Přejít na obsah

Citizen na ruce...


Nicolas02

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, papun napsal:

No vím, že jsou dva strojky, spíš by mě zajímalo jestli ta změna k lepšímu nastala od nějakého data a dávají tam jen 8204, nebo pro určité modely, nebo pro určitou distribuci - trh.

Jako nepotřebuju ho, ale potěšil by.

Na watchyouseek fóre som narýchlo našiel príspevok od chlapíka s nickom Cole P (angličan žijúci na Slovensku), kde je k tomu nejaké info: https://www.watchuseek.com/threads/show-off-your-citizen-ny0040-ny0045.925890/page-85?__cf_chl_captcha_tk__=pmd_CMw2dXX4w_31AqbIYDAZ5IjUhyM0W7G3Wgx.qRhlK2g-1630064222-0-gqNtZGzNAzujcnBszQjR. V skratke - nemecký dealer dostal Promastery NY00... s 8204 strojčekom do predaja od Decembra 2020. Podľa informácie z centrály Citizen v Hamburgu sú už všetky nové dodávky  Promasterov s týmto strojčekom. Či je to tak v celej EÚ, ťažko povedať. Ale nevidím v tom problém, stačí sa informovať u Timestore.sk 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, papun napsal:

No vím, že jsou dva strojky, spíš by mě zajímalo jestli ta změna k lepšímu nastala od nějakého data a dávají tam jen 8204, nebo pro určité modely, nebo pro určitou distribuci - trh.

Jako nepotřebuju ho, ale potěšil by.

Na watchyouseek fóre som narýchlo našiel príspevok od chlapíka s nickom Cole P (angličan žijúci na Slovensku), kde je k tomu nejaké info: https://www.watchuseek.com/threads/show-off-your-citizen-ny0040-ny0045.925890/page-85?__cf_chl_captcha_tk__=pmd_CMw2dXX4w_31AqbIYDAZ5IjUhyM0W7G3Wgx.qRhlK2g-1630064222-0-gqNtZGzNAzujcnBszQjR. V skratke - nemecký dealer dostal Promastery NY00... s 8204 strojčekom do predaja od Decembra 2020. Podľa informácie z centrály Citizen v Hamburgu sú už všetky nové dodávky  Promasterov s týmto strojčekom. Či je to tak v celej EÚ, ťažko povedať. Ale nevidím v tom problém, stačí sa informovať u Timestore.sk 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to přijde, že tam strojky střílí podle aktuálních skladových zásob .... Nebo možná podle modelů hodinek. Nikde jsem nenašel, jestli v rámci jednoho konkrétního modelu byly dostupné oba strojky. To by možná věděli přímo v shopu, jestli jim prošel rukama stejný model s různými strojky.

Co se týká praxe s mými bělásky (Asijská limitka), 8203 bez hackingu, zato safír a 44mm a v podstatě mi hacking nechybí. Nějak to nastavím a nosím. V téhle cenové kategorii to moc neřeším. 

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K použitiu strojčekov Citizenom sa neviem vyjadriť. Moje Promastery som objednával tiež s tým, že idem do hodiniek bez hackingu. Primárne som bol zvedavý na porovnanie so Seikom SKX naživo. Seiko SKX, samuraje, monstra majú 7S26 kaliber bez hackingu a nikdy mi to nejako extra nevadilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvětlení může být celkem prosté - hodinky bez hackingu = starší neprodané zásoby, tzv. ležáky a s hackingem = novější dodávky letošních modelů. Tzn. i dnes se jistě najdou u obchodníků třeba rok nebo dva staré kusy s 8203 a vedle nich nové s 8204.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sa môže kľudne stať. Pri tovare, ktorý nepodlieha skaze (čo hodinky sú) je dopredaj zásob bežná vec. Podstatné je, že ak si niekto chce kúpiť tento konkrétny model od Citizenu s hackingom, môže si to dopredu pred objednaním u predajcu overiť. Ja som mal jednoducho šťastie na novší model s 8204.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatiaľ ich mám príliš krátko na nejaké závery. Seiko je moja obľúbená značka, SKX mám roky a často som ich nosil. Dosť mi vadí, čo sa deje so Seikom, ako značkou v poslednej dobe. Kašlú na kvalitu spravovania nielen u najnižších modelov, ale aj u vyšších rád. Preto som hľadal alternatívu pre denné tool watch namiesto SKX za prijateľnú cenu. Citizen Promaster NY00..  je častá voľba u chronopacienov, ktorí majú aspoň aký - taký prehľad a chcú automaty. Slušné spracovanie, presnosť a spoľahlivosť strojčeka, história značky, ISO certifikát a pomer cena - kvalita. Budem sa snažiť podeliť o moje vlastné skúsenosti, až nejaké budú a porovnať tieto hodinky navzájom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, tombas napsal:

Vysvětlení může být celkem prosté - hodinky bez hackingu = starší neprodané zásoby, tzv. ležáky a s hackingem = novější dodávky letošních modelů. Tzn. i dnes se jistě najdou u obchodníků třeba rok nebo dva staré kusy s 8203 a vedle nich nové s 8204.

Hmm, nové modely zelená/modrá v titanu mají 8203. Pak se v tom vyznejte :) 

 

@Pepino777 kdybys měl cestu kolem Brna, klidně ti je ukážu.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď se přímo nabízí otázka, která mě stejně jednou donutí ty hodinky koupit. Je to zpracování opravdu lepší než u výše zmíněných SKX, nebo 5KX?

Těžko říct, mě se líběj oboje, jak SKX tak tyhle Promastery. Akorát u těch promasterů se hůře šroubuje korunka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych si tady odlozil par myslenek. 

Pokud se bavime o SKX, predpokladam ze to je SKX007/009. Protoze v SKX rade bylo daleko vic modelu, ale 007/009 byly nejoblibenejsi / nejprodavanejsi.

U SKX007/009 me vzdycky v konecnem dusledku zklamal ten tisteny cifernik bez plastickych indexu a loga. Ty hodinky jsou kultovni, byly ve spouste filmu a treba pepsiny na jubilee jsou vazne skvele. Ale cele to kazi ten cifr a strojek je taky loterie. Jedny nove jsem kvuli tomu vracel, druhe jete musel nechat kompletne servisovat. 

V tomto ohledu Citizen NY040 u me rozhodne zpracovanim a dojmem vede. Jsou to taky uz kultovni potapky, akorat nejsou tak zprofanovane. Nekdo to muze brat jako vyhodu, nekdo jako slabinu. Pokud jde o Miyotu 8xxx, tak to je sice taky takova zalezitost vystrizena z konzervy, ale ani u jednoho ze dvou kusu co jsem mel si na to nemuzu stezovat. 

Kdybych se mel tedy rozhodnout, beru Citizen.

Pokud do hry dame jine SKX, treba 399/401, tak tam uz se karta vyrovnava a popravde nevim. 7s26 zustava, ale zbytek je celkem poreseny a pocitove bych se asi klonil k Seiku, protoze navic tyhle kousky se uz vazne dost tezko hledaji.

Pridame-li do rovnice 5KX, tak ty uz nepovazuju za poradne potapky a konkurenta ani k SKX, ani k Citizen. Jsou to proste pekne sportovni hodinky, tot vse.

Kdyz jsem povolal na pomoc Seiku i jine modely, musim povolat Citizenu i treba Fugu NY080, nebo pak ty dalsi modely, co se ted vyrojily NY100 nebo jake jsou vsechny ty reference. Citizen si hraje s titanem, hodinky vylepsuje, ma je ve spouste barvach. Tady se podle me nechytaji ani jedny SKX a Citizen v dane cenovce skoruje.

Otazka je, jak to Citizenum pomuze u zakazniku. SKX jsou proste kult. Je to podobne jak Rolex Suby. Nudne cerne potapky, akorat jsou kultovni a i urcity status symbol. Muzete mit spousty lepsich hodinek za ty prachy, ale Suby se proste prodavaj jak housky na krame (kdyby teda na tom krame byly).

Diky za pozornost, musel jsem se vypsat :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron

Díky! Přesně to jsem potřeboval vědět. A měl jsem na mysli opravdu SKX007/009.

 

Ještě mě napadá, jak si oproti nim stojí zpracování třeba BN0150/0151? Poslední dobou mě láká spíš něco s baterkou, co můžu odložit třeba na týden/dva a pak bez nutnosti nastavování vzít na ruku a jít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Promastery BN0150 je stejný design, jen jsou větší průměr 44mm a jsou Eco-Drive (Solární)
Já tenkrát koupil i tyhle v modrý a černý jako kámoše k těm automatům


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention]AKUC [/mention] Mas ty nejlepsi varianty, super.
[mention]Pepino777 [/mention] Ja s tema kvarckama nemam moc zkusenosti. Ale jeden mistni kolega mi ukazoval, jak minutova rucka na jeho ecodrivech vakluje dle toho, jak se nakloni. Prej vlastnost levnejsiho strojku…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...