Přejít na obsah

Alpina Alpiner 4 GMT


Bells

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 383
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Blade super, ta poslední fotka je perfektní! No a ten Robby, sakra ty mi s ním dáváš :) Jinak se nemůžu zbavit pocitu, že ty Alpiny přece jen nějaký antireflex mají (nejspíš vnitřní), nevím jak to na 100% poznat, ale občas mi přijde, že se zbarvují do modra a co jiného, než AR by to dělalo, částečně je to vidět i na té tvé poslední fotce a stejně tak mám i já několik fotek, kde jsou ty hodinky prostě modré, fakt nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To me prekvapujete s informaci, ze by nemely AR. Prave na nekolika fotkach jsem si toho namodraleho nadechu taky vsiml. A navic kdyz uvazis cenu, tak bych rekl, ze AR je standard, aspon ten vnitrni.

Fotky jinak paradni, panove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to takové zvláštní, o AR se nikde nepíše, pouze safír a nic dál, ale přesně na některých fotkách mi přijde, že tam AR je a ne jen na fotkách (ty by přece jen mohly zkreslovat), ale i v reálu - tu a tam zmodrají a nevím čím jiným by to mohlo být, než právě přítomností AR. Ještě mě napadá, že by sunburst natolik kouzlil, přechází z fialové do hnědé až po černou, takže by tam byla i modrá?.., ale to by stejně nezmodrali kompletně celé, vážně nevím. Nejdřív jsem to neřešil, ale poslední dobou se nad tím pozastavuju čím dál víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chce to zkoušet venku, při umělém osvětlení funguje pouze sunburst a tam je to klasika černá - šedá- trošku hnědé - fialová, prostě jak dopadá světlo, ale venku se mi občas stane, že jsou modré a to tak, že kompletně celé a to podle mě nemůže být ničím jiným, než AR, fakt nevím :) Když si projedeš fotky zpět, tak to na některých uvidíš, nejzřetelnější je to asi na straně 6, kde mám několik různých wristshotů a na každém jsou ty hodinky jinak zbarvené a na některých právě i do modra. Sice jim v barvičkách pomáhám, ale ne tolik, abych udělal z černého cifru modrý, jen podpořím, aby to více vyniklo, ale barvy neměním.

 

Schválně jsem ještě hledal a nějaké zmínky o AR jsem i našel, ale nebylo to nijak ověřené. Jediné co, tak jsem pak našel, že limitka Race for Water AR má (vnitřní) a tato limitka vychází z klasických Alpinerů 4, tak nevm, jestli to má pouze limitka a nebo všechny. Přijde mi divné, že by do limitky dávali jiné sklo...No mám takový dojem, že ještě chvilku mi to bude vrtat hlavou a pak stejně nakonec napíšu do Alpiny, protože mi to prostě nedá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida, tak to je mi fakt záhadou. Ovšem záhada bude alespoň ce se týče Alpiny brzy vyřešena. Nevydržel jsem a napsal jsem jim tam, tak jsem zvědavý na odpověď, kterou pak samozřejmě předám dále a napíšu to sem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad budeš mít větší štěstí, než já s Certinou - psal jsem různým AD, ptal jsem se i osobně v Koscomu při výměně baterky na info od jejich dodavatele, ale o ukončení DS-1 s etou neví nikdo nic. Tak jsem psal i přímo na Certinu s tím, že jsem fanoušek a že jsem vlastnil už několik kousků, furt je chválím na hodinkovém foru a odpověď žádná. Už je to přes měsíc... Ale na svůj web dlabou slušně, chybí jim tam minimálně 4 nové modely, které se vesele začaly prodávat. Na Baselu 2016 měli pár kousků a najednou měsíc po něm uvedli mlčky další 2 modely do prodeje, na webu samozřejmě ani zmínka a to se jedná o chronograf se zajímavou komplikací (flyback). Fakt tomu jejich marketingu nerozumím, takže by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby se DS-1 s 2824-2 prodávaly dalších pár let.

Fotky Alpin samozřejmě parádní :notworthy:, mesh jim překvapivě sekne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak musím Alpinu pochválit, protože reakce na můj mail s dotazem přišla relativně brzy, respektive odpověď po dvou dnech a ještě takto při pátku, to jsem snad ani nečekal.

 

A teď k věci, záhada s občasným zabarvováním a antireflexem je vyřešena - mají vnitřní antireflex, takže to vysvětluje vše.

Beru tedy zpět vše, kde jsem psal, že AR nemají, byla to milná informace.

 

Níže přikládám přímo odpověď na můj dotaz:

 

 

Dear Sir,

 

Congratulations for your purchases of Alpina watches.

 

I am pleased to confirm that your Alpiner 4 does have an antireflective coating on the inside of the sapphire crystal glass.

 

We wish you lots of exciting times with your Alpina timepieces and

 


Best regards,

 

 

Nicolas Courcoux
Regional Sales Director

 

Alpina Watches International S.A.
Route de la Galaise 8
CH - 1228 Plan les Ouates
Switzerland

T: +41(0)22/860 04 40 | P: +41(0)78 607 92 66 | Skype: nicolas.courcoux

Email: ncourcoux@alpina-watches.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záhada úspěšně vyřešena a tady jsou nějaké další fotky do sbírky :) Fotek s meshem jsem dal jen pár, tak tady jsou další, tentokrát wristshoty.

No a na některých jsou hodinky opět do modra a jsem rád, že už na 100% vím, čím to je :)

 

post-25778-0-92632300-1463143686_thumb.jpg

 

post-25778-0-32672300-1463143687_thumb.jpg

 

post-25778-0-53258400-1463143686_thumb.jpg

 

post-25778-0-66338500-1463143688_thumb.jpg

 

post-25778-0-18967900-1463143689_thumb.jpg

 

post-25778-0-80858400-1463143687_thumb.jpg

 

post-25778-0-23339000-1463143688_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parada, tady to pekne vynika.

To je shark mesh? Ja jsem zvazoval, ze ho taky poridim, ale chci se zeptat, jak funguje zkracovani? Co jsem se dival na shark mesh, tak oni maji u spony z kazde strany dva dilky na odebrani. Presto ale dle specifikaci nejkratsi delka je 140mm. Ja bych potreboval neco kolem 120mm. To ten zbytek klasicky odstipes, nebo co s tim?

Diky za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj je to shark. Já tam žádné dílky nemám, ono je taky více verzí, některé jsou s dílky (takový jsem měl kdysi na Sailech), některé mají zase celé části na šroubky, atd...Každopádně zkracování je jednoduché, prostě přebytečná očka uštípeš a hotovo. Je to sice trošku pruda, ale za pár minut je hotovo, takže v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...