Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

zdravim Vas,

jsem novacek, nicmene hodinky vnimam a mam rad uz hodne dlouho, akorat na nejake "lepsi" nebyl financni prostor. Nekdy v lete jsem se zacal rozhlizet, co trh nabizi. Jsem autickar, tak mi zprvu padly do oka Edox Chronorally automatic chronograph, casem me ale presly a uz nekolik mesicu jsem mel vybrano mezi Oris, a to Aquis Date Dark Blue na gume, k tomu Big Crown Pro Pilot GMT na zelenym textilu a posilhaval jsem i po necem ala Longines Hydroconquest nebo Stainhart Ocean 1. Bohuzel jsem na kamosove zapesti zahledl modry SOH na meshi a vsechny puvodni plany byly ty tam. Dlouho jsem Breitlingum odolaval, znam par lidi, co maji repliky ci obyc fejky a nerad bych byl povazovan za nekoho, kdo neco takoveho nosi, i kdyz by byly origo. U Orisu toto moc nehrozi, vetsina lidi Oris moc nezna a nejsou tolik videt. Pominu-li verejny mineni a skatulkovani, SOH na me zanechal vazne dojem, vybral jsem 46 na ocean racer strapu s deployment clasp a potrebuju to behem par dni uz rozhodnout, holka mi jede do NYC za segrou a jomashop ma fajn dealy na vse cca.

 

Co je podle Vas rozumnejsi volba? Asi je citit, ze me to tahne k SOH, ale porad mam cerva v hlave, preci jen troje slusny hodinky vs jedny je k zamysleni, financni rozdil je tam uz malej.

 

Predem moc diky za nazory :)

Honza

Upraveno uživatelem fletino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nováčka máš dobrej výběr. Jen bych doporučil si ty hodinky někde zkusit na ruce. Ono se občas stane, že v katalogu objednáš super kousek a když ti přijdou a dáš je na ruku... je to jak s ženckejma, každá kočka ti v posteli taky nesedne.

 

SOH konkrétně jsou jedny z nejpovedenějších béček, na rozdíl od zbytku jejich produkce nejsou kolotoč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výběr modelů značky Oris se mi líbí, nejen typově, ale i že jsou to novější kousky a nemusíš hned přemýšlet o servisu, kde a jak dlouho se válely. Štajny bych vynechal a LHC v tomto případě také. Béčka jsou velkou konkurencí, hlavně z pocitu lepší značky, SOH jsou hitovky, ale ještě bych zkusil Colty v automatu. Je to loňská produkce, takže platí to co u Orisu, žádnej velkej ležák nehrozí. Není to až takový problém, ale koupit si nový hodinky za tyhle prachy a hned mít před očima tlakovku a přetěsnění ... v horším případě i servis stroje ... nic moc. Chce to, jak už píše kolega, navštívit prodejce a vyzkoušet na ruce ... Osobně bych šel do těch béček a čas ukáže čím je doplnit, nahradit a td.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karussell: taky nejsem zadnej mrnous :) Zajdu je zitra vyzkouset, ale nebojim se toho. Puvodni zamer byly vetsi hodinky, 42-43 mm mam ted dvoje, ale jsou mi spis mensi nez vetsi, proto jsem zvazoval ty 45 mm Big Crown Pro Pilot. TH Monaco ma jinej kamarad a tvarove za me ne, TH mi nesedi i jako znacka, to leda stary Heuery :) Frederique Constant Healey jsou krasny, zaujaly, stejne tak Mille Miglia GTS i Chronograph jsou super, ale ty uz jsou mimo budget. Ty SOH ma jomashop za $2,700, coz mi prijde jako slusna nabidka, jinak bych je nezvazoval. Uz i tak s nimi mam trosku vnitrni boj, neprijde mi, ze mam uplne vek na luxusni hodinky. Chopardy ale pisu na seznam do budoucna :)

 

Zatim diky vsem za reakce, vazim si toho. Bracha sice ma rad hodinky, hlavne Rolexky, kterych ma nekolik, ale zije v USA a ma trosku jiny postaveni, coz tak nejak vyzaduje nosit urcity znacky k zivotu. Moje tuzemsky okoli je jiny a moc nesdili nadseni pro tyto veci, tak to nemam moc s kym resit. Urcite bych se rad dopracoval na slusny potapky a pilotky/oblekovky. Moje uvazovani smeruje smerem "nejsem tak bohaty, abych si kupoval levne veci", proto mi vic vrtaji hlavou ty SOH nez dvoje Oris, byt teda Aquis s tim dark blue sunburst dial jsou za tu ceny jedny z nejhezcich hodinek a potapek vubec. Mno uvidime, tento tyden neco koupim a pak se i podelim o par fotek.

 

Peknej vecer vsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kasli na okolie a kup si to co chces ty! Ja by som kludne tie SOH, samozrejme mesh, gumka a rozne kozky, budes mat 'viacere' hodinky. Ak by ta casom omrzeli, budes ich mat lacno kupene, strata pri predaji bude mala. Smelo do nich... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karussell: taky nejsem zadnej mrnous :) Zajdu je zitra vyzkouset, ale nebojim se toho. Puvodni zamer byly vetsi hodinky, 42-43 mm mam ted dvoje, ale jsou mi spis mensi nez vetsi, proto jsem zvazoval ty 45 mm Big Crown Pro Pilot. TH Monaco ma jinej kamarad a tvarove za me ne, TH mi nesedi i jako znacka, to leda stary Heuery :) Frederique Constant Healey jsou krasny, zaujaly, stejne tak Mille Miglia GTS i Chronograph jsou super, ale ty uz jsou mimo budget. Ty SOH ma jomashop za $2,700, coz mi prijde jako slusna nabidka, jinak bych je nezvazoval. Uz i tak s nimi mam trosku vnitrni boj, neprijde mi, ze mam uplne vek na luxusni hodinky. Chopardy ale pisu na seznam do budoucna :)

 

Zatim diky vsem za reakce, vazim si toho. Bracha sice ma rad hodinky, hlavne Rolexky, kterych ma nekolik, ale zije v USA a ma trosku jiny postaveni, coz tak nejak vyzaduje nosit urcity znacky k zivotu. Moje tuzemsky okoli je jiny a moc nesdili nadseni pro tyto veci, tak to nemam moc s kym resit. Urcite bych se rad dopracoval na slusny potapky a pilotky/oblekovky. Moje uvazovani smeruje smerem "nejsem tak bohaty, abych si kupoval levne veci", proto mi vic vrtaji hlavou ty SOH nez dvoje Oris, byt teda Aquis s tim dark blue sunburst dial jsou za tu ceny jedny z nejhezcich hodinek a potapek vubec. Mno uvidime, tento tyden neco koupim a pak se i podelim o par fotek.

 

Peknej vecer vsem.

Neboj, nějaký stejně hodinkově postižený kámoše určitě najdeš, s kým si o tom můžeš pokecat...a btw, myslím, že na dobrý hodinky má člověk věk vždycky :-) Takže směle do toho, SOH je super začátek, pilotky vyřešíš později...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...