Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 209
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co ja vim, tak rifle se všem dzinam říka proto, že jednu dobu Tuzex jiný džíny než značky Rifle neodvážel a staly se proto synonymem pro všechny dziny...

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ja vim, tak rifle se všem dzinam říka proto, že jednu dobu Tuzex jiný džíny než značky Rifle neodvážel a staly se proto synonymem pro všechny dziny...

 

kdo říká džínám rifle je u mě drn

 

já pamatuju dvoje Rifle. Super Rifle a Rifle, s tím tuzexem to tak podle mě nebylo a superkám se říkalo odjakživa superky, někdy po roce 1980 přibyly k superkám i rifle, na roztyláku byla dole speciálka tuzexu Rifle, nahoře klasickej malinkej tuzex na hadry, kamarád tam pracoval, další tuzexy na hadry byly ve štěpánský a v lazarský, koncem 80. let nějakej náš oděvní podnik koupil licenci na šití jeansů Lee Cooper

z těch dob si pamatuju různý značky a kvalita napříč značkami byla +- stejná

z paměti vylovím vyjma výše jmenovaných:

Pace, Lee, Wildcat, Mustang, Wrangler, Levi Strauss (tuzex u metra vltavská), H.I.S. (tím si nejsem jistý, možná až po roce 90)

doplní mě někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výňatek s wiki: 

Název džíny, anglicky (blue) jeans, pochází z francouzského označení pro barvivo, které se k barvení riflí používalo: bleu de G?nesjanovská modř. Český název rifle vznikl podle jména italské oděvní společnosti, která džíny ve druhé polovině 20. století vyráběla. Dnes již zřídka používaný pojem "texasky" je odvozen od texaských kovbojů, kteří si tyto kalhoty oblíbili kolem 1. světové války.

Upraveno uživatelem Marty35
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Pace, Lee, Wildcat, Mustang, Wrangler, Levi Strauss (tuzex u metra vltavská), H.I.S. (tím si nejsem jistý, možná až po roce 90)

doplní mě někdo?

Pace se zipama byl hi tech :D ---- 210 TK .... myslím, že to byly nejdražší kalhoty v tuzexu, ale takový buzerantský

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pace se zipama byl hi tech :D ---- 210 TK .... myslím, že to byly nejdražší kalhoty v tuzexu, ale takový buzerantský

 

páče zipáče a potvrzuji cenu 210TK, to byla tehdá palba, běžný gatě byly za 120-150TK, koperky za 80,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naši na džíny pro mě neměli, takže mi v r. 1981 koupili cosi, co se vyrábělo u nás a tvářilo se to jako džíny, jen to bylo světlejší. Jmenovalo se to Morendy. Vzdálená podoba materiálu s džínovinou vzala za své po prvním vyprání. Oplakal jsem to.

 

Jinak já kupuju pouze džíny s podílem streče, ne vypasované, na to nemám postavu, normální střih, ale prostě trochu pružný materiál. Při focení a kvůli dětem jsem často v dřepu a klasické džíny se rychle na kolenou vytahaly, nebo rovnou ruply. Jako první mi odchází rozkrok, jedna nebo dvě díry po stranách švu. Léta jsem kupoval černé streče od české firmy William&Delvin, vyhovovaly mi, pochopitelně je přestali dělat. Teď experimentuju, zatím bez velkého úspěchu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na WD nedám dopustit, absolutně nejlepší džíny, co jsem kdy měl, střih tuším 330 jsem si kupoval Tak asi 15 let, než WD přestali dělat a to vždy po dvou a bez zkoušení, pak ještě párkrát nějaký jiný střih. Džíny jiné značky jsem si fakt asi 15 let nekoupil. Rozumná cena, držáky, asi troje a jedny ustřižený na kraťasy mám dodnes, nosím je na práci do terénu. Teď si kupuju Wrangler Texas stretch (1.3 procenta elastanu, na to vymačkávání kolen, pohodlí v pase a vytahávání kapes je to dobrý, ale stejně se ta pružnost časem ztratí a je to vydojený).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napodobne. Preto som si oblubil Trussardi. Idealny strih (pre mna), nic neplanda ani neprevisa, mam cierne, tmavomodre, modre...daju sa nosit aj k saku a cena byva z casu na cas velmi vludna (vypredaj kolekcii).

 

Jinak já kupuju pouze džíny s podílem streče,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stretch Wranglery se s WD nedají srovnat - zkoušel jsem je 2x, černá barva moc nedrží, a jednou mi ruply na koleně, to je fakt stretch jak rybí stehno :)

 

Edit: hmm, Trussardi, díky za tip, o těch jsem nevěděl.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stretch Wranglery se s WD nedají srovnat - zkoušel jsem je 2x, černá barva moc nedrží, a jednou mi ruply na koleně, to je fakt stretch jak rybí stehno.

 

To nedaj a mam obavu, že i žádný jiný značkový. Černý nekupuju (to je dneska obecně průšvich i u jinejch značek). Jinak to dělaj v Turecku a ještě někde (teď nevím, Bangladéž?) a ty jedny, teď nevím který, maj horší vnitřky kapes obvykle - takový jako řidší, tenčí to plátno. Jinak mě vyhovuje ten střih, to je hlavní důvod. Kupuju v krámku, kde mi vždycky od tohohle střihu vytáhne x džín a kalhot, tak čas od času zkusím jiné a není to prostě ono, i když teď asi před půl rokem jsem koupil kalhoty (ne džíny) skoro stejnýho střihu tuším Pioneer (německá značka myslím, ale asi taky šitá někde v Asii) a ty jsou celkem OK, ale džíny od nich mi nesedly, jsem strašná konzerva zhejčkaná tím střihem WD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nedaj a mam obavu, že i žádný jiný značkový. Černý nekupuju (to je dneska obecně průšvich i u jinejch značek). Jinak to dělaj v Turecku a ještě někde (teď nevím, Bangladéž?) a ty jedny, teď nevím který, maj horší vnitřky kapes obvykle - takový jako řidší, tenčí to plátno. Jinak mě vyhovuje ten střih, to je hlavní důvod. Kupuju v krámku, kde mi vždycky od tohohle střihu vytáhne x džín a kalhot, tak čas od času zkusím jiné a není to prostě ono, i když teď asi před půl rokem jsem koupil kalhoty (ne džíny) skoro stejnýho střihu tuším Pioneer (německá značka myslím, ale asi taky šitá někde v Asii) a ty jsou celkem OK, ale džíny od nich mi nesedly, jsem strašná konzerva zhejčkaná tím střihem WD.

pajonýrky, ty se taky prodávaly v tůzu

já mám doma livajsky 501 z íbeje, a ty sou ušitý v mexiku, látka je dost silná, jsou to takový zimní kalhoty, ale moc je nenosím, protože mají vysoký pas, takže je asi budu mít ještě dlouho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Černý nekupuju (to je dneska obecně průšvich i u jinejch značek).  

Dobrý černý džíny se hledají těžko. Docela se mi líbí, co dělá Lee. Teď myslím mají nějakou limitku v řadě Lee 101 Riders, ale stojí přes čtyřku. Mají i levnější varianty kolem 90 ?. Já jsem loni koupil černý Pure Blue Japan NC-011, které si drží černou barvu díky barvení Indanthrenem (pokud se ovšem nevyperou na 60 v pračce). Jsou drahý (cca 9000), ale perfektní ve všech detailech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...