Přejít na obsah

Citizen na ruce...


Nicolas02

Doporučené příspěvky

Tak ony jsou nepřestupný roky vlastně větší zábava - jak to přesně o půlnoci přeskočí tři dny, teď jsou to jen trapný dva :)

 

Ale kdybych jo chtěl, díky uživatelsky nastavitelnému v Ječnému kalendáři si přestupný rok můžu ex post nasimulovat klidně každou středu.

 

Řemen na těch tvých není origo, nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, timezone funkcia, mozes si to prehadzovat naspat kolko chces

 

 

origo naramok z chronomastru mam na leto (na kozi sa ani tento model nerobil), teraz mam zimneho krokodila z ebay, ale mozno ich po lete necham natrvalo v kove, tak ako na tych druhych

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle starosti jsem díky géniu Citizen inženýrů a jejich Eco-Drive Sattelite Wave GPS hodil nadobro za hlavu. Osvobozen od natahování při střídání hodinek a od nejistoty, jestli jsem nastavil ráno datum a jestli mi náhodou nepřeskočí v poledne. Konečně zase věřím datu a času na svých hodinkách, i když je nasadím po týdnu, nebo měsíci nošení těch druhých satelitních Citizenů. Taková celkem užitečná vlastnost u hodinek. Ten krásný pocit, když si člověk ráno může člověk vybrat hodinky a ví, že nedošla baterka, nedošlo péro a jdou zcela přesně a se správným datem. V mém mechanickém pravěku jsem druhé hodinky po více dnech nasadil s tím, že fajn ozdoba a čas a datum nastavím později, až se natáhnou. Na úřadě jsem pak stejně vždycky raději kouknul i na mobil. Bleeeee.... Hodně krát se mi taky ovšem stalo že jsem hodinky večer sundal, aniž bych ten čas a datum vůbec nastavil. Prostě takový anachronický ozdobný náramek. Dneska se mi to pomatené období jeví skoro až srandovně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle starosti jsem díky géniu Citizen inženýrů a jejich Eco-Drive Sattelite Wave GPS hodil nadobro za hlavu. Osvobozen od natahování při střídání hodinek a od nejistoty, jestli jsem nastavil ráno datum a jestli mi náhodou nepřeskočí v poledne. Konečně zase věřím datu a času na svých hodinkách, i když je nasadím po týdnu, nebo měsíci nošení těch druhých satelitních Citizenů. Taková celkem užitečná vlastnost u hodinek. Ten krásný pocit, když si člověk ráno může člověk vybrat hodinky a ví, že nedošla baterka, nedošlo péro a jdou zcela přesně a se správným datem. V mém mechanickém pravěku jsem druhé hodinky po více dnech nasadil s tím, že fajn ozdoba a čas a datum nastavím později, až se natáhnou. Na úřadě jsem pak stejně vždycky raději kouknul i na mobil. Bleeeee.... Hodně krát se mi taky ovšem stalo že jsem hodinky večer sundal, aniž bych ten čas a datum vůbec nastavil. Prostě takový anachronický ozdobný náramek. Dneska se mi to pomatené období jeví skoro až srandovně.

 

Ty se máš, mě už došlo péro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hasňa: jseš si jistý, že jsi vystřelil na správný cíl? U všech HAQ Citizen kalibrů je věčný kalendář, takže ty libé pocity, které zažíváš na úřadech, potenciálně známe taky.

 

A před změnami času jsme si -  HAQ i GPS - stejně všichni rovni (dokonce i RC lidi si myslím ráno po změně taky radši čeknou externí zdroj, jestli se jim to právě v tu rozhodující noc dobře synchronizovalo).

 

Pořád platí, že máš ty zobrazovací terminály atomových hodin dvoje - ty pilotní a ty moje modrý exovky? Jen sonduju, kdyby náhodou přece jenom někdy :)

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hezký nejsou, to nemohu říct. Ale zdá se mi, že nemaj ani radio, natož satelit. Mrknu na to podrobneji. Dík.

 

Vsetky maju, nie je to priamo napisane na ciferniku, hore u indexov su RC znacky.

Sice asi chytaju signal iba v Japonsku, ale pri HAQ a perpetual to az tak nevadi

a na pripadne nastavovanie (napr. pri posune casu) pouzivam appku v mobile - da sa aj manualne, 

ale naco sahat na korunku, nie je to potrebne.

Upraveno uživatelem misso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neevropský model to je nerozum. Jako koupit elektrické kolo a pak jen šlapat.

 

No jo, ale ty se už dělaj aspoň deset let a stále z nich neudělali hezký hodinky. Mimo to, satelit je ten jediný zmiňovaný parametr, který jsem v diverech ještě neobjevil ;)

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

@hasňa: jseš si jistý, že jsi vystřelil na správný cíl? U všech HAQ Citizen kalibrů je věčný kalendář, takže ty libé pocity, které zažíváš na úřadech, potenciálně známe taky.

 

A před změnami času jsme si - HAQ i GPS - stejně všichni rovni (dokonce i RC lidi si myslím ráno po změně taky radši čeknou externí zdroj, jestli se jim to právě v tu rozhodující noc dobře synchronizovalo).

 

Pořád platí, že máš ty zobrazovací terminály atomových hodin dvoje - ty pilotní a ty moje modrý exovky? Jen sonduju, kdyby náhodou přece jenom někdy :)

Baterka je neuróza. Kdypak dojde? Kdy výteče? Kde koupím? Zase otevírat pouzdro... A pak tu máme ono nerudovské:"Kam s ním?", až se vybije. Archaické mechaniky aspoň nejedují planetu, když už neumí ukázat přesný čas a zcela se zastaví, ty lepší, po týdnu.

 

Jinak jo, stále ty piloty z Japonska a stále ty tvoje Odysseus/Nautilus/Royal Oak/Laureato style modré na tahu z Londýna.

 

Točím je poctivě, a jsem stále spokojen a maximálně vyklidněn. Když některé vezmu na ruku po delší době v polici pod papírama, tak ručičky udělají dokola pirouettku pro potěšení majitele a zase je to na sekundu přesně v Ordnungu. Lahoda, pane Jahoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten posledny model, BY2000-55E, je asi evropsky, ale na krase mu to nepridava. 

Ja mam JDM RC a to, ze sa nesynchronizuju kazdy den, mi pri ich presnosti asi ani vobec nechyba a datum maju cez perpetual tiez vzdy spravny. 

Posledne som synchronizoval asi pri prechode na zimny cas a odvtedy nabrali podla time.is +1.5s, z toho +0.5s bolo hned na zaciatku, lebo cas v mobile a teda aj v appke je o tolko napred.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetky maju, nie je to priamo napisane na ciferniku, hore u indexov su RC znacky...

Aha. BY2000-55E by podle kalibru měl evropský opravdu být (ale zase je holt JENOM evropský :) )

 

 

Baterka je neuróza. Kdypak dojde? Kdy výteče? Kde koupím? Zase otevírat pouzdro...

Jen technická: drtivá většina The Citizen jsou už dávno taky soláry :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...