Přejít na obsah

Poradna PRIM


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 883
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak Tě tady vítám,tyto primky jsou v nepěkném stavu a řeknu jen ,že mají strojek s označením kal.66 .Poměrně držák,já říkám "stroj jak z traktoru",takže jede furt.Hodinkám chybí vteřinová ručička,hodnota mizivá.

Jediné co se dá použít je strojek např.do jiných /rozuměj lepších/ hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Tě tady vítám,tyto primky jsou v nepěkném stavu a řeknu jen ,že mají strojek s označením kal.66 .Poměrně držák,já říkám "stroj jak z traktoru",takže jede furt.Hodinkám chybí vteřinová ručička,hodnota mizivá.

Jediné co se dá použít je strojek např.do jiných /rozuměj lepších/ hodinek.

 

Ďakujem, sekundová ručička chýba v zmysle že tam bola a už tam nie je alebo že tam nie je od výroby ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesněji řečeno neprodukoval větší (převážně pánské) hodinky bez vteřinové ručičky. Jinak malé, dámské hodinky (to jsou také hodinky) kalibru E80 vyráběli bez vteřinové ručičky. Jinak mi vrtá hlavou, proč kalibry 50, 51, 52, 55, 56, 57, 66, 68 ..... atd. jsou bez písmena a malý kalibr E80 má před číslem to písmeno. Neví někdo proč? Viz "Primbible" str. 59. 

 

Edit: I jen prototypový E70?

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Prosím pěkně o radu - strojek PRIM 68.3, 2x servisovaný (požadován kompletní servis s vyčištěním, promazáním) - zasekával se. Po prvním servisu vráceno - 4h chodu a pak stop stav. Po druhém servisu (upraveny ručky, které se dle hodináře zasekávaly o sebe) výdrž na plný nátah 24h.

Pokud jsem si dohledal správné info pak uvedený kalibr disponuje rezervou nátahu cca 40h - kde by ctěné osazenstvo hledalo závadu? Pero?

A co s tím - vrátit zpět servisu a čekat na 3 pokus?

Díky za ochotu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi přesně to samé a bylo to hodinářem. Nejen, že hodinky špatně vyčistil a namazal, ale povedlo se mu prasknout sklíčko. Načež říkal, že to už tak bylo a udělal jsem si to sám. Takže, není hodinář jako hodinář a platí to asi u všech profesí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někteří rádoby hodináři vytáhnou kompletku /kus základny na které drží setrvačka/ a profouknou ji a tomu se prý říká kompletní servis :-) A Ti druzí rozeberou strojek do šroubku,vyčistí,namažou,seřídí a to za sto korun prostě udělat nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím,

potřebuji seřídit prim Sport II kalibr 68.4, dělá mi minutu do mínusu. Ale když jsem otevřel zadní víčko ejhle není popsané na kterou stranu je plus a kam mínus. Tušíte to někdo? Nechce se mi ztrácet čas metodou pokus omyl....

post-33168-0-45530900-1529133876_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jen tupé určení směru je lepší pochopit princip regulace - změnou činné délky vlásku.

Vlásek je koncem uchycený k můstku, o kousek dál na něm sedí zámek regulační páčky, a teprve od něj dál je činná, funkční část vlásku.

Zkracováním činné části vlásku (prodlužováním mrtvé části) se chod zrychluje, a naopak. Je to velmi jednoduché.

Mrkni na to i na netu, třeba tady.

http://hodinari.webzdarma.cz/regulace.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Na toto tema se v jednom topicu vyjadroval pan Manta, cituji tedy cely jeho komentar:

"Strojek nemá originální základní desku s označením kalibru 97, tahle deska je neznačená. Takže se jedná o stavbu z dílů nějakým zaměstnancem původního Eltonu. Pravděpodobně to bude plně funkční - jak píše prodejce, ale stejně to není původní kal.97, ale pouhý zbastlený strojek z dílů, takže hodnota by měla být podstatně nižší, než u skutečných originálů."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...