menší jej má víceméně ploché. 

 

Určitě přidej další fotky! Moc rád se podívám i na jiné, než "studiovky" z jejich stránek. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekne si tu davas tuhle nevsedni hodinarinu. vypadaji moc povedene.

 

díky! :-)

 

Jojo, pěkné a díky absenci lunety vypadá těch 40 mm na ruce větší. A že jsou při této velikosti pohodlné, o tom nepochybuju.

 

Siwi, díky. Mám z nich opravdu dobrý pocit, Na ruce mi sedí tak, jak by měly. Jak jsem psal, ač jsem neměl problém ani s tou 43 mm variantou, tak mohu s klidným svědomím říci, že těch 40 mm sedí prostě líp. Zatím veliká spokojenost.

 

Jo, na ruce ti, alespoň podle fotky, sedí moc pěkně! Škoda, že ta bílá je opravdu čistě bílá a není trochu do stříbrna, jako mají třeba Nomosy. Na druhou stranu s čistě bílou košilí musí sedět parádně!

 

Jinak je docela překvapivé, že větší model má to "vypouklé" sklíčko, kdežto menší jej má víceméně ploché. 

 

Určitě přidej další fotky! Moc rád se podívám i na jiné, než "studiovky" z jejich stránek. :)

 

Locky: děkuji! Ciferník je skutečně jen bílé barvy, bez sunburst efektu. Nicméně to zvyšuje čitelnost a čistotu ciferníku. K obleku to vypadá moc dobře. Zkusím sem naházet nějaké fotky, hned, jak bude chvilka.

Jinak ještě ke sklíčku - ono je i v té menší verzi sklíčko mírně vypouklé, ale ne tak, jako tomu je u verze větší. Zkusím to nějak vycvakat. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim rict, ze jsem si to peclive precetl a prohledl. Zajimave a pekne hodinky oboje. K Tvemu hodnoceni: verim, ze na 1 pohled pusobi ty tmave zajimavejsim dojmem, ale prijde mi, ze Ti lepe sedi ty bile. Dle mne maji o 100% lepsi citelnost, vyvazenejsi velikost a pusobi cisteji. Pokud bych ja mel volit, beru ty bile urco. Na druhou stranu, je dobre, ze nejsou stribrne. Malokdy se totiz povede vyrobci udrzet tu citelnost. Tesim se na dalsi fota.

 

Edit: je dobre, ze u tech bilych je rucka cerna a ne seda, jak nekteri vyrobci predvadi i u drahych modelu.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z ceho ty moc nadseny nejsi, tak pro me je ta informace o sklicku dobra zprava :-). To nebude specialni brouseni, ale levnejsi vyroba sklicka, kdy je spodni strana rovna a jen horni vypoukla, to pak dela efekt lupy, ktery se mne moc nelibi, takze pro me odpadla posledni prekazka :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem žádnej fotograf, ale přesto jsem se pokusil o nějaké fotky jinak, než rychlovky z mobilu.. Místní foto guru snad prominou.. Fotky jsem nijak neupravoval (ale to je asi znát). Nicméně přesto věřím, že budou alespoň schematicky postačovat pro nějakou bližší představu o jejich vzezření :-)

post-27306-0-81203700-1453549159_thumb.jpg

post-27306-0-61362400-1453549255_thumb.jpg

post-27306-0-71059300-1453549307_thumb.jpg

post-27306-0-60791300-1453549309_thumb.jpg

post-27306-0-13104100-1453549434_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné, realistické fotky. Díky za ně!

Jaké máš pocity z používání té jejich "bader" spony? Je na nošení příjemnější, že je dole na kůži konec pásku, nebo klasická motýlovka, kdy je dole spona a konec pásku je nahoře? Mě se ta myšlenka "bader" spony moc líbí, ale nevím, jak je to s pohodlností...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahodou moc pekna fota pane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkné, těším se na další fotky.

Víte, díky! S fotkama se budu snažit, ale asi nic extra to nebude :-) 

 

Tak z ceho ty moc nadseny nejsi, tak pro me je ta informace o sklicku dobra zprava :-). To nebude specialni brouseni, ale levnejsi vyroba sklicka, kdy je spodni strana rovna a jen horni vypoukla, to pak dela efekt lupy, ktery se mne moc nelibi, takze pro me odpadla posledni prekazka :-).

 

Tome, dobrá zpráva! Jaké budeš případně pořizovat? Tyto stejné, nebo třeba ty se zlatýma indexama? 

 

Pěkné, realistické fotky. Díky za ně!

Jaké máš pocity z používání té jejich "bader" spony? Je na nošení příjemnější, že je dole na kůži konec pásku, nebo klasická motýlovka, kdy je dole spona a konec pásku je nahoře? Mě se ta myšlenka "bader" spony moc líbí, ale nevím, jak je to s pohodlností...

 

Locky: díky moc. Ke sponě mohu zatím uvést jen samou chválu. Příjemně a jednoduše se zapíná a nikde netlačí. Takže ta se jim vážně povedla. 

 

Nahodou moc pekna fota pane.

 

 

Tano, děkuji :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...