Přejít na obsah

Zprostředkování nákupu - nákupní centrum


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

protože už nějakou dobu řeším v práci problém, napadlo mě, se zkusit zeptat i zde.

 

Nepracujete/neznáte někoho kdo pracuje, nebo umí zprostředkovat nákup zboží, které je v akci např. Kaufland ve větším množství?

 

Samozřejmě dohoda, provize, může to být přes prostředníka, vše možné, ideálně přes PM.

 

Zeptat se v místě na konkrétní prodejně jsem zkoušel, vim že to jde, pokud někoho znáte a věří vám, ale nemám štěstí zatím nikoho přemluvit.

 

Jde mi o potraviny, kávu a alkohol.

 

Díky

 

Michal

 

 

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je ten problém že děláš v gastru a velkoobchody ti dodávají např. cukr za 12,30 bez DPH, zatím co je ten samý cukr v Kauflandu za 9,90 s daní, tak to nemá rešení.

Vyjma lítání x krát do Kauflandu.

 

Kaufland totiž vezme hodně zboží přímo od výrobce, jede přes vlastní logistické centrum a atraktivní položku dá v klidu za nákupní cenu nebo i do mínusu (plzeňské pivo například).

Jediná cesta jak to za ty ceny dostat je jít to tam nakoupit, což je časově a logisticky u větších objemů nesmysl.

 

Nebo jsem vedle se svou hypotézou ? ;)

 

Edit typo

Upraveno uživatelem tommas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kaufland jede u nějakejch položek do mínusu, aby přilákal stádo, který pak kupuje i jiný věci.

Problém tím dělá výrobcům, kterým pak volají jiní prodejci: "kaufland to prodává za 10, tak my to od vás taky chceme za 8". Blbě se to vysvětluje. A ti prodejci ti sice vědí, ale stejně volají, protože co kdyby - každej desetník dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ti to dělají tak že zaplatí někomu kdo jim těch 10 vozíků přiveze,

nebo si vyhlídnou prodavačku která jim pomůže naložit vozík paštik v akci ze skladu (v celých baleních), dá jí pětikilo, 200 prodavačka, 200 vedoucí a kilo skladník. Vietnamcovi to pak i provezou přes kasu bez přepočítávání. Viděl jsem to nedávno naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám gastro i retail :-)

 

Jasně, problematika lákaní "stáda" zákazníků na pár podrazenych položek mi je jasná, balíčky bonusů od dodavatelů, počítání netto cen, i následný tlak konkurence,že Kaufland prodává za 10 já já nakupuju za 12 a chci tedy nakupovat za 7 abych mohl prodávat tak taky, to mám každý den v práci.

 

Jasně, prodává do mínusu, omezuje množství pro jeden nákup, Ok. Ale jak to obejít?

 

Vietnamci... To si nechávám jako to poslední, protože dohoda s nimi není spolehlivá...

 

 

 

 

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cesta přes pokladny...jasně, to je na pár dnů a většinou stejně nemáš zajištěno, že seženeš alespoň nějaké rozumné množství, protože např

u nás to Vietnamcům rozmarkuji a následně naloží celé palety (já když jsem se ptal, tak to nejde, protože se to nesmí:-)

 

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ti to dělají tak že zaplatí někomu kdo jim těch 10 vozíků přiveze,

nebo si vyhlídnou prodavačku která jim pomůže naložit vozík paštik v akci ze skladu (v celých baleních), dá jí pětikilo, 200 prodavačka, 200 vedoucí a kilo skladník. Vietnamcovi to pak i provezou přes kasu bez přepočítávání. Viděl jsem to nedávno naživo.

Kde?? To mě zajímá...

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je ten problém že děláš v gastru a velkoobchody ti dodávají např. cukr za 12,30 bez DPH, zatím co je ten samý cukr v Kauflandu za 9,90 s daní, tak to nemá rešení.

Vyjma lítání x krát do Kauflandu.

 

Kaufland totiž vezme hodně zboží přímo od výrobce, jede přes vlastní logistické centrum a atraktivní položku dá v klidu za nákupní cenu nebo i do mínusu (plzeňské pivo například).

Jediná cesta jak to za ty ceny dostat je jít to tam nakoupit, což je časově a logisticky u větších objemů nesmysl.

 

Nebo jsem vedle se svou hypotézou ? ;)

 

Edit typo

Ne ne, jsi správně..

 

Cca 3 roky zpět jsem měl známého, který zvládl získat takto zboží cca za 20mega/rok..bohužel už není mezi námi:-(

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zkušenost z Kauflandu dobrou, ale jednalo se tedy o drogistické zboží. 

Příklad, měli v akci savo. Nechal jsem si od prodavačky (neboli těch vyskládávají zboží) zavolat vedoucího a zeptal se ho, jestli bysme mohli vzít vše, nebo třeba celou paletu. Řekl mi, že není problém a dal mi i na sebe číslo, že mám kdyžtak zavolat a že to nachystá. Byl to přímo nějaký vedoucí a nebyl žádný problém. Takže bych to zkusil podobně, přes vedoucího, i když je mi jasný, že to je asi vždy o člověku a možná, že u potravin to bude jinak, těžko říct. Píšu jen svoji dobrou zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kaufland jede u nějakejch položek do mínusu, aby přilákal stádo, který pak kupuje i jiný věci.

Problém tím dělá výrobcům, kterým pak volají jiní prodejci: "kaufland to prodává za 10, tak my to od vás taky chceme za 8". Blbě se to vysvětluje. A ti prodejci ti sice vědí, ale stejně volají, protože co kdyby - každej desetník dobrej.

To je přesný, to je moje práce:-)

 

Nejlepší je odpověď dodavatele , ale to si dotují sami, vždyť to víte, taky to delate...my nikdy, vy jim to musíte prodávat levnější!

 

 

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zkušenost z Kauflandu dobrou, ale jednalo se tedy o drogistické zboží.

Příklad, měli v akci savo. Nechal jsem si od prodavačky (neboli těch vyskládávají zboží) zavolat vedoucího a zeptal se ho, jestli bysme mohli vzít vše, nebo třeba celou paletu. Řekl mi, že není problém a dal mi i na sebe číslo, že mám kdyžtak zavolat a že to nachystá. Byl to přímo nějaký vedoucí a nebyl žádný problém. Takže bych to zkusil podobně, přes vedoucího, i když je mi jasný, že to je asi vždy o člověku a možná, že u potravin to bude jinak, těžko říct. Píšu jen svoji dobrou zkušenost.

A jak to bylo s placením? Šlo to přes kasu, dali ti účtenky (hodně moc účtenek:-) nebo jste si to museli rozložit na vícero nákupu (jednotlivých) ?

To je přesný, to je moje práce:-)

 

Nejlepší je odpověď dodavatele , ale to si dotují sami, vždyť to víte, taky to delate...my nikdy, vy jim to musíte prodávat levnější!

 

 

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct kolik toho potřebuješ, znám jeden velkoobchod s nápoji, boss sleduje akce speciálně Kauflandu,

a jeho obchoďáci jak jezdí po rajónech tak denně dovezou na firmu co je jim nařízeno.

Určité množství zboží se z toho dostat dá, třeba 6 lidí x 3 obchody za den x 1 nákup á 10 lahví

x 7 dní trvání akce = 1260ks, tedy 210 kartónů po 6ks bez stresu na rampě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to bylo s placením? Šlo to přes kasu, dali ti účtenky (hodně moc účtenek:-) nebo jste si to museli rozložit na vícero nákupu (jednotlivých) ?

 

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Čoveče, tak to už si nepamatuju, každopádně to šlo určitě přes kasu, ale jestli to bylo víc účtenek, tak to už teda neví, nechci kecat. Každopádně jsme to vzali najednou, nemuseli jsme víckrát. Ono už je to cirka 5-6 let, možná víc, takže už to v té paměti není, i když paměť mám jak Ostříž, tak tohle už si moc nevybavuju:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct kolik toho potřebuješ, znám jeden velkoobchod s nápoji, boss sleduje akce speciálně Kauflandu,

a jeho obchoďáci jak jezdí po rajónech tak denně dovezou na firmu co je jim nařízeno.

Určité množství zboží se z toho dostat dá, třeba 6 lidí x 3 obchody za den x 1 nákup á 10 lahví

x 7 dní trvání akce = 1260ks, tedy 210 kartónů po 6ks bez stresu na rampě ;)

Teda...toho budu znát :-) svět je hrozně malej :-)

Ale tohle není špatný nápad, alespoň na nějakou část zboží by to šlo...

 

 

 

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...