Přejít na obsah

Kamera do auta


Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Prochy68 napsal:

Jen k tem magnetum, mam dva roky a nikdy mi jeste nespadla.

Já bych tomu věřil, původně mně taková varianta nadchla, ale zase v některých recenzích je, že jim na hrbolech padá - a i když to samozřejmě může být kus od kusu jinak, raději bych volil jistotu ...

před 28 minutami, potapec napsal:

Asi rok a půl vozím MiVue J85.

https://www.mio.com/cs_cz/mivue-j85

Krásně se schová za zrcátko, kvalita záznamu parádní. Trochu jsem se bál ovládání přes appku v mobilu, ale nakonec je to uplně v pohodě.

 

Díky za tip. Taky jsem ji měl v užším výběru, ale přiznám se, že mi trochu vadí ten automatický záznam GPS (neva) a rychlosti (va). Abych to uvedl na pravou míru - nejezdím rychle, považuji se za poměrně opatrného a poctivého řidiče, ale nemůžu na 100% říct, že vždy na každé přehledné padesátce jedu 50, ale třeba 52. A teoreticky pokud se stane něco mimořádného, pak je  argument "jel 51 na padesátce, takže překročil rychlost, smolík" v dnešní šílené době dosti zásadní - jestli mi rozumíte ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 194
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 6 minutami, MaS napsal:

Já bych tomu věřil, původně mně taková varianta nadchla, ale zase v některých recenzích je, že jim na hrbolech padá - a i když to samozřejmě může být kus od kusu jinak, raději bych volil jistotu ...

Díky za tip. Taky jsem ji měl v užším výběru, ale přiznám se, že mi trochu vadí ten automatický záznam GPS (neva) a rychlosti (va). Abych to uvedl na pravou míru - nejezdím rychle, považuji se za poměrně opatrného a poctivého řidiče, ale nemůžu na 100% říct, že vždy na každé přehledné padesátce jedu 50, ale třeba 52. A teoreticky pokud se stane něco mimořádného, pak je  argument "jel 51 na padesátce, takže překročil rychlost, smolík" v dnešní šílené době dosti zásadní - jestli mi rozumíte ...

Záznam GPS i Rychlosti jde vypnout v aplikaci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, MaS napsal:

Aha, díky ...

Teda takhle - jde vypnout/zapnout jestli tyhle informace budou v obraze. Jinak IMHO každá nová kamera tyhle informace zaznamenává a budou někde v metadatech, MIO tuším při exportu dává separátně soubor pro obraz a separátně pro tyhle informace, takže je pak na tobě co předáš dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Prochy68 napsal:

Lamax to vklada do obrazu, ale jde to tusim vypnout

Já bych si tipnul že fakt většina kamer to vkládá nejen do obrazu (což jde často vypnout) ale i někam do metadat, takže bacha na to...že to není vypálený v obrazu neznamená že to nejde zjistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, ragu napsal:

Já bych si tipnul že fakt většina kamer to vkládá nejen do obrazu (což jde často vypnout) ale i někam do metadat, takže bacha na to...že to není vypálený v obrazu neznamená že to nejde zjistit.

Myslis jako do nejakych metadat videosouboru?

Takze asi mas pravdu

https://www.exprodat.com/blogs/using-dash-cam-video-data-in-the-arcgis-platform/

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Prochy68 napsal:

Myslis jako do nejakych metadat videosouboru?

Takze asi mas pravdu

https://www.exprodat.com/blogs/using-dash-cam-video-data-in-the-arcgis-platform/

Jojo, to Mio to dělá separátně tuším. Samozřejmě ty metadata se dají odstranit i kdyby to bylo v jednom souboru, ale je dobrý vědět že tam něco takovýho je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, ragu napsal:

Jojo, to Mio to dělá separátně tuším. Samozřejmě ty metadata se dají odstranit i kdyby to bylo v jednom souboru, ale je dobrý vědět že tam něco takovýho je.

Ja se schvalne vecer kouknu doma, jestli na to vzpomenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Jen si tady odložím: Truecam nebrat.

Na jaře jsem manželce do Hondy Jazz pořídil kombo přední + zadní kamera Truecam H7 plus karta Samsung, vše ofiko česká distribuce od fy https://www.elem6.com/cs/

Po cca 2-3 měsících po každém nastartování hláška o chybě paměťové karty. Nepomohlo formátování v kameře ani v PC, ani výměna karty. Mezitím jsou internety plné negativních recenzí jiných uživatelů se stejným problémem. Stanovisko dovozce: musíte častěji formátovat kartu v kameře, nejlépe jednou měsíčně. Jo leda nasrat...

Nějaký tip na spolehlivou kombinaci přední+zadní kamera jiné značky? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi přes dva roky používám 2 kamery od MIO, konkrétně 886 4K a 848. Asi už teda budou nové a lepší modely. Za celou dobu bez problému, karty jsem koupil nějaké Samsung, občas zkontroluju a nahrávají. Jo a myslím, že při nahrávání nesvítí, takže není z venku vidět (což jsem si uvědomil, když jsem s tím projel celou evropu v létě). Akorát SW je takový podivný, ale dá se to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...