Přejít na obsah

Citizen na ruce...


Nicolas02

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Toblin napsal:

Máš/Měl jsi někdy GS. Můžeš prosím porovnat zpracování? Především ciferník a indexy? Ke quartzovým GS zřejmě odpovídající konkurence.

Puzdro, ciferníček, indexy = TC remíza s GS. Pri ručičkách by som GS dal 10/10 a TZ možno 9/10 :) Pri skúmaní lupou (10×) vidno pár drobných prachových častíc. Voľným okom bez šance.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 @Toblin@tico1 Mně přijdou být indexy a ručičky u GS přece jenom o něco dál. U obou TheC, co jsou doma, ty indexy působí skoro, jako kdyby byly něčím oblepené (což samozřejmě nejsou). 

K ciferníkům se vyjadřovat nemůžu, protože jsem nikdy neměl v ruce The C s jiným, než řekněme obyčejným cifrem. 

Jedna věc je ale z hlediska ciferníků jednoznačně uspokojivější u GS. Citizeny mají takové to menší vpadlé datum a trochu disproporčně široký rámeček.  Patrně funkční nutnost daná solárními články, A060:

426493744_ScreenShot2023-01-27at12_19_58.png.12e3ec731a6e1847ed4219e49eccaae9.png

Je pak nasnadě, že tam má GS víc možností, jak si s datem vyhrát. 

Citizen sice umí dělat solární články jen po obvodu ciferníku, ale tady to zjevně nedělají. 

Takže (skoro?) všechny tyhle ciferníky musí být světlopropustný, což je na jednu stranu super, na druhou stranu si nedovedu představit, že je to v jejich designu třeba jen trochu neomezuje. 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý postreh s tou dátumovkou. V tomto prípade je obzvlášť "utopená", pretože nad solárnym článkom je biely washi papier + farebná vrstva s indexami atď. Kto chce priamo zafarbený washi papier, musí si priplatiť cca 100 % za AQ6110-10L s novým strojčekom 0100 (+/- 1 sek/rok).

Napriek tomu, že dátumovka je spojená s večným kalendárom a je teda "bezúdržbová", tak pre mňa ju kľudne mohli aj vynechať :) 

Iconic_Nature_Collection_The_CITIZEN_07.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si říkal jak dělají tu strukturu na cifru. Zajímavé. Utopené datumovky jsem si všiml, ale nekomentoval. Jinak já naopak datumovku jako takovou vítám. Hodinky bez datumu se mi sice líbí, ale té doby co mám Tudory, netuším kolikátého je ani přibližně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, tico1 napsal:

Dobrý postreh s tou dátumovkou. V tomto prípade je obzvlášť "utopená", pretože nad solárnym článkom je biely washi papier + farebná vrstva s indexami atď. Kto chce priamo zafarbený washi papier, musí si priplatiť cca 100 % za AQ6110-10L s novým strojčekom 0100 (+/- 1 sek/rok).

Napriek tomu, že dátumovka je spojená s večným kalendárom a je teda "bezúdržbová", tak pre mňa ju kľudne mohli aj vynechať :) 

Iconic_Nature_Collection_The_CITIZEN_07.jpg

zajímavé 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje oblíbené titanové "Tooly"! Jsou odrbané a sedřené a za těch víc než 10 let se mnou zažily fakt hodně! 🙂 Ale nikdy mě nezklamaly a mít na ruce pořád naprosto přesný čas (zvlášť v analogovém provedení) mě bavilo a pořád baví.

 

image.thumb.jpeg.cfd9a7d84978fb0941d5c6cea62791f9.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...