Přejít na obsah

Jak najít ty správné (první) hodinky?


Doporučené příspěvky

V 15. 11. 2020 v 20:17, Mechos73 napsal:

Zdravím, chtěl bych si nechat od vás zkušenějších trochu poradit s výběrem. Moje představa, max. 14000Kč, safír, vodotěsnost 100m, běžné nošení, ne automaty. Vyplatí se připlatit si za titan u Citizenu?  Strojek je stejný.

https://www.helveti.cz/citizen-global-radio-controlled-cb0010-88l

https://www.helveti.cz/citizen-elegant-worldtime-radio-controlled-titanium-cb0190-84l

Od Certiny mám předběžně vyhlídnuté, bohužel není zveřejněná hmotnost. Ten strojek se  přesností celkem blíží k RC od Citizen.

https://www.helveti.cz/certina-ds-8-c0338511105701

Díky za případné rady a návrhy.

 

Nejsem zkušený, ale já to mám nakonec nastaveno tak, že jsem začal nakupovat a prodávat... a tím pádem zkoušet, co mi vyhovuje a co ne. Sice tady mám založený vlákno "sbírka zajájena", ale to je blbost, spíš by tam mělo být "hledání zahájeno". Možná to není v rámci neustále tratnosti ideální, ale prostě tak se tím chci postupně prokousat. Jakmile budou doma hodinky, u kterých bude pocit, že jsou to "ty právé", tak zůstanou... a cíl je jasný, od každýho kus (oblekovky, pilotky, sportovní a pak nějaký ty každodenní). Ale teda pokud chceš jedny, tak se ti pak musí líbit napořád 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zajímavé téma, ale tuhle éru mám za sebou a tak by mne zajímalo "Jak najít ty správné (jediné) DEFINITIVNÍ hodinky. No dobrá, připusťme, že definitivních hodinek potřebuje někdo víc - definitivní oblekovky, definitivní sportovní, definitivní na denní nošení, někdo definitivní pilotky nebo definitivní potápky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Správně. Jedny hodinky nepokryjí různé aktivity. Od každého účelu jedny - a ovšemže ke každým i jedny záložní, kdyby něco.
Jedny jediné hodinky. to jsou mi představy. S takovou bych za chvilku taky mohl být všm pro smích s jedním autem, a nakonec s jedinou manželkou, 
a třeba jen s jedním televizorem v každé místnosti 
To už by bylo proAlláha trochu moc uskrovňování, ne?

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je lepší začít s hledáním té správné značky dříve, než těch správných definitivních hodinek. A to může být klidně Seiko nebo Rolex, hlavně aby mě bavila ta historie, úspěchy (vesmír, sport, rally apod.) a pak bych přešel k nabídce modelů a vybral si ten ikonický a pro mě jedinečný.

Nebo několik modelů...

...nebo několik značek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sotva mě přišly jedny, které chci opravdu mít u sebe, tak ještě ten den večer jsem se díval po dalších...je jich fakt hodně, ale minimálně troje být asi musí.

před 3 hodinami, tombas napsal:

Možná je lepší začít s hledáním té správné značky dříve, než těch správných definitivních hodinek. A to může být klidně Seiko nebo Rolex, hlavně aby mě bavila ta historie, úspěchy (vesmír, sport, rally apod.) a pak bych přešel k nabídce modelů a vybral si ten ikonický a pro mě jedinečný.

Nebo několik modelů...

...nebo několik značek :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

A já naivka si myslel, že začínat se má od začátku, tedy Seiko, Orient, možná nějaký Tissot nebo Certina nebo Hamilton, ale teď vidím, že to jde i od konce a koupit hned definitivky. Ale proč ne? Pak bych tady přidal ještě Grand Seiko, které jsou vlastně japonskými Rolexy a s výše uvedenými Rolexy, IWC nebo Bulgari si v ničem nezadají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenosti: na základní škole jsem začínal s hodinkama od Vietnamců (digitální i ručičkové). První ,,lepší,, hodinky jsem si koupil na střední škole. Požadavkem byly hodinky ručičkové na tahu, což je můj požadavek i dodnes. Jednalo se o hodinky Rotax. Vydrželi asi tři royk, než zespodu začaly být orezlé a na ruce jsem začal mít od hodinek vydřené kolečko. Zjistil jsem, že pouzdro není z  oceli, ale je to nějaká náhražka. Tak jsem měl jasno a začal koukat po lepších, z ocelovým pouzdrem. Stále jako student byl rozpočet omezen a tak na řadu prišly hodinky Festina. To už bylo o něčem jiném. Vydržely nejen zbytek střední školy a VOŠ, ale i roční cestování po Novém Zélandu. Ale opět jsem zjistil drobný nedostatek - sklíčko začalo být poškrábané. O safírovém sklíčku jsem v té době slyšel poprvé a proto nákup dalších hodinek byl opět rozšířen o povinnost safírového sklíčka. Třetí hodinky tedy byly značky Tissot. Ty mi vydržely asi 12 let, než jsem začal mít pocit, že mě nebaví v hodinkách po necelých dvou letech měnit baterii (což znamenalo hodinky posílat poštou do servisu) a zameřil jsem se na moje první automaty. A jelikož jsem slavil výročí, tak hodinky byla dobrá koupě jako dárek i pro manželku, která nemusela nic jiného vymýšlet. Volba nakonec padla na hodinky Longines. Hodinky mám zatím třetí týden a spokojenost největší. Jen jsem zvědav, jaký požadavky budu mít na hodinky zase za pár let.

IMG_20210101_214441.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, sodekcz napsal:

Ondreji - záleží na síle peněženky. Spíš bych doporučil nějaké lowcosty a pak se ještě porozhlédnout. Ale pokud máš favority co píšeš, minimálně každé mají jiný styl. Taky třeba jinou rezervu v nátahu.

Tak třeba je BVLGARI entry model a s rezervou nátahu také netřeba prudit,
o nátah se postará komorník ;o) (a ten třeba také pochází z Bvlgarska...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, pantauleo napsal:

Moje zkušenosti: na základní škole jsem začínal s hodinkama od Vietnamců (digitální i ručičkové). První ,,lepší,, hodinky jsem si koupil na střední škole. Požadavkem byly hodinky ručičkové na tahu, což je můj požadavek i dodnes. Jednalo se o hodinky Rotax. Vydrželi asi tři royk, než zespodu začaly být orezlé a na ruce jsem začal mít od hodinek vydřené kolečko. Zjistil jsem, že pouzdro není z  oceli, ale je to nějaká náhražka. Tak jsem měl jasno a začal koukat po lepších, z ocelovým pouzdrem. Stále jako student byl rozpočet omezen a tak na řadu prišly hodinky Festina. To už bylo o něčem jiném. Vydržely nejen zbytek střední školy a VOŠ, ale i roční cestování po Novém Zélandu. Ale opět jsem zjistil drobný nedostatek - sklíčko začalo být poškrábané. O safírovém sklíčku jsem v té době slyšel poprvé a proto nákup dalších hodinek byl opět rozšířen o povinnost safírového sklíčka. Třetí hodinky tedy byly značky Tissot. Ty mi vydržely asi 12 let, než jsem začal mít pocit, že mě nebaví v hodinkách po necelých dvou letech měnit baterii (což znamenalo hodinky posílat poštou do servisu) a zameřil jsem se na moje první automaty. A jelikož jsem slavil výročí, tak hodinky byla dobrá koupě jako dárek i pro manželku, která nemusela nic jiného vymýšlet. Volba nakonec padla na hodinky Longines. Hodinky mám zatím třetí týden a spokojenost největší. Jen jsem zvědav, jaký požadavky budu mít na hodinky zase za pár let.

 

To mi připomíná jak to šlo u mě:-) Jen před Longines byly ještě Sinny. Ale Festinama si prošel snad každej:-) Pak už to jelo - různé Breitling - různé Omega - Damasko - pár Rolexek...no a teď mám druhý rok jen Suby a Apple watch 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, tombas napsal:

Jen jestli to není nějaká provokace 🙄.

Chtěl jsem tam dát smajlíka šibala, ale co když....dneska ty začátky jsou asi u každého trochu jinačí - někdo začíná jezdit s fabkou někdo s meďourem :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, milomac napsal:

Chtěl jsem tam dát smajlíka šibala, ale co když....dneska ty začátky jsou asi u každého trochu jinačí - někdo začíná jezdit s fabkou někdo s meďourem :).

Nechci si kupovat něco, o čem vím už teď, že bych nebyl za měsíc spokojený. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 1. 2021 v 19:52, sodekcz napsal:

Ondreji - záleží na síle peněženky. Spíš bych doporučil nějaké lowcosty a pak se ještě porozhlédnout. Ale pokud máš favority co píšeš, minimálně každé mají jiný styl. Taky třeba jinou rezervu v nátahu.

Rozhlížím se už pár měsíců, chtěl jsem něco, co se dá nosit k obleku i k neformálnímu oblečení. Poslední roky jsem dost makal a chci si dopřát něco speciálního. Vím, že bych s lowcosty nebyl spokojený po pár týdnech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...