Přejít na obsah

Koupě nového Notebooku


Doporučené příspěvky

Můžete mi prosím poradit jaký Notebook koupit pro dceru na střední škole, aby měl HHD 1TB, Windows 10 64bit a aspoň trochou slušný výkon, aby po chvilce neztratil a byl celkově k ničemu. Kdyby měl 8.1, tak nevím jak ho přeinstalovat. Cenu mám připravenou 12 000 kč, max.13 000 kč. Děkuji za rady, postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Řešíme něco podobného a asi vítěz:

https://www.tsbohemia.cz/acer-aspire-v13-black-aluminium-v3-371-37zy-nx-mpgec-009-_d231714.html

Preference- spíš menší a lehčí, takže 13"  jako ideál. Teda pro 1. ročník VŠ- humanitní, čili spíš texty a pod než výpočty.

K tomu externí disk, a asi dokoupit trochu paměti.

Ten disk je pravda menší, ale naco tahat "vše v jednom", mladá to má obkouklé a ono to u nich na právech funguje- "víš, ale všichni ho mají" 

IT ti , v této ceně řekne jediné- kup co se ti líbí..

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíme něcopodobného a asi vítěz:

https://www.tsbohemia.cz/acer-aspire-v13-black-aluminium-v3-371-37zy-nx-mpgec-009-_d231714.html

Preference- spíš menší a lehčí, takže 13" jako ideál. Teda pro 1. ročník VŠ- humanitní, čili spíš texty a pod než výpočty.

K tomu extermní disk, a asi dokoupit trochu paměti.

To je právě spíše už nad cenou, kterou do toho nechci dávat a s 1/8 HHD. Upraveno uživatelem revue gt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim jak moc pomuzu svoji troskou do mlyna ale na ebay jsou slusne nove notebooky dell s mezinarodni zarukou.

momentalne nejsem schopen rict jak je to v segmentu 12-13 000 (sam jsem hledal neco konkretniho s trosku jinyma pozadavkama)

dobre u dellu je ze jakmile mam ten notebook v ruce staci zavolat na jejich lokalni podporu a prepsat ho na sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výkonostně asi fajn ale dovedeš si to představit nosit každej den do školy? Zvlášť pokud seš drobná holka?

 

Na střední se do školy NTB nenosí ;-)

 

Předpokládám, že ho bude mít doma, nebo ho jedou za týden poveze ne internát.

 

A pokud by ho měla tahat, tak bych vzal větší tablet s W10 + pouzdro s klávesnicí a bt myš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíme něco podobného a asi vítěz:

https://www.tsbohemia.cz/acer-aspire-v13-black-aluminium-v3-371-37zy-nx-mpgec-009-_d231714.html

Preference- spíš menší a lehčí, takže 13"  jako ideál. Teda pro 1. ročník VŠ- humanitní, čili spíš texty a pod než výpočty.

K tomu externí disk, a asi dokoupit trochu paměti.

Ten disk je pravda menší, ale naco tahat "vše v jednom", mladá to má obkouklé a ono to u nich na právech funguje- "víš, ale všichni ho mají" 

IT ti , v této ceně řekne jediné- kup co se ti líbí..

Nechci být špatným prorokem, ale s Acer mám jen tu nejhorší zkušenost a nejsem sám. Naopak stařičký HP ntb Compaq nx7400 přežil několik Acerů, v každodenním zápřahu (office, net, Adobe design suite atd.) funguje cca od roku 2006. HP mi obecně drží životností a spolehlivostí nejlépe. V poslední době jsem mile překvapený i z produktů Asus. Zajímavé ntb má i Dell, ale zkušenost jen s XPS, tak nevím moc co nižší řady. Jeden levnější máme např. pro sekretářku a v doku jede s výstupem na monitor sedm dní v týdnu na běžné office programy, net, aspi, datovky atd. Pekné malé ntb má i Lenovo např. v řadě IdeaPad. Ale Acer bych zkrátka po předchozích zkušenostech nebral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My chronomagoři (a státní správa) tolik milujeme "stanovování limitů", které pak u svých milášků obratem velkoryse překračujeme, abychom mohli následně lamentovat nad bídnou "resale value" - a nedochází nám že právě aplikace "limitů/závazků" u věcí kterým prd rozumíme nás přímo vede k utrácení za hlouposti...

Revue_gt, jestli toužíš po věci která spolehlivě "ztratí hodnotu a bude celkově k ničemu", uval svých 13 tisíc za číňana našeptaného ze zbozi.cz a nech dceru trpět... Protože ten 1TB gramec s W10/64 Ti utáhne i 7 let starej bazarovej veterán.

 

Apropos, zeptal ses už dcery co by si sama představovala? 

  • Jestli nevadí že těžká 15" kraksna jí po 3 hodinách provozu scípne, tj. bez nošení nabíječky a šráků ani ťuk?
  • Že výkon přenosných počítačů od dob vymření netbooků nelimitují procesory, ale přítomnost HDD?
  • Jestli bude po nocích stahovat TB filmů, nebo jen sledovat na facebůčku svou vlastní popularitu?
  • Bude tu věc (žádoucí) nosit do školy, nebo bude ležet doma (což umí i desktop/AIO s obrazovkou u které se nebude hrbit)?
  • Potřebuje dnes k životu a studiu vůbec nějaké Windows 10? A potřebuje vůbec počítač?
  • Nezužitkovala by na střední spíš lehoučkej iPad s celodenní výdrží a nebo lepší telefon?
  • ... 
  • .. 
  • .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My chronomagoři (a státní správa) tolik milujeme "stanovování limitů", které pak u svých milášků obratem velkoryse překračujeme, abychom mohli následně lamentovat nad bídnou "resale value" - a nedochází nám že právě aplikace "limitů/závazků" u věcí kterým prd rozumíme nás přímo vede k utrácení za hlouposti...

Revue_gt, jestli toužíš po věci která spolehlivě "ztratí hodnotu a bude celkově k ničemu", uval svých 13 tisíc za číňana našeptaného ze zbozi.cz a nech dceru trpět... Protože ten 1TB gramec s W10/64 Ti utáhne i 7 let starej bazarovej veterán.

 

Apropos, zeptal ses už dcery co by si sama představovala? 

 

  • Jestli nevadí že těžká 15" kraksna jí po 3 hodinách provozu scípne, tj. bez nošení nabíječky a šráků ani ťuk?
  • Že výkon přenosných počítačů od dob vymření netbooků nelimitují procesory, ale přítomnost HDD?
  • Jestli bude po nocích stahovat TB filmů, nebo jen sledovat na facebůčku svou vlastní popularitu?
  • Bude tu věc (žádoucí) nosit do školy, nebo bude ležet doma (což umí i desktop/AIO s obrazovkou u které se nebude hrbit)?
  • Potřebuje dnes k životu a studiu vůbec nějaké Windows 10? A potřebuje vůbec počítač?
  • Nezužitkovala by na střední spíš lehoučkej iPad s celodenní výdrží a nebo lepší telefon?
  • ... 
  • .. 
  • .

Ale jo, bavil jsem se o tom, ona chodí už do 3. ročníku na střední a bude muset potom jít min. na 3 roky dál a ve škole už teď pořád požadují nějaké prezentace, zpracované na pc, úkoly chodí domů emailem na stáhnutí do pc. O té 10 jsem uvažoval já, aby chvíli vydržel s podporou, na starém stolním pc mám XP a už ho nepodporují s aktualizací. Samozřejmě bude stahovat i různé blbosti, o tom si nedělám iluze, ale co poslouchám známé, tak jím 5stovka už nestačí a dokupuji externí. Doma mám tablet ASUS a tam toho moc nezpracuje. Uvažoval jsem o koupi někde v ALFĚ, ALZE, OKAY, EXASOFTU, případně podle Vaším rád. V telefon moc nevěřím, protože by ho tahala pořád sebou ven a jak ji znám, tak nevím jakou by měl trvanlivost. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je ve třeťáku, tak jí může být kolik, 18? V tomhle věku bych to nechal na ní, ať se taky trochu sama rozhoduje. Sám tomu asi taky moc nerozumíš a zbírat rady po všech čertech není nejlepší cesta, když vlastně ani nevíš, co holka bude vytvářet a s čím pracovat. Dej jí na stůl třináct palackejch a ať se s tím nějak popere. On jí s tim nějakej třídní frajer určitě zadarmo rád pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 13 palackejch bych jí koupil jetej Macbook Pro 13" (2010-2011 cca), ideálně už s SSD nebo se to dá celkem snadno vyměnit.

Updaty řešíš max. jednou do roka a nic se (většinou) nepodělá. Výkonově naprosto dostačující ještě na několik let a poslední Office už podle ohlasů taky běží velmi dobře. Zbytek už zvládne určitě sama :)

 

Namátkou třeba tenhle. Sice bez SSD, ale to je dneska investice kolem litru a prodejce třeba něco sleví:

http://macforum.cz/viewtopic.php?f=23&t=21529

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 13 palackejch bych jí koupil jetej Macbook Pro 13" (2010-2011 cca), ideálně už s SSD nebo se to dá celkem snadno vyměnit.

Updaty řešíš max. jednou do roka a nic se (většinou) nepodělá. Výkonově naprosto dostačující ještě na několik let a poslední Office už podle ohlasů taky běží velmi dobře. Zbytek už zvládne určitě sama :)

 

Namátkou třeba tenhle. Sice bez SSD, ale to je dneska investice kolem litru a prodejce třeba něco sleví:

http://macforum.cz/viewtopic.php?f=23&t=21529

Má požadavek, samostatnou numerickou klávesnici :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...