Přejít na obsah

Poradna PRIM


Doporučené příspěvky

Díky za potěšující inforrmaci. Z Eltonu zatím neodepsali, kdyžtak je dotážu znovu.

 

Zaujala mě i nabídka individuální výroby - lze např. v modelu Prim nahradit kalibr 73 kalibrem 94.01? Máte někdo takovou zkušenost?

Tento dotaz beru zpátky. Do pouzdra se šroubovací korunkou určitě nelze vložit kalibr s ručním nátahem. Moje hloupost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 883
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pro aaaa:

 

Myslím, že do pouzdra se šroubovací korunkou lze montovat strojek s ručním nátahem (bez samonátahu). Mám takové jedny spolehlivě vodotěsné ruské "Komandirskie" se šroubovací korunkou a pouze ručním nátahem - korunka natahuje pero "na doraz" - kde jinak u strojků s automatickým nátahem je kluzná uzda. Je to jenom otázka propojení korunky se závitem s natahovací hřídelí, to nemá vliv na další vnitřní konstrukci hodinkového strojku.

 

Edit: Slovosled.

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

 

  celkem nedávno jsem se stal majitelem hodinek Prim elegant s kalibrem 68. Během své několikadenní dovolené jsem si zamiloval jejich nošení a tímto bych se rád zeptal znalců, zda mate nějaké zkušenosti s každodenním nošením (hlavně co se týče práce) Jsou hodinky pro takovéto nošení vhodné, nebo byste raději doporučovali koupit k nim ještě něco jiného?

  Za všechny rady I doporučení budu velmi vděčný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už Ti odpověděl Andy,nejsou vhodné pro každodenní nošení,sleze z nich ten chrom či pozlacení.Na každodenní nošení za těch pár babek  /do 5 tisíc/ bych si pořídil nějaké nerezové Seika,ať už v automatu či kvarcu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik: Já myslím, že máš zbytečné obavy. Vždyť jsou to jen primky, není to nic, co by potřebovalo nějaké extrašetrné zacházení.

V minulosti primky nosili lidé úplně všech profesí a fungovaly spolehlivě každému. Jediné co se projevovalo různě podle intenzity používání, bylo vnější opotřebení. Ale i v té nejnáročnější práci primky vydržely mnoho let, jen časem vypadaly hodně ošoupaně.

Takže je bez obav nos, vždyť od toho přece hodinky jsou.

 

A když sis zamiloval nošení primek, tak ani nedává žádný smysl koupit si na nošení jiné hodinky.

Spíš si vzhledem k současnému růstu cen kup další několikery primky. Jednak budeš mít zásobu nošení do konce života, a jednak na tom neproděláš (což by se s nákupem nějakých levných hodinek stalo), ale spíš ještě vyděláš :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pánové prosba o radu, brácha rád nosí tydlety starý malý automaty, no a teď mu upadlo sklo. Já tomu vůbec nerozumim, kde ho takhle sehnat (v Praze). Poradí si s tim jakejkoli hodinář, nebo nutno shánět někde na aukru, nebo? Sorry za super-lama dotaz, ale Primky jsou pro mě fakt španělská vesnice:)

post-6006-0-13622700-1488882300_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Mám po tátovi takovéhle Primky. Chtěl bych je nechat zrenovovat, nebo aspoň vyčistit / očistit, vyměnit sklíčko a opravit. Nejdou - jsou natažené do konce, ale nerozěhly se. Zlacení (zlatá vrstva) je na hranách úplně ošoupaná. Kde to nechat udělat, kolik to tak může zhruba stát?

post-29826-0-67806900-1491464555_thumb.jpg

post-29826-0-56353200-1491464556_thumb.jpg

post-29826-0-92745400-1491464556_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám po tátovi takovéhle Primky. Chtěl bych je nechat zrenovovat, nebo aspoň vyčistit / očistit, vyměnit sklíčko a opravit. Nejdou - jsou natažené do konce, ale nerozěhly se. Zlacení (zlatá vrstva) je na hranách úplně ošoupaná. Kde to nechat udělat, kolik to tak může zhruba stát?

 

Sklíčko a opravu strojku ti udělá téměř každý hodinář...tam bych to počítal kolem pěti stovek...určitě bych to pro tyto účely nedával do Eltonu, kde bys za to nechal tak 2500,-....

se zlacením pouzdra zkušenost nemám, ale sám bych ho asi nechal v autentickém stavu, pokud to nemáš v plánu nosit...viděl jsem přezlacené primky a bylo to dost poznat...

Upraveno uživatelem MichalH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...