Přejít na obsah

Ulysse Nardin Tourbillon Blue Enamel Dia


Snow

Doporučené příspěvky

Postupem času, za těch devět a čtvrt roku co zde trvávím, se Ulysse Nardin stala má nejoblíbenější značka. Fascinuje mě historie firmy, její vzkříšení dobrodruhem Rolfem W,.Schnyderem, o kterém jsem psal v příspěvku 5 faktů o Ulysse Nardin (KLIK). Dokonce ji jsem ochoten odpustit více než zjevnou náklonost k ruskému trhu, prostě byznys je byznys, co se dá dělat. Koneckonců, jiní se cpou do Asie, že.

Nicméně hodinky dělá UN nádherné a nikdo ji nemůže upřít, že patří do Haute Horologie. Pravda, máme zde německou konkurenci prezentovanou v první řadě A.Lange & Sönne a Glashütte Original, kteří, musím, se skřípěním zubů uznat, že jsou lepší, možná dokonce o mnoho lepší. Ale dost už, věnujme se hodinkám, kterých se týká tento příspěvek. 

 

 

Ulysse Nardin - Ulysse Anchor Tourbillon with Translucent Blue Enamel Dial

Technical details:
References
1780-133/E3: Limited edition of 18 pieces in white gold
1786-133/E3: Limited edition of 18 pieces in rose gold

Movement:
Caliber UN-178 Manufacture
? Tourbillon
? 29 jewels

? 18?000 V/H
? Power-Reserve: Min. 7 days, double barrel
? Escapement: Constant Ulysse Anchor Escapement in silicium
Winding: Manual Winding

Functions:
? Hours and minutes, power reserve indicator

Case:
? White gold or rose gold
? Dimensions: 44 mm
? Crystal: Antireflective sapphire crystal
? Case-back: Sapphire crystal
? Water-resistance: 30 m

Dial:
? Translucent blue enamel

Band:
? Leather with simple buckle

 

 

Swiss luxury watch brand Ulysse Nardin introduces a translucent blue enamel dial version of its award winning Ulysse Anchor Tourbillon.

Flowing forward on a crest of innovation, the latest Ulysse Anchor Tourbillon brings with it a cascade of sapphire hues. Inspired by the depths of the sea, Ulysse Nardin delights with the timepiece?s genuine translucent blue enamel dial. An evolution of the award-winning Ulysse Anchor Tourbillon that premiered in 2015, this limited edition in rose and white gold showcases artistic tradition and inventive modernity coming together in sharp ? yet beautiful ? contrast.

 

Ulysse%2BNardin%2B-%2BUlysse%2BAnchor%2B

 

 

 

 

A rare and classic art form, enameling is a hallmark of Ulysse Nardin. Handcrafted in-house at Donzé Cadrans, a member of the Ulysse Nardin group of companies, the enameling technique is specialized and intricate, mastered only by a few. Cavities, or cells, are formed in a thick metal surface then filled with moist, powdered, blue enamel and fired until it melts. After cooling, it is sanded by hand by the master enameler to expose its authentic azure radiance.

Juxtaposing its classicism is its pioneering technology. Since its debut, the first Ulysse Anchor Tourbillon has been the recipient of three consecutive and prestigious awards, the most recent being the Tourbillon Watch Prize from the Grand Prix d?Horlogerie de Gen?ve (GPHG). Judged by an international jury of recognized experts, collectors and watchmaking journalists, the Ulysse Anchor Tourbillon was crowned the winner for its technological advancement.

 

 

Ulysse%2BNardin%2B-%2BUlysse%2BAnchor%2B

 

 

 

Challenging the traditional Swiss anchor escapement, the Ulysse Anchor Tourbillon was eight years in the making and a world first. Housed in a 60-second tourbillon cage, the watch?s architecture is based on the principle of flexible mechanisms, exploiting the elasticity of flat springs. It presents a constant force escapement made entirely of silicium, and features a circular frame with a pallet fork that moves without friction. The pallet fork is fixed in the center and supported in space on two minuscule blade springs. Mounted perpendicular to each other, they are subjected to a bending force that curves and keeps them in a bi-stable state. The result is a positive energy balance that maintains the oscillations of the balance wheel at a constant rate without motor torque influence.

 

 

 

Ulysse%2BNardin%2B-%2BUlysse%2BAnchor%2B

 

 

 

The timepiece?s breakthrough engineering revolutionized the power transmission to the regulating system and significantly improved timekeeping accuracy unsurpassed by any other manufacture. Its newest rendition is, without question, equally incomparable.

 

zdroj - http://www.masterhorologer.com/2015/12/ulysse-nardin-ulysse-anchor-tourbillon.html

 

 

 

Jinak vám posílám pozdrav ze Špindlerova Mlýna, kde včerA podle plánu zahájila lyžařská sezóna.

 

Jak jsem již dopředu informoval některé kolegy lyží chtivé vše klaplo a datum 12.12. sedl. Doufám, že ti, kteří k nám zavítali si dobře zajezdili i když lidí byla fůra.

 

SKOL  :)  :)  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UN mám také moc rád, jejich zaměření na trhy, kde mají prodejnost mě nijak neovlivňuje, hodinky dělají krásné a mimo to v těchto kategoriích bysme moc novinek neviděli nebýt právě zmíněných trhů. Díky tomu, že jsem již pár UN na ruce měl (ale bohužel ani jedny nevlastnil) si umím představit tu dokonalou kombinaci růžového zlata s jejich temně modrým číselníkem, který má v tomto případě zřejmě připomínat lasturu. Pro mne dokonalá barevná harmonie. Na číselníku mne mrzí dvě věci, parádním turbem přerušená škála a pozůstatky indexů, které si mohli odpustit, ale asi vědí líp než já, proč neodpustili. Prostě zase jedny hodinky v mém hodně dlouhém dream seznamu.

..........................................

 

Takže sníh ve Špindlu, tak tam musí být krásně a ten vzdoušek.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UN vždy uměl ciferníky..občas se uskočil na nějakou stranu ovlivněn požadavky specifických trhů. Nicméně tady je ten cifr zase skvělá práce hodinářů z UN...plasticita je neuvěřitelná, až se člověk diví, jak je možné toto udělat. Jinak za mě určitě v té bílé. Zlato nee. Turbo je parádní i s tím sluníčkem co má na jedné straně. Rezerva chodu se dá udělat i pěkně jak ukázal UN. Zase jedny, které by se mi líbily - podobně jako Daemon :-) . Příjemný začátek týdne s tímhle kouskem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UN jednoznačně... ale ne tyhle - nemůžu si odpustit ručky a číslice - za mne prostě retro UN nesedí. Jinak bych se podepsal pod to, co bylo zde napsáno. Ciferník bude úžasný, anchor tourbilon raději nezmiňuju, rezerva je výborná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak nemám UN rád - považuju je trochu za one model army ( freak ) - tak ta fešácká kombinace turba a rezervy mě nadchla. Ale nebyly by to asi UN, kdyby si tam nepřihodily pokroucené zmrzačené zbytečky z 5 a 7, aby to tak fešácký zas nebylo..... pouzdro mi k tomu bomba cifru přijde takový průměrný ..... pro sojuz eště rajt, no.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...