Přejít na obsah

Robotický vysavač


pavča

Doporučené příspěvky

manzelkina kolegyna v praci. long story short: psik v byte - cez den sam doma - chlpy - problem - kupili roboticky vysavac - vsetko v poho - psik raz nevydrzal velku potrebu - vysavac TO rozslahal metlickami po celej obyvacke - samozrejme sa od TOHO zas.al aj sam vysavac - prichod domov - panicka utrpela sok - obyvacka utrpela novu malovku - vysavac to neprezil - psik ano :)

 

brat ma ruumbu pet a je spokojny, akurat to treba poctivo cistit, tot vse. v dome ma laminatove cosi /vyzera to ako drevena podlaha/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 391
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dobre tema, zena o tom mluvi uz nejakou dobu. Diky za info. Pockame na sedmickovou radu. V celem byte mame plovoucku.

Teď jsem četl - sedmičková řada by měla být v prodeji někdy koncem roku, takže asi tradičně na vánoční nákupní období, jak už to bývá.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak trošku ztrácím humor, hledám a hledám a čtu a čtu (narozeniny se blíží) a našel jsem, myslím, dost zajímavé uživatelské hodnocení, které mě nepotěšilo a s nákupem zatím rozhodně počkám. Podívejte se na to, hlavně je asi dosti drahý provoz: roční náklady na náhradní díly cca 1.000,- Kč to je dost, nezbytné stálé napájení také nic moc, životnost aku nevalná a cena nemalá. Neházím flintu do žita, ale netřeba se ukvapit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim kdo delal tento test ale podle me chtit po vysavaci (jakemkoli) marmeladu varene brambory a jine libosti muze jen blazen... A co se tyka zbytku testu - sam na zacatku napsal ze vsechny filtry byly zanesene - cim jakoby v prvni vete napsal - mel jsem puceny nefunkcni vysavac, pojdte napisu vam jak nesaje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ta recenze je celkem vtipná, jak už psal mara - testovaný kus byl silně používaný, chtít od něj plný výkon, když se o něj nikdo nestaral, je zcela evidentně nesmysl, a ten člověk to sám píše - zanesené čidla atd. Vysávat tímhle jogurt, marmeládu apod. může chtít fakt je cvok. Pobavila mě i výtka k tomu, že hlučí - ano hlučí, je to vysavač - neznám vysavač, který by byl nehlučný. To, že se musí odsunout nábytek - nepotřebuju odsouvat stůl, aby mi pod ním vysál, prostě pod něj zajede a jede dál, potřebuje jen prostor alespoň o kousek širší, než je sám, aby tam projel. Odstranit květináče - ano, pokud chci vysát i pod nimi nebo za nimi a není dost prostoru na průjezd - jinak řečeno, neuklidí tam, kde se nevejde. Roztahá kabely - no tak jistě, pokud jsou volně položené, prostě má dva kartáče - není primárně určený na vysávání ve změti kabelů, ale dokáže je přejet a nezamotá se do nich. Prahy - doma je nemám, ale co vím, tak prahy do výše 1,5 cm by měl přejet bez problémů. Místnosti - nevím co s tím autor dělal, mně projede tři místnosti a kuchyňský kout bez problému a bez majáků - je fakt, že je to malý byt, ale dostane se všude, kde projede a má otevřené dveře, a to jsou všude nějaké překážky, jako úzké prostory mezi nábytkem, hrany a pod. Celá ta recenze mi přijde ve stylu - půjčím si starý, neudržovaný vysavač a budu od něj očekávat, že mi umyje auto a vyčistí vodu v bazénu.

 

 

Pro srovnání recenze od jinud:,

 

http://www.robotforum.cz/shared/models/iRobot%20ROOMBA%20581_Final.pdf

 

http://www.marigold.cz/item/porovnani-robotickych-vysavacu-irobot-roomba-a-cleanmate

 

http://www.robotforum.cz/shared/reviews/Test%20BBC_Roomba_vs_Samsung_NaviBot.pdf

 

a zajímavé video srovnání se samsungem, je tam krásně vidět, jak mají oba roboti jiný algoritmus na uklízení, je tam vidět, jak oba dokážou uklidit i pod židlí, takže žádné razantní přesouvání nábytku není potřeba

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám IRobot Roomba - nějakou řadu "pet" (jako že se s tím dá mazlit) asi dva roky a v pohodě.

Má to jen jednu nevýhodu:

S normálním vysavačem jsem doma nezískal dostatek dostatek důvěry, že bych s tím mohl pracovat.

Zatímco IRobot mě pasoval do funkce "operátora". Naštěstí to znamená jen vyklepat zásobník a filtr (nejlépe zase zpátky na podlahu :D ) a rozestavět virtuální zdi. A odklidit hračky.

Manželčino ruční vysávání to samozřejmě nikdy nenahradí; ve srovnání s tím mým to ovšem je rozdíl několikanásobný. A navíc ta blbost až tak moc nehučí.

Takže za mě "plus".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě k samotnému použití - manuál jsem jen v rychlosti prolítl očima, robota jsem nabil, pustil jsem ho, chvíli na něj koukal, jak si vede, pak mu otevřel dveře, aby si zajel do další místnosti, když skončil, tak jsem ho během pár minut naprogramoval a bylo hotovo, majáky mi ještě leží nevybalené v krabici. Fakt netuším, k čemu by autorovi byla funkce "přijď ke mně" - leda že by čekal, že mu robot přiveze panáka, jinak nevím. Naproti tomu má robot funkci "zaparkuj do základny" - ale to je stejně jen čistě teoreticky použitelné, robot jezdí výhradně, když nejsem doma, takže ani dálkové ovládání není až tak potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že půjčený a zahnojený vysavač nemůže dělat divy, ale o to nejde. Jak píšu, zarazila mě výše nákladů, projel jsem desítky názorů uživatelů a stěžují si hlavně na vysokou cenu filtrů a kartáčků, dále na to, že baterie aku vydrží cca 2 roky a pak nová stojí cca 2.000,- Kč - tohle je to, co mě zatím zarazilo v rozletu a nadšení, ale zase, jako vždy, za pohodlí se platí. Dobře to shrnula jedna paní, ta píše, že ručně luxuje jen jednou za týden a to zejména zákoutí a místa, kam robot nemohl, a jinak nechá robota každé dva dny projet byt. Takhle bych to využití viděl také, luxujeme obvykle každý druhý až třetí den, tak by se to omezilo, to by bylo fajn. Na kartáčky prý po půl roce ještě nesáhla, jen vysype to, co se vysálo, ale na zásobník hrozně nadává, že je špatně udělaný a že se při čištění nadělá hodně špíny.

Získal jsem názor na ten vysavač LG o kterém jsem uvažoval, je u něj prý opravdu horší účinnost úklidu, protože, jak tu někdo psal, tím, že optimalizuje trasu a na každé místo vjede jen jednou, tak to není dokonale uklizené, takže vítězí iRobot. Zaměříl jsem se ještě na výběr typu u iRobota, ono je hodně typů, ale liší se to, zdá se mi, jen výbavou, vlastní vysavač je asi stejný, ale v příbalu je různý počet majáků a stěn a dálkový ovladač. V tom nemám jasno, zdá se mi, že majáky asi nevyužiji, dálkový ovladač také asi ne, virtuální stěnu možná ano, nevím. Zatím se mi zdá nejlepší sestava Roomba 564PET. Jdu pátrat dále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám osobní zkušenost s noname strojem cca před 4mi lety - na byt s plovoučkami cca 60m, prahy 1,5cm, pohoda.

Bydlel jsem tam sám a vysavač zařídil jinak problematickou situaci s prachem. Každý den dopoledne začal, nezvládl celý byt naráz, ale dobil se a do příchodu z práce byl zase OK a vše uklizeno. Samozřejmě sem tam se našel chcuchvalec prachu, ale druhý den už tam nebyl..;)

 

Takže, na pevné podlahy bezva, na koberec bych si zatím netroufl, ale technika je teď o míle dál, tak se k robovysavači zase určitě vrátím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem Robzone, používáme ho cca půl roku v bytě, kde s námi žije i kočka. Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že filtry a kartáče jsou totožné s iRobotoem, jen jejich cena je poněkud lidovější. Vzhledem k tomu, že se jedná o látkový filtr, s klidem angličana ho peru a zatím jsem ho nemusel měnit, přitom v robotu stále zůstává velice jemná prachová frakce, takže předpokládám, že filtr funguje, jak má. Logiku úklidu má zřejmě okopírovanou od iRobota, tlustější kabely nenamotá, tenčí ho spolehlivě zablokují, takže jsme si zvykli uklízet nabíječky telefonů.

Pomocník není všespásný, musí se mu dát židle na ježka, aby nestrávil pod stolem vánoce, ale uklízí spolehlivě, hluk je výrazně nižší než u klasického vysavače, takže jej pouštím klidně i při koukání na televizi a jeho obrovskou výhodou je, že se vejde pod gauč a pod postel, kam s normálním vysavačem nelze a muselo by se tímto nábytkem hýbat. Moje milovaná menší polovina má dlouhé vlasy, tedy čištění musí probíhat minimálně ob jeden úklid, ale to mi nijak nevadí, protože velký vysavač máme bezsáčkový a když se nevyčistí po úklidu, značně zapáchá, takže jsem na servis zvyklý a nedělá mi větší problém.

Co se týče nákladů na provoz: celá hračka má takovou spotřebu, že i pokud je stále v nabíječce a uklízí jednou za tři dny, nespotřebuje tolik energie, jako velký vysavač s příkonem 1600W za hodinu úklidu každý týden. Příkon drobečka je cca 85 wattů, uklízí celkově 3-4,5 hodiny za týden. Další výhodou je, že chlupy z kočky se uklízejí průběžně, takže se nikde netvoří chuchvalce a i prašnost v bytě se překvapivě snížila, přestože jsem si původně po zapnutí myslel opak, protože mrňous fouká přebytečný vzduch přímo za sebe. Jenže zřejmě, jak je jeho výkon mnohem menší, nevíří prach tolik a spoustu ho posbírá v průběhu úklidu. Měřeno na objem odpadu, najde ho robotek za měsíc tak dvakrát tolik, než normální vysavač. Předpokládám, že to je jednak tím, že se dostane i pod nábytek a jednak tím, že nezvíří tolik nepořádku a zvířecích chlupů do vzduchu a namísto toho řádně uklidí. Doporučuju vyzkoušet, lze objednat zdarma na vyzkoušení. A pak se uvidí.

 

PS: nejsem prodejce, takže si Robzone dohledejte, já osobně jsem spokojenej zákazník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Roombu kupovanou od zdejšího člena,maximální spokojenost-v bytě kolem 100m/2 luxuje linoleum a účinost je perfektní.

Klasický vysavač už skoro nepoužíváme,jednou za čas vytřem.

Za mne palec nahoru,jediná věc je důležitá,odklidit ji z cesty šňůry a věci,které ji můžou "ulovit" .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první zkušenosti s provozem vysavače. Po dodání nastalo dobití aku, náhled do návodu a pak začal test funkce. Před spuštěním robota jsem hodně poctivě vyluxoval. Byl jsem zvědav, zda něco ještě někde najde, byl jsem si jist, že nenajde prakticky nic. Po spuštění začalo šílené ježdění, běhal jsem za ním, nemoha se ubránit úsměvu, jak si chvílemi legračně počíná, je to velmi zábavné. Tu a tam bylo na zemi ještě nějaké smítko, postupně je vysbíral. Když skončil s první místností a zajel do nabíječe, tak jsem se vrhnul napjatě na zásobník. Můj šok byl zcela nelíčený a hodně veliký. V zásobníku bylo takové množství cucků, vláken a částic prachu, že jsem z toho byl opravdu paf. V ostatních místnostech následně to samé. Opravdu se potvrdilo, co píší v jednom diskusním fóru - toto je naprosto jiný způsob čištění než s běžným vysavačem, je to vlastně automatický rotační kartáč a tak to vymete i to, co klasický vysavač nezvládne.

Takže, dámy a pánové, opravdové nadšení a mohu tuto mašinku jen a jen doporučit. Prostě paráda!!!!!

 

edit: manželka, která ho dostala jako dárek k narozeninám (už dlouho po něm toužila), je nadšená a co si více přát, než mít spokojenou ženu!

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem pujcenyho pred asi 2 lety od kolegyne z prace roombu a byl jsem zaklaman pohybem robota pod stolem mezi zidlemi. neustale narazel do zidli, ty si posouval, tim ztracel predstavu o tom kde jsou a tim nebyl schopen pod stolem uklidit. jsou ty modernejsi modely v tomto jiz chytrejsi, nebo vsichni davate zidle na stul, aby mohl uklidit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde jsi jej nakonec koupil ?

 

Koupil jsem ho v Alza.cz, objednal jsem ho včera odpoledne a večer si ho na Smíchově u Anděla manželka cestou domů vyzvedla. Byla na něj celá nažhavená, tak jsme ho hned dali nabíjet, nabíjel se přes noc, no a dnes ráno začaly výše zmíněné testy.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...