Přejít na obsah

Hypoteka bez prokazani prijmu


nAscA

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 99
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

No ja jen, ze nic neni cernobile a tech variant je cela rada. A dobrej pravnik, proverena realitka, jeji uschovna a dobej poradce je proste nekdy potreba.

No u te proverene realitky bych byl fakt opatrny. Vim o nekolika pripadech opravdu velkych realitek. No tak otevrene tech nejvetsich co ty penize co jim posles pouzili na neco jineho, za roky se to nabalilo a ted diky tem obratum zpozduji platby a ta dira se tam vlece a muze to byt dost pruser. Jejich zastavu bych fakt nikdy nepouzil, protoze je to riziko pomerne velke. U jedne realitky ta dira byla ve stovkach milionu.... a je to pomerne bezny scenar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo me prekvapuje ze vubec nekdo uvazuje o schovani penez u realitky? Jako proc? I ta uplne nejvic nejsolidnejsi realitka je furt jenom eserocko zalozeny kdysi nejakym vekslakem, ktery kterejkoli den muze z hodiny na hodinu prestat existovat... bryden ja jsem si tady vcera dal deset mega a ted bych je potreboval... jakejch deset mega? No tadyten pan... simvas jakej pan? Ja jsem tady pan. Jsem tu vcera... my jsme tu odedneska. Naskeanou.

 

Penize od banky neni potreba nikde dal schovavat, jsou celkem dobre schovany v ty bance, ktera si da pozor komu a za co je vyplati.

 

Penize vlastni ze slamniku je dobry uschovat az do zapisu na katastru, ale to dela normalne stat, prostrednictvim svyho poskoka kterymu se rika notar, kterej kdyz eventuelne vezme drahu i s penezma, tak i ten mistni schnilej stat hned okamzite druhej den rano rekne sorry pane tady jsou vase penize se vomlouvame notar byl nas idiot my si to s nim vyridime...

Jako prachy realitce fakt neeee :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to chtěl zabalit, protože z posleních tvých (jak ty rád používáš bezobsažných) příspěvků jsem se nic nedozvědě, krom stylu tvé prezentace. Ale to je tvůj boj. Ikdyž jsi mi nabídl sz a já nebyl proti, ať to tu neplevelíme, stejně si tu jedeš ten svůj trapný kafemléjnek. Jsem už starší koksa a tak se s tebou snažím zpoza té klávesnice bavit slušně (bo nejsme na pivě), nemám potřebu se zatahovat na tvůj level, a psát ti něco v tom duchu "jakožesetěnechcidotkoutalechovášjakoarog.........doalemyslímtovdobrem". Zatím jsi mi nic nevysvětlil. Ale buď v klidu ani to už nečekám, už je mi to jedno.

 

Prosim jeste neco porad :-) zakomponoval bych tam slova jako: solidni, provereny, zavedeny, dobry. Napriklad vazeny notar by byl taky dobry.
Ja se poseru tvl. To je lepsi jak kdyz Frostie pocital objem :-D

Frantiku ja tohle vubec nerozporuji, taky jsem minule kupoval pres realitku. Ja na tohle vubec nereaguji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela koukam, kolik lidi tady zatracuje uschovu penez. Jasne ze nedavat realitce, ale v zasade cerpat penize do napr. bankovni uschovy (vazany ucet) a uvolneni az po vkladu mi prijde jako docela standardni pozadavek ze strany kupujiciho. Co kdyz nedojde ke vkladu? Ze si banka pohlida kam ty penize posle je podle me k nicemu, navic cerpani na navrh na vklad je standard asi dneska u vetsiny bank, hypoteku bude ale vymahat po dluznikovi, nic jimeho ji nebude zajimat. 

 

Napr. ted resime na SVJ v novostavbe, ze financujici banka projektu (Unicredit) odmitla zruseni sveho zastavniho prava k bytove jednotce, prestoze kupni cena byla plne zaplacena na sberny ucet u Unicredit a Unicredit se zavazala v prohlaseni pro kupujici a hypotecni banky, ze se vzda zastavniho prava k jednotlivym jednotkam az dojde ke splaceni kupni ceny ke konkretni jednotce. Proste se chteli vic pojistit nez dojde k plnemu splaceni developerskeho uveru, tak se proste odmitli vzdat zastavniho prava i k prodanym bytum. Ve smlouve k hypotece je ale treba pul rocni lhuta do ktere zastavni pravo musi zmizet....coz se nestalo. A prestoze hypotecni banka prohlaseni od Unicredit akceptovala, tak se nyni hoji pouze na dluznikovi, naskakuji jim obrovske penale, ale banka mu nijak nepomaha nebo sama netlaci na Unicredit, nic ji nezajima, jen dluznik, ktery je v poruseni smluvnich podminek, prestoze kupni cena je zaplacena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok co myslíš slovem "poradce" ? :) Jako normálně konkrétní osobu ? 

Tohle mi z mé zkušenosti příjde utopické, ale možná se pletu. Já ale nikdy nedělal ve standardní bance... 

Neni to utopia... Skus si predstavit situaciu, ze mas pristup k velmi sirokej klientele. U nehnutelnosti su to napriklad stavebne firmy, ktore realizuju vacsie projekty (developerske projekty, zateplenia, rekonstrukcie, atd...). Staci mat ako "poradca/sprostredkovatel" velmi dobre vztahy s par stavebnymi f. a uz sa to toci. Vyjadnat sa toho da potom skutocne o dost viacej aj pre zvysok drobnejsich klientov. Na tych sa ti banka velmi rada odvdaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čtu-li pozorně toto vlákno tak se řešila hypoteka na byt jen. Já mám podobný problém bez prokázání příjmu(ne, že bych neměl,ale nízký) potřebuji na stavbu domu. Pozemek koupený mám, stavební povolení také už i nějaké zemní práce a přípravy na další provedeny. Jen ted řeším kdo by půjčil. Krytí(myšleno pak prodat a hypoteku uhradit tímto) prodejem stávajícího domu až bude možno přestěhovat. Oběhl jsem spořitelnu a svěřil i jednomu fin. poradci vždy končilo na nízkém příjmu a příliš mnoha vyživovacím povinnostem. Představa 3mil a na splátky řekněme na 2roky také odloženo. Neporadíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním k tomu vkladu do katastru: Zápis (vklad) vlastnictví případně dalších práv trvá nejméně (!) tři týdny, na 20 dní po podání návrhu na vklad zaplombuje katastrální úřad nemovitost a teprve nejdříve po této době rozhodne.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Čtu-li pozorně toto vlákno tak se řešila hypoteka na byt jen. Já mám podobný problém bez prokázání příjmu(ne, že bych neměl,ale nízký) potřebuji na stavbu domu. Pozemek koupený mám, stavební povolení také už i nějaké zemní práce a přípravy na další provedeny. Jen ted řeším kdo by půjčil. Krytí(myšleno pak prodat a hypoteku uhradit tímto) prodejem stávajícího domu až bude možno přestěhovat. Oběhl jsem spořitelnu a svěřil i jednomu fin. poradci vždy končilo na nízkém příjmu a příliš mnoha vyživovacím povinnostem. Představa 3mil a na splátky řekněme na 2roky také odloženo. Neporadíte někdo?

Bez prijmu to bude tezky, banka proveruje tvoji schopnost dlouhodobe splacet. Najit produkt, castku, na ktery ti prijmy budou stačit. Zkousels uver ze stavebniho sporeni?

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze stavebního spoření už mám vyřízené. Tam nebyl problém. Je to tak jak píšeš, prostě nejsme zrovna obvyklá situace :) .

 

Bez prijmu to bude tezky, banka proveruje tvoji schopnost dlouhodobe splacet. Najit produkt, castku, na ktery ti prijmy budou stačit. Zkousels uver ze stavebniho sporeni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...