Přejít na obsah

Chrono do 1000-,?


Doporučené příspěvky

 

ORIS je fajn,len sú dosť nad limit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ORIS je fajn,len sú dosť nad limit....

To ano,ale v prodejni sekci se obcas ukazi a jsou za uplne jinou cenu,tam by ses dostal . Protrid myslenky,zkousej ( hlavne zkus na ruce,at ti sedi),pripadne napis SZ :-)). Rada ci dotaz je zdarma :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ďakujem za ďalšie odkazy.Aby som to trocha upresnil po tom,čo som si to trocha nechal uležať v hlave.Hodinky s chronom.Nie celkom oblekovky ani čisté potápky,ako som už spomínal aj niečo s tachymetrom a pod.Trocha farby v ciferníku,alebo na ručičkách,aby bavili,ale aby to zase nebol cirkus.

 Možno aj Tisso Seastar s etou,aby som sa vošiel do 1000-ky...

 

 

 

     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ďakujem za ďalšie odkazy.Aby som to trocha upresnil po tom,čo som si to trocha nechal uležať v hlave.Hodinky s chronom.Nie celkom oblekovky ani čisté potápky,ako som už spomínal aj niečo s tachymetrom a pod.Trocha farby v ciferníku,alebo na ručičkách,aby bavili,ale aby to zase nebol cirkus.

 Možno aj Tisso Seastar s etou,aby som sa vošiel do 1000-ky...

 

Očuj, si mi pripomenul tú rozprávku, čo tam ktosi dostal inštrukcie v zmysle:"Príď ani nahý, ani oblečený. Ani peši, ani na voze. Ani hladný, ani najedený."

Ešte by si mohol trochu pustiť žilou a objednať nejaké JR od Ashfordu :)

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Docela zajímavé chronografy jsou Certina DS Podium, třeba takhle v černo-žluté kombinaci.

 

Tá žlto-čierna konbinácia má niečo do seba...Myslím,že jedným z adeptov sú Tissot PRS 516.Majú takmer všetko to,čo by mi vyhovovalo.len tých 42 neviem či bude dosť.Budem musieť niekde vyskúšať,ako sedia na ruke.

post-26246-0-98216200-1451278235_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Baldur
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Pomaly sa blíži termín nákupu a ja sa musím rozhodnúť,ktoré kupovať.Aby som to trocha zhrnul vidím to asi takto:

 

 č.1-Tissot PRS 516 Chronograph

 č.2-Steinhart Racetimer blau /o druhé miesto sa stále "bojuje"s Victorinox swiss army Mens Airboss chronograph-tá červená ma proste fascinuje,sorry :) /

 č.3-Tissot Seastar chronograph,alebo Hamilton Khaki X-patrol Automatic chronograph

 č.4-Niečo čo by ešte niekto láskavo postol :helpsmilie: ,lebo určite je viac možností,len ste páni akosi cez tie vianoce zleniveli  :lol2:

 č.5-Niečo čo sa objaví znenazdajky v tunajšom bazári za lákavú cenu a čo sa mi zapáči či splní moje prísne kritériá... :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TOP 5 už máš, další bych do výběru ani nepřidával... nebo se z toho nevyhrabeš :) (kor když už se blíží termín nákupu)

Z těch uvedených se mi nejvící líbí ty první Tissot, taky jsem o nich jednu dobu uvažoval (než převládla touha po pilotkách).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TOP 5 už máš, další bych do výběru ani nepřidával... nebo se z toho nevyhrabeš :) (kor když už se blíží termín nákupu)

Z těch uvedených se mi nejvící líbí ty první Tissot, taky jsem o nich jednu dobu uvažoval (než převládla touha po pilotkách).

 

 Ja by som len nerád aby mi niečo ušlo.Možno sú ešte hodinky,ktoré by sa mi páčili a ja o nich neviem,ale fakt som prebrúsil net a celé hodiny hľadal.Žiaľ obmedzuje ma tá suma,ktorú nechcem prekročiť,nie pre to,že by som si nemohol dovoliť trocha drahšie hodinky,ale určite ich budem nosiť,a to pravidelne a tak sa po čase určite opotrebujú,obúchajú a stratia na cene.Mať drahé hodinky niekde v šperkovnici to nie je nič pre mňa.A príliš drahé hodinky by som nemal to srdce otlkať... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

   Je na čase,aby som to tu akosi so "cťou" ukončil.Či tomu tak naozaj je,posúďte sami.Keď som začínal vyberať svoje prvé chronography stanovil som si určité kritéria.Mali by sa v prvom rade páčiť a baviť.Čiže ani nie oblekovky,ale zas ani veľký cirkus ako som tu už raz písal, ktorý by pôsobil lacno či gýčovo.Samozrejme na mysli bolo treba mať aj samotný názov vlákna,ktoré som za týmto účelom založil a tak ako to už v živote chodí bolo nutné urobiť niekoľko kompromisov.Uvedomil som si,že v cenovej relácii,ktorú som si stanovil nie je výber práve najväčší.Keď som nakoniec prišiel k rozhodnutiu kúpiť Tissot PRS 516 odradil ma ich rozmer,ktorý je len 40mm.To však neznamená,že v ďalekej budúcnosti sa k nim nevrátim,lebo určite ostávajú mojim favoritom na čas keď hodinkovo "dozriem" a tak ako viacerí tu na fore možno raz dospiem k tomu,že aj 40mm je tak akurát  :)

  Niečo mi však stále hovorilo,aby som sa s nákupom neunáhlil a tak som čakal,čakal a čakal,prezeral net,až som narazil na hodinky,ktoré splňajú takmer všetky moje kritáriá,samozrejme s ohľadom na už spomínané kompromisy,ktoré bolo nutné urobiť.Ako prvú z požiadaviek/okrem ceny,samozrejme/ ktorú som na hodinky mal,bola,aby boli nové.No keď som požiadal predávajúceho,aby mi zaslal viacero fotografií,lebo tá jediná z inzercie bola tak mizerná,že bolo len ťažko uveriť,že sa jedná skutočne o tieto skvelé hodinky,zistil som,že sú vo vynikajúcom stave.Predávajúci neklamal.Hodinky sú ako sám tvrdil dva roky staré,nosené len príležitostne a v takmer NOS stave.Skutočne som na nich nič "zásadné" nenašiel.celkom bežné vlásočnice,možno jeden malilinký ťukanček na ľavej nožičke púzdra,ktorý voľným okom takmer nevidno.ale ako som už písal,hodinky nosím,nemám ich vo vitríne a tak mi to až tak nevadí.Luneta aj sklíčko sú celkom čisté.Ďalšiu z podmienok,ktorú som si kládol bola možnosť sledovať kaliber, v tomto prípade Selita SW 500.Žiaľ aj tu bolo treba vyrovnať sa s tým,že to bude až pri ďalších hodinkách :wallbash: No a to,že hodinky sú na remienku a nie na ťahu,ktorý preferujem,beriem skôr ako výzvu a možnosť dokúpiť si Hirsch RUBBY,alebo niečo podobné čo by im pristalo.Privítam v tomto smere Vaše návrhy a nápady.A tak sa mi teda podarilo uzavrieť /podľa mňa/dobrý obchod,keď som za cenu necelých 800? kúpil hodinky,ktoré sa predávajú v obchodoch za cenu cca 2500?.

  No a tak som sa po asi troch dňoch konečnééééééééé :clap: dočkal balíčka.Vopred sa ospravedlňujem za fotografie,lebo moje schopnosti v tomto smere sú mizerné aj napriek snahe Minolty Z10 a možno ich brať len ako ilustračné...

  Dámy a páni: ALPINA alpiner CHRONOGRAPH 4 

post-26246-0-70614500-1454162845_thumb.jpg

post-26246-0-22501700-1454162885_thumb.jpg

post-26246-0-57708900-1454162927_thumb.jpg

post-26246-0-29628500-1454162963_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

   A ešte jeden srdečný pozdrav z ďalekého severu s už nie práve aktuálnym zátiším,ale ako sa hovorí trpezlivosť ruže prináša a ja som sa dočkal vianočného darčeka po ktorom som túžil...

post-26246-0-25053600-1454163899_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...