Přejít na obsah

Citizen na ruce...


Nicolas02

Doporučené příspěvky

V 1. 3. 2023 v 11:48, TomasK napsal:

Tak jsem chtěl vyzkoušet nějaký titanový Citizeny, ideálně potápky. Trochu jsem laboroval mezi ecodrive a automatem az jsem nakonec vzal tyhle promastery Fugu.

Musím říct, ze za ty peníze fakt super hodinky

DC4CEB5A-E527-41EB-9BCE-0ED308B5CBA3.thumb.jpeg.de27e671deab303f0db0210a3c563083.jpeg

Co je to, prosím, za model? Fugu znám pouze s lichoběžníkovými indexy. Co jsem hledal, tak ty s kulatými indexy ani neměly na dýnku rybu Fugu. To je tedy nějaká nová řada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Chronopetr napsal:

Co je to, prosím, za model? Fugu znám pouze s lichoběžníkovými indexy. Co jsem hledal, tak ty s kulatými indexy ani neměly na dýnku rybu Fugu. To je tedy nějaká nová řada?

Jde o titanovou variantu NY0100-50M. Stále se prodává. Na dýnku nemá rytinu ryby Fugu. Fugu jsou všechny modely se specificky modelovanou lunetou, a to již od modelu NY0040, který dostal tuto přezdívku od fanoušků tohoto modelu. 😉

45-NY0100-50M.jpg.7ddc8d96a09856d550c99427b97b7bf4.jpg

Upraveno uživatelem lukassob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, lukassob napsal:

Jde o titanovou variantu NY0100-50M. Stále se prodává. Na dýnku nemá rytinu ryby Fugu. Fugu jsou všechny modely se specificky modelovanou lunetou, a to již od modelu NY0040, který dostal tuto přezdívku od fanoušků tohoto modelu. 😉

45-NY0100-50M.jpg.7ddc8d96a09856d550c99427b97b7bf4.jpg

Počkej, takže všechny Promastery s touto lunetou jsou "Fugu"? Tedy takto byly přezdívané dávno předtím, než vyšly Fugu s hranatými indexy a rybou Fugu na dýnku, které mají u prodejců celosvětově v názvu označení Fugu? To jsem tedy něco zaspal 😔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bylo naopak, fanoušci modelu NY0040 mu začali podle lunety dávno říkat Fugu (NY0040 vznikl v roce 1993 a první varianty s Fugu na dýnku vznikly až v roce 2018) a Citizen se k tomu až o hodně později přihlásil a dal oficiálně Fugu na dýnko pozdějších variant. Takže ano, všem variantám s touto specifickou lunetou se může říkat Fugu. 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oficiálně se žádná varianta nejmenuje Fugu.

Tady je např. popis od Citizen:

Promaster Dive Automatic NY0136-52L

Product Description

A classic never goes out of style. The newly reimagined Promaster Dive Automatic men’s watch by Citizen goes deeper into the history of the original version of this diving watch that was released in 1989 for the new generation of dive watch enthusiasts. In silver-tone stainless steel, A design element that stands out is the distinctive, serrated bezel design that was inspired by a “Fugu,” the Japanese name for pufferfish. Featuring a 3-piece, 44mm case, anti-reflective sapphire crystal, and a silver-tone stainless steel case and bracelet, the blue easy grip aluminum ring surrounds the blue dial and luminous hands and markers, while the case back features an engraving of a fugu or pufferfish. This technically advanced and stylish men’s sport watch powered by the motion of your wrist comes in an exclusive collector’s dive tank box and is ISO compliant with a screw-down crown and water resistant to 200 meters. Caliber 8204.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, lukassob napsal:

Ono to bylo naopak, fanoušci modelu NY0040 mu začali podle lunety dávno říkat Fugu (NY0040 vznikl v roce 1993 a první varianty s Fugu na dýnku vznikly až v roce 2018) a Citizen se k tomu až o hodně později přihlásil a dal oficiálně Fugu na dýnko pozdějších variant. Takže ano, všem variantám s touto specifickou lunetou se může říkat Fugu. 😉

 

Přesně tak - díky za doplnění. Je to model NY0100-50ME.
Taky jsem se dočetl (např. zde https://www.hodinky-365.cz/blog/citizen-promaster-marine-ny010-recenze), že přezdívka Fugu vznikla od fanoušků kvůli lunetě a pak to Citizen potvrdil vygravírováním ryby na dýnko u některých modelů.

Každopádně jak jsem psal, tak za ty peníze fakt super hodinky (ať už budeme říkat NY0100-50ME nebo Fugu) 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, DavidC3 napsal:

Moje nové Citizen  ⌚️ Jen originál kov nahrazen půleným modrým nato řemenem a jsou z toho dokonalé hodinky... 

330375084_156268346904974_6970466429029981750_n.jpg

Ty jsou super. Střízlivé, pěkný tvar pouzdra i barva. Co to je za referenci? Nikde jsem je nenašel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsou doma. Bazarovka z Helveti za 6320 kaček. Původní majitel je vrátil prý po cca týdnu. Na sponě malá tečka jinak nic. Nový hodinky. Záruka mi dokonce běží od začátku, tedy od včera. Jsou super a s barvou jsem rozhodně vedle nešlápl i když vlastně za tuhle cenu nebylo z čeho vybírat. Modrý sunburst je klasika a vypadá hlavně na slunci skvěle. Jo, ta spona mohla mít překlápěcí pojistku, to mám rád, ale žádná katastrofa to není jak tady nekteří píší. Je to rozhodně lepší než na Vostoku, který sice pojistku má, ale aby držela, musiš si s ní vyhrát s kleštěma. Tah je jinak opravdu krásnej a dokonale se k hodinkám hodí. A ty krásně ostrý hrany. Luxus po Japonsku za super dostupnou cenu. Nelituji ani v nejmenším.

IMG_20230317_152012.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemají, taky jsem čuměl, když jsem vytáhl korunku. Hlavně jsem si v tu chvíli uvědomil, že se o tom všude taktně mlčí. Takže se to ani nedá brát jako podraz. Informace o strojcích uvádějí verze s i bez. Ale mě to nevadi. To bych nemohl mít rád ani svoje starý pětky ani SKX. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 3. 2023 v 15:40, Jiří Sedlák napsal:

A jsou doma. Bazarovka z Helveti za 6320 kaček. Původní majitel je vrátil prý po cca týdnu. Na sponě malá tečka jinak nic. Nový hodinky. Záruka mi dokonce běží od začátku, tedy od včera. Jsou super a s barvou jsem rozhodně vedle nešlápl i když vlastně za tuhle cenu nebylo z čeho vybírat. Modrý sunburst je klasika a vypadá hlavně na slunci skvěle. Jo, ta spona mohla mít překlápěcí pojistku, to mám rád, ale žádná katastrofa to není jak tady nekteří píší. Je to rozhodně lepší než na Vostoku, který sice pojistku má, ale aby držela, musiš si s ní vyhrát s kleštěma. Tah je jinak opravdu krásnej a dokonale se k hodinkám hodí. A ty krásně ostrý hrany. Luxus po Japonsku za super dostupnou cenu. Nelituji ani v nejmenším.

IMG_20230317_152012.jpg

Parádní jsou! Co to vysoké dýnko? A kyklop, není na parádu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...