Přejít na obsah

Oprava digitálních/kvartz/ hodinek


Doporučené příspěvky

Prosím o pomoc, zda někdo neznáte nějakého hodináře co se velmi dobře vyzná v opravách digitálek.

Mam jedny vintážní 38 let staré z Aukra co jsou po vložení baterie /mrtvé/.

Jsou to Citizen Crystron multi alarm 4-097386 TA

čistil sem pouze kontakty a nic :helpsmilie: :helpsmilie:

Tvarově velmi elegantní hodinky malo se vyskytující na aukcích a info o nich je sporadické.

Naposledy před 4 lety na ebay. Na serverech sběratelů digošek nejsou.

Pošlu je kamkoliv po republice na zjištění závady.

Díky :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesmí se házet flinta do žita, jinak já bych nic neproměřil,hodinky nerozebírám a technické věci typu el,obvodů šly vždy mimo mne.

A hodinky sem koupil jako šměsici co dům dal. Proto potřebuji danou věc proměřit,třeba může být včudu jen krystalový oscilátor či jiná "prkotina" a ne rovnou šváb.

Ale to je jen mé zbožné přání :raygun:

 

 

Jinak sem na Anglickém foru našel velkou debatu na toto tema a opravitelné je vše u těch čipů je problém,že po odstranění černé sračky tam není skoro nikdy vidět typ či výrobce,jinak prý nejhorší je vyteklé LCD,to se nesežene nikdy, jelikož ta jsou atypická dnes nikde se nevyrábějící.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čínani zvládnou všechno :clap: ,Nejvíce mne štve přístup Citizenu.Opravuje pouze 10 let staré a když chce člověk info o součástkách starších,tak mne stupidně odkáže nějakej šikmej tydýt co odpovídá na poštu, ať se obrátím na divizi ve své zemi,když mu píši,že se jedná o 40 let staré hodinky,které mi ta divize z výše uvedeného důvodu neopraví. :raygun:

 

 

:giljotiini:

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kutílek: Tak je zkus pochopit. Je to velkovýrobce, který chrlí levné hodinky v obrovských množstvích. To je jejich byznys, tím se živí. Nejsou to žádní opraváři a díly drží jen po zákonnou dobu, víc je nezajímá. A ty po nich chceš, aby se zabývali tvými 40 let starými hodinkami? Co bys dělal ty, kdybys byl v práci zcela vytížený náročnou prací a někdo ti napsal, jestli bys mu nepomohl s něčím, co se vyrábělo před 40 lety a o čem jsi nikdy ani neslyšel?

Je to podobné, jako bys psal na marketingové oddělení třeba Škodovky se žádostí o opravu tvé nepojízdné Škody 100 z roku 1975. Tam sedí lidé, kteří mají práce až nad hlavu a ty na ně přijdeš s tímhle, oni tě slušně pošlou někam a tebe to štve?

 

Já si myslím, že ty lidi v Citizenu tvůj email dobře pobavil.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam sice jiný hezčí tvar pouzdra,ale tyto hodinky mají zcela shodný typ strojku,to sem si jist

Stejné popisky na LCD stejné rozpoložení "čudlíků" i jejich barevné provedení

http://www.relic-watches.com/watch-59725-VINTAGE-CITIZEN-DIGITAL-MULTI-ALARM-WATCH

 

Kutílek: Tak je zkus pochopit. Je to velkovýrobce, který chrlí levné hodinky v obrovských množstvích. To je jejich byznys, tím se živí. Nejsou to žádní opraváři a díly drží jen po zákonnou dobu, víc je nezajímá. A ty po nich chceš, aby se zabývali tvými 40 let starými hodinkami? Co bys dělal ty, kdybys byl v práci zcela vytížený náročnou prací a někdo ti napsal, jestli bys mu nepomohl s něčím, co se vyrábělo před 40 lety a o čem jsi nikdy ani neslyšel?

Je to podobné, jako bys psal na marketingové oddělení třeba Škodovky se žádostí o opravu tvé nepojízdné Škody 100 z roku 1975. Tam sedí lidé, kteří mají práce až nad hlavu a ty na ně přijdeš s tímhle, oni tě slušně pošlou někam a tebe to štve?

 

Já si myslím, že ty lidi v Citizenu tvůj email dobře pobavil.

A to jako myslíš,že informace o 40 let starých součástkách jsou tak super tajné,když to převedu na tu Škodu 100, pokud se mi na ní něco důležitého podělá a já nevím co,jelikož o tom čipu u hodinek taky nic nevím tak mam smůlu, protože si Škodovka syslí ty své papíry pro potravu potkanům,když bez jejich info se ta škodovka nedá nikdy dohromady. A ta součástka se dá okopírovat pouze pod elektronovým mikroskopem ne jak u té škodovky kdy mohu každou součástu okopírovat z funkční a nepotřebuji tudíž k ní žádné specifikace.A že by měli všichni práce až nad hlavu to asi těžko max ti lidští roboti co sou na páse,kancelářská krysa ma vždy dost času,ale ochota žádná.Dnes totiž platí ne náš zákazník náš pán, ale drž hubu a krok a kupuj co jsme ti mi jako firma laskavě předhodili. Dělám v obchodě tak to vidím dnes a denně.A já potřebuji pouze zda hlavně ten čip je nahraditelný jiným.

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně jak píšeš, už dávno neplatí náš zákazník, náš pán, ale jede se tvrdý byznys, nic než zisk nikoho nezajímá, obzvlášť v takto mamutích mezinárodních společnostech. Jediné co je zajímá je prodat. Nic víc.

Si toho člověka na servisním oddělení takovéto obří mezinárodní společnosti zkus představit: Vysokoškolák, tak 30 let. Práce má až nad hlavu a jak sám víš, má přesně určeno co má dělat a jak. Denně je zavalený servisnímu zakázkami a řeší servis firemních výrobků tu do jedné země, tu do druhé. A do toho mu napíše někdo z druhé strany světa s dotazem na nějaké hodinky. Nezná je, koukne tedy do servisní databáze, nikde nic. Tak se podívá na internet a zjistí, že jsou to hodinky, které se vyráběly ještě než se sám narodil. Tak ti slušně odpoví, abys je s něčím takovým neotravoval. On má své práce dost, za nějaké listování na internetu není placený. Když ti bude hledat tvoje hodinky, neudělá ten den nic a bude mít malér. Myslíš že to udělá? Je to stejné, jako by si v pracovní době brál na počítači prší.

Ale já tě chápu. Člověk si z nudy pro radost koupí vrak něčeho neobvyklého a v návalu nadšení jde psát výrobci v očekávání sdílení toho nadšení. A pak takovéhle zklamání.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo stačí mi to když musím v práci s takovými to typy komunikovat,Samí místo mozku z piva kostku,hlavně že mají vejšku,v práci nepoužitelní,nechápou psané slovo, natož souvětí a dělají z druhého debila,pritom jsou těmi trubicemi oni,ale oni mají přece funkci

a obzvláště arogantní když jim to dáte najevo a já nejsem ten co si nechá na hlavu.....

Jak se říká urob si sám ,ale to bych musel být Bůh a umět všechno na tomto světě.

 

 

Jinak když by za něco ten šmejd ťamanskej stál, přepošle danou věc ne na servisní oddělení, ale technickému oddělení případně nějakým archivářům dat o produktech vyráběných firmou,ale to je moc práce a chce to hlavně mozek,ale jak píšeš oni mají přesně dáno co mají v těchto případech dělat a to nic a napsat nějakou debilní formulaci jak cvičená vopice. :rifle:

Ale já cvičená vopice nejsem a možná se uvidí zda budou hodinky v cajku. :pokey:

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technické oddělení je úplně stejný případ, má jiné věci na práci, než tobě pro radost dohledávat detaily o nějakých starodávných hodinkách. A archiváři? To nevím ve které firmě něco takového existuje.

Nemůžeš přece někomu vyčítat to, že plní svoje pracovní povinnosti a nemá zájem riskovat svoje peníze pro tvoji kratochvíli.

A nevysmívej se jiným a nikomu nenadávej, tvůj psaný projev je taky docela slabota, navíc ještě plná zloby. Možná si to samé říkají oni o tobě.

 

Ed: Překlep

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlosi, já bych tu dřinu toho servisáka viděl asi tak, že sedí u kompu, čte došlé maily a odpovídá "pošli to tam a tam" nebo "pošlu

tam toho a toho"  a nebo "máš smůlu", a to je asi tak celý. K čemu má má vysokou nevím, zvládne to fakt cvičená opice. Že by měl nějaké odborné technické znalosti to nemá,  Možná že umí nějakej jazyk, a to je asi tak vrchol všeho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jedno co dělá, ale je to jeho práce, někdo mu ji takto určil a dává mu za to peníze. Je divné takovému člověku nějak vyčítat, že nemá zájem se zabývat nějakým vrtochem kohosi z druhé strany světa. Ostatně, firma jako taková o to nemá zájem taky. Kdyby se měli zabývat podobnými dotazy, tak by toho moc neudělali a já je v tomhle naprosto chápu.

 

Ed: A zcela chápu i to, že ti lidé tam nemají žádné znalosti ani dostupné informace o něčem, co se vyrábělo před x lety, kdy ještě ani nebyli na světě. A nic nenormálního ani špatného na tom nevidím.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samozřejmě máš pravdu, mě jen zaujala ta práce nad hlavu...mj. připadá mi, že za pár let tam už nebude sedět nikdo, a bude chodit automatická odpověď, aby ušetřili ještě víc. Jinak řeba ty Crystrony Solar, co opravuje ve vedlejším vlákně byly první solary na světě, v roce 1976 stály přes 500 USD, nevím kolik tehdy stály Rolexy ale moc velká masovka to tehdy tuším nebyla, a pro firmu docela legenda. A pokud chudák v Citizenu u hodinek neví o co běží...

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč chudák? Sám jsi psal, že jsou to jen třídiči příchozí komunikace bez hlubších technických znalostí. Nejspíš to tak opravdu bude a nic takového znát ani nepotřebují. Kdybys byl šéf těch lidí a tvoje (i jejich) výplata by závisela na ohodnocení odvedené práce, jaké instrukce k řešení podobných dotazů bys jim dával?

 

Ed: Že jsou to třeba vyjímečné a technicky zajímavé hodinky chápu. Ale že to výrobce nezajímá chápu taky. Na jeho místě by mě to taky nijak nezajímalo. Je to pole pro nadšence a sběratele.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

čínani zvládnou všechno :clap: ,Nejvíce mne štve přístup Citizenu.Opravuje pouze 10 let staré a když chce člověk info o součástkách starších,tak mne stupidně odkáže nějakej šikmej tydýt co odpovídá na poštu, ať se obrátím na divizi ve své zemi,když mu píši,že se jedná o 40 let staré hodinky,které mi ta divize z výše uvedeného důvodu neopraví. :raygun:

 

 

:giljotiini:

 

Číňani zvládnou hodně, ale všechno zcela jistě ne. Třeba patentově chráněné čipy, které Citizen nemá důvod zveřejňovat, a to ani po takové době.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě mam smůlu možná kdybych byl Gates a měl miliardy tak by se ledy hnuly,když pominu fakt,že bych mohl skoupit všechny funkční hodinky tohoto a jiných typů.Když odbočím stejný problém sem měl u velocipédu se součástkami typu Shimano a to byly v té době pouze 25 let staré,také mi ani v Čechách natož v Japonsku pomohl.Nakonec sem si za těžké prachy tu součástku použitou sehnal na Ebay v Německu. :fyou:

Oni v Japonsku budou asi takoví jiní ikdyž v rámci globalizace budou postižení celosvětově.

A nestěžoval sem si takto pouze já na cykloforu či tu na Hodinářském.

 

 

Jelikož sem nezahálel má někdo prosím PAYPAL potřeboval bych zprostředkovat nákup na EBAY funkčního strojku sice z hodinek s jiným vzhledem pouzdra ale 100% stejným strojkem. aukce končí zítra ráno v kolem 4 hodiny,

čili už hodně málo času.

Děkuji ozvěte se mi prosím na SZ

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...