Přejít na obsah

Poradna PRIM


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 883
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 8 minutami, JR_2010 napsal:

Který konkrétně automat z Číny máš v Primkách na mysli?

Myslel jsem například kalibr 2867 v modelu Prim retro CZ. Hodinky se mi celkem líbí, ale tady na fóru je nedoporučují.  Prostě bych chtěl koupit pěkné Primky. Quartz nechci, mechanické vintage mají malý průměr a nechtějí se mi každý den natahovat a zbývá jen varianta automatu, nebo mechanického nátahu v novodobých Primkách. Které jsou ty top, když pominu Orlíky a podobné marketingové modely, které jsou skoro na ceně Omega, Breiling a podobných?

Má třeba smysl kupovat nové Diplomaty, které už mají pěkných 42 mm? Opět nevím jak je hodnocen kalibr Premium Slin 9015.

Nebo jsou tu třeba Prim Senátor, Prim Pilot, Prim Paprsek,  Prim Sport legenda

Přijde mi, že v bazarech a fórech se nové Primky příliš neprodávají, tedy si myslím, že je lidi ani moc nekupují. Z čeho je tedy firma živa? :)

Zajímalo by mě, který model z novodobých si už dokázal vypracovat nějaký kult, nějaký bestseller, aby to nebyl jen výstřel do tmy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Davidofs.cz napsal:

Myslel jsem například kalibr 2867 v modelu Prim retro CZ. Hodinky se mi celkem líbí, ale tady na fóru je nedoporučují.  Prostě bych chtěl koupit pěkné Primky. Quartz nechci, mechanické vintage mají malý průměr a nechtějí se mi každý den natahovat a zbývá jen varianta automatu, nebo mechanického nátahu v novodobých Primkách. Které jsou ty top, když pominu Orlíky a podobné marketingové modely, které jsou skoro na ceně Omega, Breiling a podobných?

Má třeba smysl kupovat nové Diplomaty, které už mají pěkných 42 mm? Opět nevím jak je hodnocen kalibr Premium Slin 9015.

Nebo jsou tu třeba Prim Senátor, Prim Pilot, Prim Paprsek,  Prim Sport legenda

Přijde mi, že v bazarech a fórech se nové Primky příliš neprodávají, tedy si myslím, že je lidi ani moc nekupují. Z čeho je tedy firma živa? :)

Zajímalo by mě, který model z novodobých si už dokázal vypracovat nějaký kult, nějaký bestseller, aby to nebyl jen výstřel do tmy. 

Původně jsi psal, že sháníš hodinky od Eltonu, proto jsem se ptal na ten automat z Číny, ale teď je jasný, že Ti Elton splývá s MPM, tak potom asi nezbývá, než se řídit vlídným doporučením Bosse a nebo to trochu přehodnotit a podívat se po nějakém second handu opravdu od Eltonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už to chápu, to je tím, že v tom je takovej zmatek když zase jenom Češi mají dvě značky, které se stejně jmenují a každou prodává někdo jiný. Pochopitelně mě šlo o Elton, ale tím že Primky znám jen ty vintage, tak nevím, které ty novodobé modely jsou ty správné. 

Dotaz je ten samý, jen je to myšleno na Elton a jeho modely v automatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak shrnu rychlé poznatky z www.prim.cz

nové Prim nikdo z druhé ruky neprodává proto, protože je má pouze hrstka majetných jedinců, kteří je mají zřejmě ve sbírkách. Vůbec pak nevím, jak firma Prim ekonomicky funguje, protože pokud hledám něco za 60-80tis, tak asi kouknu po něčem jiném, než je Prim

s mým rozpočtem 5-25tis. mám tak akorát na Prim Pilot, které se mě nijak zvlášť nelíbí, takže jsem asi uvízl na slepé koleji, nebo máte někdo nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 4. 2020 v 13:10, Davidofs.cz napsal:

tak shrnu rychlé poznatky z www.prim.cz

nové Prim nikdo z druhé ruky neprodává proto, protože je má pouze hrstka majetných jedinců, kteří je mají zřejmě ve sbírkách. Vůbec pak nevím, jak firma Prim ekonomicky funguje, protože pokud hledám něco za 60-80tis, tak asi kouknu po něčem jiném, než je Prim

s mým rozpočtem 5-25tis. mám tak akorát na Prim Pilot, které se mě nijak zvlášť nelíbí, takže jsem asi uvízl na slepé koleji, nebo máte někdo nápad?

Zajímavé, máš 5-25kczk rozpočet, ale za 60-80 se podíváš jinam. Tak buď Primky chceš, nebo chceš něco jiné, takže proč se ptáš tady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, vie mi niekto poradit na co sluzi na fotke cervene oznacena skrutka s takou "tyckou". Je iba v tomto type kalibra Prim (55, resp. typ 014). Ma to nieco spolocne so sekundovou rucickou? Lebo hodinky idu presne, len sekundovka niekedy "divne skáče" sem tam akoby aj o dva kmity a niekedy sa pozastavi...

Viete mi poradit? Co mam popripade a ako nastavit....

Vopred Dik za cenne rady.

Screenshot_2020-05-10-08-59-28-852_com.facebook.lite~2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jo, jo tohle bude asi citlivý problém, protože tohle viklání vteřinovky u těhle hodinek mám i po servisu hodinek u pražského "hodináře"!  Již k němu nechodím. Ten drátek má lehce brzdit vteřinovou osičku na které je kolečko s málo zuby a tady i běžná nebržděná zubová vůle způsobuje to značné viklání. Zatím jsem se neodvážil do toho sám šťourat, když to ani "prýhodinář" neodstranil.

Edit - překlep.

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

toto je přítlačná vzpruha nepřímo hnaného centrálního sekundového pastorku. Jde o to že pastorek je vlastně do stroje vložen pouze kvůli zobrazování sekund pomocí centrální vteřinové ručky a dále nepřenáší pohyb do žádného dalšího kola nebo pastorku. Tudíž není ničím bržděný a je volný. Z tohoto důvodu se u pastorku může naplno projevit mezizubní vůle, která by bez oné vzpruhy způsobovala trhaný pohyb sekundové ručky. To co se Vám děje je v důsledku špatně nastaveného přítlaku vzpruhy. Přítlak vzpruhy má totiž zásadní vliv na hnací sílu stroje, když je příliš velký, tak se značná část hnací síly pera ztratí v tření mezi vzpruhou a pastorkem a hodinky pak mají malou amplitudu. Špatně jdou. Důležité je správné namazání mezi vzpruhou a pastorkem, bez něho se nedá dosáhnout ideálního chodu a zároveň netrhaného pohybu SC ručky. Hodinář, který není schopen toto správně nastavit a provést, tak z důvodu toho, aby hodinky dobře šly,  si pomůže tím, že sníží přítlak vzpruhy na minimum a nebo zcela odstaví vzpruhu ze záběru s pastorkem, tím pustí veškerou hnací sílu do kroku a setrvačky a hodinky pak mají velkou amplitudu a krásně jdou. Samozřejmě na úkor toho, že SC ručka se pohybuje trhaně. Na obhajobu hodinářů musím podotknout, že zrovna tento stroj byl pouze rozšířením původního kalibru 50 a nevím to jistě, ale myslím si, že páni konstruktéři nepřizpůsobili sílu pera větším nárokům stroje na hnací sílu. Ještě zajímavost na závěr. Tento způsob používá do dnes například i IWC u svých 7 denních Big Pilot, kde nastavení vzpruhy má opravdu zásadní vliv na kvalitu chodu stroje. U těchto hodinek se, ale již nemaže, IWC používá na hřídeli SC ručky náboj ze samomazného plastu.

Kdyby Vás to opravdu trápilo, tak Vám se správným nastavením mohu pomoci, ale musel by jste si udělat výlet k nám do Jihlavy. 😊

Upraveno uživatelem ONYX servis hodinek
úprava slovosledu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...