Přejít na obsah

Citizen na ruce...


Nicolas02

Doporučené příspěvky

Jsem z nich opravdu nadšený, po dlouhé době hodinky které mě fakt dostaly :-)
I když nejsou úplně nejpohodlnější, tak je nějak nemůžu sundat.
Ten cifr a sklo jsou prostě úžasné. Nevím, jestli ještě budu někdy chtít hodinky s plochým sklem a jenom vnitřním AR...
Ani z druhé strany to nevypadá vůbec marně.
15fd79cf48c4559bc61f9c2b9c2ac4b0.jpg55a526e1ee7925a2ec0f77826e5219ee.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, AKUC napsal:

pekné sú, modré sompozeral aj ja ..., celkové pocity ?

Ahoj, mam ich len kratko takze len take prve pocity -> Su celkovo dobre spracovane, pevne, vyzera, ze vydrzia vela. Velkostou su v pohode, len su trochu hrubsie - tie NATO a zulu asi nahradim normalnym remienkom, aby som ich este viac nezvysoval. Bal som za, ze korunka ma bude tlacit, predsalen je dost velka, ale nieje s tym ziadny problem. Na ciferniku je toho dost, ale cas sa da odcitat v pohode. Sklicko je mineral, ale je zapustene pod lunetu, tak snad nieco vydrzi. Na mojich je trochu posunuty vnutorny 24h cifernik (pozri 6h a 18h), ale nieje to nic tragicke. Ja mam zelenu farbu, ale tu vidiet len na silnom svetle, inak su tmavo sive. Zatial teda celkova spokojnost....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, pauliej napsal:

Ahoj, mam ich len kratko takze len take prve pocity -> Su celkovo dobre spracovane, pevne, vyzera, ze vydrzia vela. Velkostou su v pohode, len su trochu hrubsie - tie NATO a zulu asi nahradim normalnym remienkom, aby som ich este viac nezvysoval. Bal som za, ze korunka ma bude tlacit, predsalen je dost velka, ale nieje s tym ziadny problem. Na ciferniku je toho dost, ale cas sa da odcitat v pohode. Sklicko je mineral, ale je zapustene pod lunetu, tak snad nieco vydrzi. Na mojich je trochu posunuty vnutorny 24h cifernik (pozri 6h a 18h), ale nieje to nic tragicke. Ja mam zelenu farbu, ale tu vidiet len na silnom svetle, inak su tmavo sive. Zatial teda celkova spokojnost....

super , vďaka za krátku recenziu. GMT používáš ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 2. 2021 v 17:21, _lip_ napsal:

Jsem z nich opravdu nadšený, po dlouhé době hodinky které mě fakt dostaly 🙂
I když nejsou úplně nejpohodlnější, tak je nějak nemůžu sundat.
Ten cifr a sklo jsou prostě úžasné. Nevím, jestli ještě budu někdy chtít hodinky s plochým sklem a jenom vnitřním AR...
Ani z druhé strany to nevypadá vůbec marně.
15fd79cf48c4559bc61f9c2b9c2ac4b0.jpg55a526e1ee7925a2ec0f77826e5219ee.jpg

Jsou fakt parádní. Škoda, že nejsou trošku menší. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pauliej napsal:

Ahoj, mam ich len kratko takze len take prve pocity -> Su celkovo dobre spracovane, pevne, vyzera, ze vydrzia vela. Velkostou su v pohode, len su trochu hrubsie - tie NATO a zulu asi nahradim normalnym remienkom, aby som ich este viac nezvysoval. Bal som za, ze korunka ma bude tlacit, predsalen je dost velka, ale nieje s tym ziadny problem. Na ciferniku je toho dost, ale cas sa da odcitat v pohode. Sklicko je mineral, ale je zapustene pod lunetu, tak snad nieco vydrzi. Na mojich je trochu posunuty vnutorny 24h cifernik (pozri 6h a 18h), ale nieje to nic tragicke. Ja mam zelenu farbu, ale tu vidiet len na silnom svetle, inak su tmavo sive. Zatial teda celkova spokojnost....

Páčia sa mi . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, MíraMíra napsal:

No já mám zápěstí cca 17,5cm a 44mm průměr už mi moc nevyhovuje. Sice tady to trochu kompenzuje tvar poudra, ale i tak. Výška je teda taky už dost. :(

Na BJ7100 som nameral priemer bez korunky 41.5mm. Pre porovnanie fotka s Nighthawkami a BN0150.

PS: Ja mam pazouru cca 17cm...

 

20210228_125500.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, pauliej napsal:

..... Na ciferniku je toho dost .....

Pane chronokolego, tady si dovolím oponovat. Tenhle ciferník je naopak docela střízlivý. Citizen umí zatopit daleko více. Např. na spoustě Promasterů. I přesto jsou některé Promastery čitelné (třeba CB5010-81L co mám jsou v reálu v pohodě), ale některé jiné mají tak nešikovně zvolenou kombinaci všech komplikací a barvy ciferníku, že si člověk může oči vykroutit a čas odečte až po několika minutách důkladného rozkoukávání😎, pokud vůbec odečte...

 

A jinak - sluší jim i to zulu/nato. Výšku bych u Citizenů moc neřešil, asi je to daň za Eco-Drive technologii. Nějak tam ty vrstvy potřebují vecpat.

@MíraMíra kdybys měl nutkání k Citizenům a neměl velikost kde vyzkoušet, nabízím k poměření (ne k prodeji) své Promastery.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, sodekcz napsal:

Pane chronokolego, tady si dovolím oponovat. Tenhle ciferník je naopak docela střízlivý. Citizen umí zatopit daleko více. Např. na spoustě Promasterů. I přesto jsou některé Promastery čitelné (třeba CB5010-81L co mám jsou v reálu v pohodě), ale některé jiné mají tak nešikovně zvolenou kombinaci všech komplikací a barvy ciferníku, že si člověk může oči vykroutit a čas odečte až po několika minutách důkladného rozkoukávání😎, pokud vůbec odečte...

 

A jinak - sluší jim i to zulu/nato. Výšku bych u Citizenů moc neřešil, asi je to daň za Eco-Drive technologii. Nějak tam ty vrstvy potřebují vecpat.

@MíraMíra kdybys měl nutkání k Citizenům a neměl velikost kde vyzkoušet, nabízím k poměření (ne k prodeji) své Promastery.

Díky za nabídku, ale asi tady došlo trochu k mílce, já měl celou dobu na mysli ty GRAND TOURING NB1031-53L. Každopádně Promastery jsou taky fajne. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám zápěstí cca. 19 a jsem zvyklý nosit větší hodinky, takže ty GT jsou pro mě docela dobře nositelné. Spíše vadí chybějící mikroregulace - většina to bude mít buď trochu těsné nebo trochu volné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MíraMíra asi jsem to blbě chytnul sorry 🙂, já jsem myslel zatopením hlavně čitelnost/nečitelnost u některých modelů. Ty modrásky, co píšeš ti ani kvůli velikosti půjčit nedokážu, ty nemám. Ale že jsou :)

@CEGY bál jsem se, že hubeňoury tady někdo vytasí. Nojo, no.😎 Nejsou pro Citizen úplně typické, myslím, tedy aspoň můj subjektivní názor. Jsou hodně šmrncovní, jako že mám jen dvě pazoury. Snad si nechám rejpnout ten vostok, nebo co, abych dokázal sekundovat stonožce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...