Přejít na obsah

NOMOS limitka Ludwig ?Oberlehrer?


Sabbath

Doporučené příspěvky

Asi bych si je nekoupil, ale jako nápad mi to přijde moc dobrý. A i provedení se mi líbí. Oproti tě celkem syrovým Foritskám, co postoval People (a nic proti nim), jsou tyto Nomosy stále decentní a věrné svému čistému designu, ale se špetkou koření v podobě oné "malby křídou". Líbí se mi, že tu "malbu křídou" vzali pěkně od podlahy a nakřídované jsou nejen indexy, ale i číslice a i logo výrobce. za mne jednoznačně palec nahoru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych si je nekoupil, ale jako nápad mi to přijde moc dobrý. A i provedení se mi líbí. Oproti tě celkem syrovým Foritskám, co postoval People (a nic proti nim), jsou tyto Nomosy stále decentní a věrné svému čistému designu, ale se špetkou koření v podobě oné "malby křídou". Líbí se mi, že tu "malbu křídou" vzali pěkně od podlahy a nakřídované jsou nejen indexy, ale i číslice a i logo výrobce. za mne jednoznačně palec nahoru. 

Souhlasím. Nekoupil bych si je, ale líbí se mi. Fortisky jsou podle mě úlet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi prijdou strasne bezpohlavni, stejne jako vetsina nomosu. Mozna bych jeste zvazil cluby v automatu, je to celkem skoda - jinak je mi totiz nomos moc sympaticky. Je to asi neco jako pro me audi mezi auty, je to dobra znacka, solidne postavene a nevypada to uplne spatne, ale je to nuda.... Holt kazdy design vnima jinak, ty fortis mi prijdou treba zajimavejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi prijdou strasne bezpohlavni, stejne jako vetsina nomosu. Mozna bych jeste zvazil cluby v automatu, je to celkem skoda - jinak je mi totiz nomos moc sympaticky. Je to asi neco jako pro me audi mezi auty, je to dobra znacka, solidne postavene a nevypada to uplne spatne, ale je to nuda.... Holt kazdy design vnima jinak, ty fortis mi prijdou treba zajimavejsi.

Jistě, každý to ma jinak. Pokud by se líbilo všem to stejné, tak by to byla pravě ona nuda. Samozřejmě jako potrefená husa nemohu s bezpohlavním názorem na NOMOS souhlasit:-) Pro mne je NOMOS značka s nadčasovým designem a smyslem pro detail. Každý model je svébytný a originální a nejedná se o kopírku jiných modelů slavných výrobců. Viz. tisíce pokusů o napodobení Rolex Submariner apod.. Navíc u NOMOSu se jedná poctivou in-house produkci, kdy si zákazník kupuje hodinky s "příběhem" vzniklé v relativně malé manufaktuře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jistě, každý to ma jinak. Pokud by se líbilo všem to stejné, tak by to byla pravě ona nuda. Samozřejmě jako potrefená husa nemohu s bezpohlavním názorem na NOMOS souhlasit:-) Pro mne je NOMOS značka s nadčasovým designem a smyslem pro detail. Každý model je svébytný a originální a nejedná se o kopírku jiných modelů slavných výrobců. Viz. tisíce pokusů o napodobení Rolex Submariner apod.. Navíc u NOMOSu se jedná poctivou in-house produkci, kdy si zákazník kupuje hodinky s "příběhem" vzniklé v relativně malé manufaktuře.

A vse co jsi napsal je mi na nomosu sympaticke :) akorat design mi prijde nudny a na ruce uz uplne. Coz je samozrejme nijak nedegraduje, uz je sleduju dlouho a cekam na model co me konecne chytne :) Z meho pohledu tak na me pusobi spousta nemeckych vyrobcu. Ty auta to celkem vystihuji, vis ze jsou super a budou spolehlive a umi to udelat, ale chybi tam neco vyraznejsiho a temperamentniho :) proste v tom nevidim tu radost - je to strasne abstraktni a neumim to uplne popsat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vse co jsi napsal je mi na nomosu sympaticke :) akorat design mi prijde nudny a na ruce uz uplne. Coz je samozrejme nijak nedegraduje, uz je sleduju dlouho a cekam na model co me konecne chytne :) Z meho pohledu tak na me pusobi spousta nemeckych vyrobcu. Ty auta to celkem vystihuji, vis ze jsou super a budou spolehlive a umi to udelat, ale chybi tam neco vyraznejsiho a temperamentniho :) proste v tom nevidim tu radost - je to strasne abstraktni a neumim to uplne popsat :)

Nuda?! I toto ti prijde nudne napr... ? :eek:

post-29179-0-63344200-1453732874_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuda?! I toto ti prijde nudne napr... ? :eek:

Ted nevim jestli si to muzu dovolit napsat :) ale ja byl vzdycky uprimny, takze jo prijde.

Coz neni chyba nomosu samozrejme. U tohohle modelu mi nesedi barvy - hlavne ta svetle zeleno-modra? (ja jsem schopny ale rozeznat jen asi celkove pet barev, takze to taky muze byt uplne jina :)

A nelibi se mi ani ukazatel natahu, ale chapu ze pro spoustu designeru to bude super...

A tak nejak tam neni nic ceho bych se chytil. Je to moc sterilni , libili by se mi jine rucky, vterinovka je fajn. A je tam pro me nejak moc bile a bud trosku zmenit tvar pouzdra, nebo pridat aspon vyraznejsi korunku :)

Jo a teda jeste ty stezejky se mi timhle zpusobem libi jen u opravdu par modelu, napr. u hamilton navy pioneer.

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že je to velmi povedená limitka s detailním propracováním.

S podobným konceptem přišel Nomos v roce 2004 (také pro Wempe) jako ?silvestrovský? model s trochu roztřeseným, jakoby ručně načrtnutým charakterem ciferníku (včetně loga ? což, jako grafik, dokážu náležitě ocenit). Takhle provedené Tangente, které de facto shazují svůj elegantní koncept, bych fakt chtěl. Bohužel, vydali jen 100 ks, takže si valné naděje nedělám.

 

(Vedle Silvestrovského modelu je i Novoroční, s krémovým (bílým?) cifrem a černou kresbou.)

post-36431-0-52955700-1453737172_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Tea
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D :D ještě mohli udělat roztřesené i ručky :D :D  Tohle mi tak dobrý už nějak nepřijde, přesněji řečeno nápad pořád výtečný, ale provedení není tolik přesvědčivé - působí to na mě, že je to roztřešený naschvál, třeba 12 je vyloženě manýra. 

 

Ty fortisky jsou rovněž záživný a výživný - ale pomstil bych se učitelům a dal bych tam jednu utajenou chybu :D !!

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi prijdou strasne bezpohlavni, stejne jako vetsina nomosu. Mozna bych jeste zvazil cluby v automatu, je to celkem skoda - jinak je mi totiz nomos moc sympaticky. Je to asi neco jako pro me audi mezi auty, je to dobra znacka, solidne postavene a nevypada to uplne spatne, ale je to nuda.... Holt kazdy design vnima jinak, ty fortis mi prijdou treba zajimavejsi.

 

Hehe, 100 ludi, 100 chuti a je to fajn :) Ja mam naprikald velmi rad Nomos a design Audi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...