Přejít na obsah

Seiko SNZG15 modifikace


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

po delší době se mi podařilo přesvědčit manželku, že by se (stejně jako já cca před rokem) měla posunout o krok dál a přejít na mechanické hodinky. Měla jasný požadavek na velikost (41 +) a chtěla hodinky sportovní. Jelikož momentálně nosím SKX007, připadalo mi romantický, že bych jí ukecal do SKX013. To bohužel neklaplo. Nicméně se jí poměrně zalíbily SNZG15, o kterých dlouho přemýšlím i já jako o svých druhých hodinkách. Nicméně jsem o nich vždy přemýšlel jako o vhodných hodinkách pro další modifikaci, která mě lákala a láká. Moje vysněná modifikace je tato od Yobokies. 

 

IMG_6934.jpg

 

S modiffikacema nemám vůbec žádnou zkušenost a abych věděl, jestli má vůbec smysl o tom uvažovat,potřeboval bych od někoho prvotní informaci, v jakých se to zhruba odehrává cenových relacích. Rád bych si objednal pouze díly s tím, že bych provedl výměnu i svého oblíbeného hodináře. Nebo je lepší poslat hodinky Haroldovi? Bojím se ale, aby mu tam neležely dva měsíce. Budu rád za jakoukoli radu od zkušených.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že nejlepší je mu nic neposílat a celý upravený hodinky od něj vzít. Kupoval jsem od něj tímto způsobem a vše proběhlo perfektně. Má těch možností úprav na stránkách mrtě, stačí si vybrat a napsat mu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost s těmahle modifikacema je...no...je to na houby. Různá barva lumi a hlavně dost rozdílná intenzita ruček vs ciferník.

 

Aha, díky za cennou připomínku. Takže osobní zkušenost? Abych byl zcela konkrétní, na ciferníku bych se obešel bez nápisu 5 a Sports. Číselný indexy, s těma mám taky trochu problém. Takže bych se mohl omezit pouze na výměnu ciferníku. Jak jsem pochopil, lumi je tam až na minutových indexech a ten bezel s nima by tam mohl zůstat. Nebo je to z jednoho kusu? Ručičky bych nechal originální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posílat Haroldovi své hodinky je podle mne hloupost. Pokud ano, pak aby sis předem vyjednal s celnicí, že posíláš hodinky na "opravu". Mohlo by se lehce stát, že Ti je při zpáteční cestě zadrží a budou Ti je chtít proclít. 

 

Jak jsem psal, rád bych pouze koupil komponenty a nechal to udělat u svého oblíbeného a šikovného hodináře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, rád bych pouze koupil komponenty a nechal to udělat u svého oblíbeného a šikovného hodináře.

Reagoval jsem na Tvou otázku zda je raději neposlat Haroldovi. Já osobně přítelem velkých modifikací nejsem, ale u těch pětek tomu plně rozumím. Takže nejlepší je si to nechat od Harolda poslat a tady od hodináře poskládat.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reagoval jsem na Tvou otázku zda je raději neposlat Haroldovi. Já osobně přítelem velkých modifikací nejsem, ale u těch pětek tomu plně rozumím. Takže nejlepší je si to nechat od Harolda poslat a tady od hodináře poskládat.   

 

Aha, chápu. Také nejsem pro modifikace u každého modelu. Např. u SKX k tomu nemám tendenci žádnou. SNZG si ale o to říkají, např. nápis Sports je pro mě nezkousnutelnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dlouhodobý majitel SNZG15 této modifikaci vůbec nerozumím. Přijde mi to ve všechno směrech změna k horšímu. Asi nejsem tuningový typ, stejně jako u hodinek mi to připadá nesmysl i u aut. 

 

Víš, já jsem trochu detailista a mám rád jednoduché věci. A na SNZG je na mě na ciferníku příliš mnoho nápisů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně ty zdvojené indexy, to je fakt hrůza a ještě navíc v rozdílných barvách. Přitom jsou to bez modifikace super hodinky za parádní cenu. Takže v tomto případě, jsou to úplně  zbytečně vyhozené peníze. Je to ale věc vkusu a každý to máme jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...