Přejít na obsah

Jak najít ty správné (první) hodinky?


Doporučené příspěvky

Já jsem koupila mému manželovi tyto hodinky https://www.trendhim.cz/hodinky-red-gold-creed-p.html a musím říct, fungujou už dva roky bez problémů, akorát je třeba vyměnit baterku. Super zkušenost s tímto obchodem, určitě doporučuju.

tento estoppel jednoznačně nedoporučuji, prodávají tam jen sračky. .....tečka. .,D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pochybuju, že nějakej manžel existuje. Tohle bude jen normální reklamní spam na eshop plnej čínskejch sraček.

edit: Po vygooglení "domcaponca" se první dojem potvrdil. Většina spammerů aspoň není natolik dementní, aby spamovali odlišný weby pod jedním nickem. Ale je fakt, že tohle diletantství jde tak nějak ruku v ruce s odpadním sortimentem toho propagovanýho eshopu.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Já jsem koupila mému manželovi tyto hodinky https://www.trendhim.cz/hodinky-red-gold-creed-p.html a musím říct, fungujou už dva roky bez problémů, akorát je třeba vyměnit baterku. Super zkušenost s tímto obchodem, určitě doporučuju.

Já teda nejsem odborník v hodinkách, ale v tomhle shopu by mě ani nenapadlo hodinky ( na jiné zboží jsem nekoukal ) koupit, protože jsou to všechno pouťovky na 5 špejlí :eek:  dneska pro mě po ránu slušnej vtip :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já se sekl u 1. hodinek "Hamilton" - naštěstí vybitá baterka - vráceno i  u 2. hodinek nějaké swiss GMT rovněž naštěstí vybitá baterka - vráceno. 

Takže další hodinky až na jedny GMT jsou  automaty nebo mechanické povětšinou Steinhart.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Moje prvni hodinky koupeny zde od clena fora v 11/2009 . Hamilton Khaki Automatic 776151. Dodnes drzi perfektne, bez servisu. Zacal jsem merit odchylku a od +-3 sec za den to do dnes vzrostlo na cca -24 sec / den.

Nejvyssi cas jim nechat udelat servisku. Jen premyslim, kam je dat na tu generalku. Takze za me prvni vyber pomerne zdarily bez kopance. ;-) 

Jen je zakladem lezet v tomto foru minimalne mesic aby si clovek srovnal co chce a dle rad a doporuceni dosel k nejakemu uzsimu vyberu. Rucickam zdar. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje prvni hodinky koupeny zde od clena fora v 11/2009 . Hamilton Khaki Automatic 776151. Dodnes drzi perfektne, bez servisu. Zacal jsem merit odchylku a od +-3 sec za den to do dnes vzrostlo na cca -24 sec / den.

Nejvyssi cas jim nechat udelat servisku. Jen premyslim, kam je dat na tu generalku. Takze za me prvni vyber pomerne zdarily bez kopance. ;-) 

Jen je zakladem lezet v tomto foru minimalne mesic aby si clovek srovnal co chce a dle rad a doporuceni dosel k nejakemu uzsimu vyberu. Rucickam zdar. ;-)

Zkus mistra tondaka, nemáš ho daleko. Delší čekačka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer, jsem začátečník, četl jsem již mraky vláken a přesto se nedostal k některým odpovědím. Proto bych vás, odborníky a fanoušky, chtěl pozadat o pár drobných rad, na ktere s vasi pomoci jistě najdu odpovědi. Předem díky moc.

PS: aktualne hledam cestu ke svým první automatum. Prim po dědovi bohužel věnovala bábinka neznámo kam.

 

A) daji se pořídit kvalitnejší automaty do cca 8 tisic? Společenské, nic sportovniho ani army. Idealne nerez a koeny pasek. Jake značky se slušnym pomerem cena vykon byste volili? Rád bych sel do Prim, ale nabídka Elton je finančně mimo.

B) přemýšlím i o variantě nákupu staršího modelu Prim (např kalibr 50) např na aukro a následnému renovace u Primu. Obávám se ale ceny za renovaci. Připadne proč nevolit tuto cestu?

C) líbí se mi napr francouzský Lip Himalaja (odkazoval na ne uživatel MaxiPes) v jinem vláknu. Jak moc kvalitní je to dodavatel resp výrobce?

D) zajimave vzhledově jsou i Parnis Power reserve, ale činu tu moc nechválite, ale pry že je to napodoba vzhledu neceho kvalitnějšího. Prosím jakých jiných hodinek je to na podobenina?

E) dají se opravit Prim se strženým perem? Za jakou cenu?

 

Děkuji moc za rady a tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

99% toho, co někam postne Maxipes, bych raději ignoroval...

Za 8k seženeš slušný Seiko, Orient...zrovna dneska tu prischera postoval nějakej link na SARB033 za 300 dolarů, což už je úplně jinej level než nějaký Parnisy či Maxipsoviny.
http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/61800-co-je-kde-na-prodej-a-za-kolik/?p=1842317

post-18334-0-91758300-1483979547.jpg

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

zmíněné LIP Himalaya, to bych neviděl tak špatně, je to sice Q, novovýroba, ale hodinky jsou postaveny na příběhu dobytí první osmitisícovky francouzskými horolezci v roce 1950. /Herzog - Annapúrna/

Je v nich použit Q-strojek ISA 336/168 mající 5 jewels. To bych si v nerez bílém provedení možná i zkusil, příběh je příběh a 5 kamenů u kvarcu je docela slušný. To bych ocenil.

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou emoce. Nejlepší kup jsou hodinky na základě momentálního duševního hnutí. Můj nejkratší interval mezi nalezenými hodinkami a jejích koupí byl asi 4 hodiny.

Možná ty emoce časem odplují a vznikne potřeba se jich zbavit. Já se zatím do této fáze nedostal. Zatím jenom rozšiřuji svoji sbírku hodinek a nepravidelně je provětrávám všechny.

A hlad pokračuje.

Nejdůležitější je první hodinky prostě koupit. A pak se uvidí. Já provedl první koupi tady na foru. Hodinky byly vyloženě špatné, ale utvrdili mě v tom, že ke svému životu potřebuji automaty. Po dvou letech druhý kup. Pak se to dost rozjelo, takže aktuálně jsem na čísle 7, které zřejmě není definitivní. Tolik k otázce prvních hodinek.  :mobile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...