Přejít na obsah

Alpina Alpiner 4 GMT


Bells

Doporučené příspěvky

Všechny vás zdravím a chci se s vámi podělit s mým novým přírůstkem, opět ze stáje Alpiny.

 

Jedná se o model Alpina Alpiner 4 GMT, jak už je uvedeno i v názvu tohoto vlákna.

 

Něco o nich:

 

Dovolím si zkopírovat přímo ze stránek Alpiny a věřím, že s Angličtinou tu nebude mít nikdo problém :)

 

THE LEGEND IS BACK
Alpina, the inventor of the modern sports watch with the "Alpina 4" in 1938, brings back the "4" concept with its new "Alpiner 4" collection.
More than any other watchmaker, Alpina was responsible for the concept of the modern Swiss sports watch, as it is known today. After several patents to insure water-resistance - and as development of the famous Alpina "Block Uhr" in 1933 ? in 1938 Alpina presents the "Alpina 4": the first modern Swiss sports watch. The concept behind the "Alpina 4" was to reunite the 4 essential features for a sports watch to be called a sports watch, in one single case: 1) Antimagnetic, 2) Antishock, 3) Water-resistant and 4) Stainless steel. Such had to be a sports watch, in the vision of the Alpina founder Gottlieb Hauser, to be able to tackle the entire vertical Alpine sports environment, from mountain climbing to alpine lake diving. In 2014, Alpina revives the Alpina "4" concept with its new "Alpiner 4" collection dedicated to the Alpine sports universe.

 

Highlights

 

ALPINA AL-550 AUTOMATIC GMT/24H CALIBER

"JUMPING HOUR" LOCAL TIME SETTING
360° BI-DIRECTIONAL TURNING COMPASS BEZEL
THE ALPINA "4" SPORTS WATCH FEATURES:
1) ANTIMAGNETIC 2) ANTISHOCK
3) WATER-RESISTANT 4) STAINLESS STEEL
Movement features
Caliber: AL-550
Frequency: 28'800/h
Jewels: 26
Power Reserve: 38 h
Theme: Hours, Minutes, Seconds, Compass turning bezel, 2nd Time Zone
Case features
Materials: Stainless Steel
Crystal: Scratch-resistant sapphire crystal
Dial: Black with sunray finishing
Crown: Screw-in
Water resistance: 10 ATM
Diameter: 44 mm
 
 
Velice pěkná recenze je na ně případně zde: http://www.ablogtowatch.com/alpina-alpiner-gmt-4-watch-hands/
 
Vlastně ani nevím, co více napsat, než co si můžete přečíst i v té recenzi...leda tak to, že z hodinek mám ohromnou radost (je to mimo jiné i další z mých splněných hodinkových snů), což je stejně každému jasné a jsou prostě úžasné :)
Teď jsem ve fázi prvotního nadšení, takže není moc co psát, kromě toho nadšení, tudíž akorát přidám ještě fotky a o hodinkám se více rozepíšu později.
 
post-25778-0-67340500-1449507587_thumb.jpg
 
post-25778-0-96395700-1449507587_thumb.jpg
 
post-25778-0-28694700-1449507588_thumb.jpg
 
post-25778-0-55984500-1449507588_thumb.jpg
 
post-25778-0-87324800-1449507588_thumb.jpg
 
post-25778-0-15567500-1449507589_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 383
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chlapi, aká je výška hodiniek?

Dá sa niekde kúpiť origo Alpina ťah k Alpinerom? Prípadne aký iný by k nim pasoval?

 

Píšem ťapkou.

 

 

uz jsem guglil, ale origo tah jsem nenasel, sam bych bral

 

uvazuju, ze vemu nejaky ze Strapcode i treba vc. meshe - mam pocit ze Bells uz je na meshi mel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc všem děkuju a zkusím odepsat nějak hromadně, jelikož se to tu nakupilo a nechci každého citovat, tak snad zodpovím všechny dotazy.

 

dan83 - Tobě samozřejmě taky gratuluji! S tím AR je to škoda, to s tebou souhlasím, ale on by právě AR asi nejspíš úplně zabil sunburst, takže si myslím, že právě proto tam není. Jinak Rios Albatros je skvělý řemen, sám ho mám na pilotkách a přemýšlel jsem, že bych ho prubnul i na Alpinerech, ale víc mi sedí právě k pilotkám, takže tam zůstal.

 

bladerunner - Taky předčasně gratuluji, než dojdou, hodinky jsou to naprosto skvělé, takže myslím, že do Vánoc to nevydržíš :) Tah se k nim samozřejmě objednat dá, jak už psal Radimk, je stejný pro celou řadu Alpiner 4 a GMT se i na tahu prodávají, jen je skoro nikde nemají. Každopádně já jsem se na to už ptal v Koscomu a neměl by být problém tah objednat a cena by měla být cca kolem 6000, což není málo, ale na druhou stranu v poměru k ceně hodinek mi to přijde dobré a je i velice pěkně zpracovaný, sám ho mám v merku, protože to je k nim asi nejlepší kombinace.

Hodinky jsem dále zkoušel ještě na meshi, ale nevím, nevím, přidám fotky, takže posoudit to můžou všichni, jak to vypadá.

 

Co se týče fotogalerie, tak zvlášť další zakládat asi nebudu, můj plán je takový, že "normální" fotky budu dávat sem a doufám, že se přidají i kolegové, co je taky mají, ať se to tu plní a mé další kreace budu přidávat do své galerie, kterou zde na foru už mám a jsou tam všechny mé hodinky pěkně pohromadě.

 

Napíšu ještě něco za sebe k hodinkám...

Hodinky jsou skvělé s nádherným pouzdrem, na které se opravdu s radostí koukám, připomíná mi poměrně dost pouzdra třeba Omegy - podobný přechod mezi brusem a leskem, který je opravu vydařený. Pro GMT mám stejnou slabost jako African, takže moc dobře vím, o čem mluví, mimo jiné je to podle mě jedna z nejužitečnějších komplikací, když nepočítám datum. O chybějícím AR už tu bylo něco řečeno, to mě taky trošku mrzí, především se hodinky špatně fotí, ale zase to vynahrazuje opravdu povedený sunburst, který hodinky posouvá zase trošku jinam, řekl bych do takového "luxusnějšího" looku, což pak částečně redukuje netradiční kompasová luneta, která je směřuje více do sportovna, což by i měli být, přece jen jsou to hodinky spjaté s horami a hory mají právě na velice pěkném dýnku (foto taky přidám). Když to tak shrnu, tak jsou perfektními univerzály, které na origo krokouši půjdou bez problému třeba i do obleku a na druhou stranu na tahu, či něčem sportovnějším krásně zapadnou na hory, k vodě (s 10 AMT a šroubovací korunkou se jí rozhodně bát nemusí), prostě kamkoliv do přírody, kde se z nich stanou pracanti.

Zatím jsem je nesundal z ruky a myslím, že tomu tak ještě nějakou dobu bude a to i proto, že jsem velice zvědavý, jakou budou mít přesnost, takže se je snažím nosit pravidelně, než se zaběhnou. Zatím jsem na +5s/den a věřím, že po zaběhnutí by to mohlo být ještě lepší, samozřejmě budu rád, když své změří i další majitelé a uvidíme, jak na tom jsou.

 

Edit: Ještě mě napadl jeden nedostatek, který sice není nijak stěžejní, ale mě to prostě trošku chybí. Alpina často dělá velké balení a přidává k hodikám něco, s čím jsou spjaté, třeba u Sailů je to model katamaránu, u pilotek letadlo, u Diverů je to zase kyslíková bomba atd...Vím, je to blbost, ale mě se to líbí a když si vezmu, že Alpinery jsou rozhodně dražší, tak mi u nich něco takového opravdu schází, třeba nějaký malý globus, jako GMT, nebo horolozecké kladivo k horám, něco takového by se mi líbilo.

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zde ještě přidávám slíbené fotky na meshi + foto velice povedeného dýnka a doufám, že další majitelé mají lepší fototechniku, než já, protože musím říct, že u focení těchto hodinek jsem tvrdě narazil na nedostatky a ani rozsáhlými úpravami v PS tomu nedokážu více pomoct, což mě trošku mrzí, protože právě takle krásné hodinky by si zasloužily rozhodně lepší fotky.

 

post-25778-0-46197000-1449562416_thumb.jpg

 

post-25778-0-46788100-1449562458_thumb.jpg

 

post-25778-0-80702200-1449562458_thumb.jpg

 

post-25778-0-10791900-1449562459_thumb.jpg

 

post-25778-0-41809800-1449562459_thumb.jpg

 

post-25778-0-71501600-1449562459_thumb.jpg

 

post-25778-0-04088100-1449562460_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...