Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Seiko mám velmi rád, vyzkoušel jsem od nich už něco kousků, včetně různých vintage záležitostí. Nejdéle jsem však asi ponosil SKX007 Levné hodinky od kterých jsem si původně nic nesliboval jsem si zamiloval a vydržely mi na chronomagora neuvěřitelný dva roky. Pohodlnost, přesnot, tvar pouzdra, který opticky hodinky zeštíhloval, nízká cena, takže jsem se nebál je nosit na kolo nebo do lesa... Ve finále jsem je vyšperkoval safírem. O potápky Seiko jsem se všeobecně začal víc zajímat, studoval historii a učil se poznávat jejich kultovní modely. Po čase se objevila možnost koupit něco zajimavého, no a znáte to, bylo potřeba střelivo, Seika jsem měl už dlouho a stím, že si je koupím za čas znovu jsem je prodal. 

Začalo se mi však po nich stýskat prakticky hned co jsem je prodal, ačkoli jsem měl několik mnohem dražších a dokonalejších hodinek, Seika prostě měly NĚCO jako charisma a co se těžko popisuje. 

 

Uplynul nějaký čas a před časem, jsem šťatnou náhodou přišel k nějakým chechtákům a jelikož jsem zrovna nic 'životně' důležitého nepotřeboval, rozhodnul jsem si udělat radost hodinkama. Vždy se mi líbily POčka a chvíli jsem uvažoval o PO 8500, které byly v inzerci. Pak jsem si našel kolik stojí starší verze a ten cenový rozdíl je vcelku markantní, ten však momentálně nikde v nabídce nebyl. No nakonec jsem došel k názoru, že 90 za POčka, vzhledem k tomu za kolik se prodávají PO2500 je dost a případná likvidita bude nic moc a cenově to půjde dolů. PO jsem tedy vypustil. 

 

A pak jsem byl osvícen, Seiko! Zrovna byly na prodej jedny potápky GS o kterých jsem vážně uvažoval, ale nakonec jsem je zamítnul, ukazatel rezervy nátahu jsem nedokázal překousnout, působí na mě bohužel velmi rušivě.

 

Pak jsem si vzpomněl na SBDX001, přečetl pár recenzí a bylo vymalováno. V inzerci zrovna žádný nebyly, tak jsem začal lovit po eShopech. Likvidita Seik byla dycky dobrá, zvlášť když člověk koupil za dobrou cenu někde v Asii, tak jsem se rozhodl udělat si radost novým kouskem. Koneckonců už je to nějaký čas co jsem si ten luxus nových hodinek dopřál. Ten pocit při rozbalování je prostě skvělej. Najít eshop kde tento končící model byl ještě v nabídce nebylo lehký, ale nakonec se mi jeden sehnat a ještě ukecat vcelku pěknou slevu. Doba dodání nebyla úplně krátká, tak jsem si zatím udělal radost a koupil ještě z inzerce bondovky SMP, první Brosnanovu generaci, který jsou taky boží a dělají velkou radost a ráno je to občas boj rozhodnout se co si vzít na ruku. (o tom se rozepíšu zas jindy). 

 

No za 3 týdny byly hodinky tady. Teď je nosím asi 4 týdny, tak si myslím že brzy budu schopný napsat něco jako recenzi :-) 

 

 

Tady je zatím pár cvaků :-) 

post-2559-0-67099300-1452085729_thumb.jpg

post-2559-0-28060400-1452085739_thumb.jpg

post-2559-0-79117000-1452085745_thumb.jpg

post-2559-0-78185000-1452085752_thumb.jpg

post-2559-0-66861300-1452085772_thumb.jpg

post-2559-0-44121700-1452085781_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky chlapci :-)

 

 

Nádhera... vážně TOP záležitost.

 

Já sice na podobnej level ani nemám chechtáky, ale i tak mě mrzí, že i kdyby se do budoucna zadařilo, tak by na mě byly asi moc velký :( tiše závidím :)

 

Tak ať slouží a dělají radost :)

 

Ony nejsou tak velký jak se zdají, opticky jsou podobný jako SKX nebo SMP, akorát jsou krapet vyšší... ale na ruce vůbec nepůsobí vůbec jako velký hodinky :-) 

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasne kukacky, jak pises, tohle je pojem!! Gratuluji, nej imho jsou na tahu;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám gumy rád, tak ji dám ještě šanci a trošku ji tím zalitím pomůžu :-) Zajímavý jsou reakce nechrono okolí. Většina gumu hodnotí jako něco laciného a škaredého. Např. přítelkyně mi řekla, jak si můžeš tak luxusní hodinky kazit takovým plastovým řemínkem co vypadá jak z digitálek od Větnamců :-) Jo s hodinkama je občas švanda :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám gumy rád, tak ji dám ještě šanci a trošku ji tím zalitím pomůžu :-) Zajímavý jsou reakce nechrono okolí. Většina gumu hodnotí jako něco laciného a škaredého. Např. přítelkyně mi řekla, jak si můžeš tak luxusní hodinky kazit takovým plastovým řemínkem co vypadá jak z digitálek od Větnamců :-) Jo s hodinkama je občas švanda :-)

To je pravda, ale co jsem si vsiml, tak tyto reakce jsou prevazne na cerne gumy. Pokud je nejaka jina barva, tak to neni tak markantni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš recht, ale na oranžádu kvůli tomu MM dávat nebudu :-) 

 

Jinak tah je super, ale aby nebyla nuda, dal jsem je včera na Nato a taky dobrý. BTW nata se taky nikomu moc nelíbí :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš recht, ale na oranžádu kvůli tomu MM dávat nebudu :-)

 

Jinak tah je super, ale aby nebyla nuda, dal jsem je včera na Nato a taky dobrý. BTW nata se taky nikomu moc nelíbí :-)

To chapu, nos ta preci to, co se Ti libi. Ja je mit, tak tam ten pomeranc vrazim:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám gumy rád, tak ji dám ještě šanci a trošku ji tím zalitím pomůžu :-) Zajímavý jsou reakce nechrono okolí. Většina gumu hodnotí jako něco laciného a škaredého. Např. přítelkyně mi řekla, jak si můžeš tak luxusní hodinky kazit takovým plastovým řemínkem co vypadá jak z digitálek od Větnamců :-) Jo s hodinkama je občas švanda :-)

Jo a vem si je na tý oranžádě do práce a uvidíš ty reakce :-). Moc pěkný hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem přezul na vyvařenou gumu. Na konec jsem použil méně progresivní metodu, než kterou mi navrhoval Zmizík. Tj. nezaléval jsem vařící vodou hodinky na zápěstí ani jsem nestrkal zápěstí do rychlovarné konvice, nýbrž jsem dal řemínek do hrníčku a zalil. Vývar z toho nic moc, trošku to připomínalo Puerh, po ránu na lačno rozhodně nedoporučuji :-) 

Nicméně nosí se to teď perfektně, řemínek se vytvaroval a dost změkl, téměr hodinky na ruce necítím :-) Budu tedy střídat s tahem a natem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...