Přejít na obsah

Hodinář v Jížních Čechám


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

V ČB je Jeronýmově ulici pan Martin Jícha, měl jsem u něch na rozchození Primky po tchánovi, které dobrých dvacet let stály. Teď jdou :-). V současné době mám u něj na posouzení Glashutte s automatickým kalibrem Spezimatik 75y tak uvidíme.

 

Adresa je

Jeronýmova 20, Č.Budějovice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S panem Jíchou jsem teď mluvil taky ohledně rozchození Primek a zejtra se u něj stavim (otevřeno má myslim říkal pro případný zájemce od 9 do 12 a pak od 13 do 17). Telefon jsem našel jen 386 353 836 - nejspíš zvedne manželka.

 

Pak budu referovat (z mojí strany spíš jen přístup a spokojenost) - pana Skláře jsem zatím zavrhnul po tom, jak ochotně mi chtěl zkrazovat tah u hodinek, který jsem si dovolil nekoupit u něj :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefon na mém lístku od něj říká 723 506 245. Sklář se v posledních letech neuvěřitelně zhoršil, potvrdilo se mi to v pátek, když jsem sháněl nějaký slušnější řemínek na hodinky. Neochotný, nevrlý. Asi ho to už nebaví...

 

Pan Jícha mi tah přenastavil zdarma, to bylo asi před půl rokem, kdy jsem to ještě neuměl sám :-)

Upraveno uživatelem vladacr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Skláře jsem se byl podívat, když jsem sháněl nějaké Seika. Jako měl jich tam hodně to né, že né, ale ta ochota. :wallbash: Pak jsem ho poprosil, zda by nešlo něco z katalogu a to už bylo horší. :chair: V Č.B je to s hodinářema a celkově s hodinkama na 4-, ale jak píšeš p. Jícha bude v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefon na mém lístku od něj říká 723 506 245. Sklář se v posledních letech neuvěřitelně zhoršil, potvrdilo se mi to v pátek, když jsem sháněl nějaký slušnější řemínek na hodinky. Neochotný, nevrlý. Asi ho to už nebaví...

 

Pan Jícha mi tah přenastavil zdarma, to bylo asi před půl rokem, kdy jsem to ještě neuměl sám :-)

 

Díky ... telefon si ukládám ;) Já hledal kontakt a našel jsme právě jen pevnou s tím, že to zvedla manželka a řikala mi, že mi ho předá - že jen musí někam vedle a že mobil pak dává zákazníkům. Zejtra snad zvládnu se zastavit.

 

Jinak jsi asi řešil podobnej proces co já, kolik jsi dával za zprovoznění Primek a co p. Jícha dělal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, Pouzarovi jsem volal, když jsem shaněl někoho, kdo by mi v Budějcích dokázal odservisovat ETU 2428. On jediný mi na rovinu řekl, že to nedělá, protože nemá díly na případnou výměnu. Ostatní, kromě Jíchy, mlžili. Jíchami řekl, že dokud jdou, neotevíral by je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím.

Existuje vůbec tady někde na jihu kolem Českých Budějovic hodinář, kterému byste bez obav svěřili čtvrt roku staré Victorinox Alpnach mechanical k doladění přesnosti? Zatím se pohybují kolem +10 sekund za den, spíš o něco víc. Podle většiny ohlasů by ale se z ETY 2824/2 měla dát vytáhnout lepší přesnost. Ne, že bych neměl možnost je hodit přímo do značkového servisu v Praze, ale ve všední den je to pro mne přeci jen složitější.

Dík za rady.

Vojta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Trochu to tu ozivim, v budejkach je to bida vseobecna. Pouzar na sidlisti, nevim ten pan mi prijde divnej, a trochu vycuranej. Upadla mi vterinova rucicka, zkousel na me jak je to slozity a ze to bude delat tak hodinu a ze to bude stat 200,- tak jsem mu rekl zda si ze me nedela srandu, vysroubovat dynko, cvak do dirky korunka ven, otocit strojek nasadit vterinovku. On ze ne ze se to cely musi rozebrat a kdyz jsm tak chytrej at si to udelam sam. Tak jsem si hodinky vzal,

Odnesl jsem je ke Sklarovy na lidickou, tam je novej kluk, uz u nej dela dlouho, nedavno si dodelal skolu v Jihlave. Tam jsem mu je tam dal, frk-frk za 2 minuty mi je vratil hotovy a ze nic nechce ze si to vybere priste. Nevim jak moc si troufne do neceho sloziteho, ale papir na to ma :) Ale urcite na nerudneho stareho Sklare uz tam nenarazite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Na pana Skláře mám jen dobré vzpomínky. Rozhodně bych ho nenazval nerudným, mockrát jsem si s ním příjemně popovídal o hodinkách. Ten mladý hodinář je tam už pár let a nikdy jsem s ním také neměl problém, je ochotný a zdá se mi šikovný. No a popravdě řečeno, být hodinářem a přijít mi tam někdo, kdo mě začne poučovat, jak je oprava jednoduchá a jakej jsem vlastně zloděj, když za to chci dvě stovky, tak bych mu tak řekl něco na způsob, aby si to udělal sám, když je tak chytrej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...