Přejít na obsah

Koupě nového Notebooku


Doporučené příspěvky

Jakozto uzivatel jak win tak mac tak bych se pro mladou holku asi macu vyhnul. Pokud by to byl jen net a text a tabulky, tak budiz. Pokud bude muset pouzivat i nejake jine programy, co dostanou zadane ve skole, tak to muze byt problem.

Na numerickou klavesnici bych se taky vyprdl. Zbytecne to ntb zvetsuje a ta normalni je pak vetsinou vyosena, vcetne touchpadu. Pokud pise vsema deseti, tak si na psani cisel nahore zvykne hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak schválně, copak asi za "jiné programy dostanou zadané ve škole"? Na rozdíl od vysokých neznám moc tuzemských středních škol, které by měly k rozdávání licence na cokoliv komerčního na osobní počítače studentů - a troufly by si jejich pořízení vyžadovat po rodičích, aniž by existovala bezplatná (a typicky multiplatformní) alternativa. A pokud pominu těch vzácných pár oborů (ne typicky holčičích - strojařina, elektro) kde se programuje/navrhuje ve Windows-only prostředích, tak co podstatného na widlích je a na macu k tomu neexistuje protikus a nebo alternativa?

 

Odpověď "vytváření zástupců v průzkumníku" a nebo "vyhledání fejsbůčku v modrém éčku - seznamu internetu" neberu - ale jinak mě to zajímá, opravdu a bez ironie...  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na střední se dělá max office a co jsem si tak všiml, tak se to jede i na vysokých a stejně to pak v praxi nikdo neumí :(

 

výuka informatiky je prostě průser a nikdo s tím nic nedělá, hlavně že se furt biflují dějiny  :mummy:

 

A doporučovat někomu s omezeným rozpočtem jabko je docela zlomyslné, takhle pak holka bude nutně potřebovat do "rodinky" ještě iPhone, iPad, iTV....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vejšce (informtika) jsem si vystačil s jabkem, akorát kvůli .NET jsem virtualizoval vidle. Pravdou je, že ve "třídě" jsem byl za exota, asi jako na obrázku, akorát inverzně...http://www.playandroid.com/wp-content/uploads/2012/01/Acer-Vs-Apple-702x336.jpg

Upraveno uživatelem Leclerc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak schválně, copak asi za "jiné programy dostanou zadané ve škole"? Na rozdíl od vysokých neznám moc tuzemských středních škol, které by měly k rozdávání licence na cokoliv komerčního na osobní počítače studentů - a troufly by si jejich pořízení vyžadovat po rodičích, aniž by existovala bezplatná (a typicky multiplatformní) alternativa. A pokud pominu těch vzácných pár oborů (ne typicky holčičích - strojařina, elektro) kde se programuje/navrhuje ve Windows-only prostředích, tak co podstatného na widlích je a na macu k tomu neexistuje protikus a nebo alternativa?

 

Odpověď "vytváření zástupců v průzkumníku" a nebo "vyhledání fejsbůčku v modrém éčku - seznamu internetu" neberu - ale jinak mě to zajímá, opravdu a bez ironie...  :cool02:

Ja v zadnem pripade netvrdim, ze to nemuze fungovat, jen osobne bych se proste do toho nepoustel. Jak pises, ze na Macu na vse existuje protikus nebo alternativa, tak to samozrejme existuje, ale kolikrat je strasnej opruz to hledat a pak jeste zjistovat, jak presne to funguje, abych dosahl stejneho cile jako na Win verzi.

Pokud jde o MS Office, pro Mac ho musi dokoupit. Kdyz jsem naposledy kupoval pocitac s Win, tak zakladni verze tam byla predinstalovana, pokud si dobre pamatuju. Nevim, jak je to ted. Open Office nebo Libre Office funguje pomerne dobre pro zakladni ukony, ale o rozhozenem formatovani, makrech a Visual Basic blbustkach se asi rozepisovat nemusim. Navic ani MS Office pro Mac neobsahuje Access nebo Project, ktere jsme na skole pouzivali.

Kdyz jsem jeste studoval, tak nam profesor nebo zkusenejsi spoluzak nekolikrat doporucil treba free programy, ktere jsme mohli pouzit na ruzne ukony (namatkou si vzpominam nejake notepady nebo jak se to jmenovalo, ve kterych jsme psali jednoducha cviceni). Asi to neni nic, co by se nedalo najit na Mac nebo pouzit nativni aplikace, ale zase to muze byt opruz.

Pokud slecna studuje nejaky humanitni obor, napada me treba ASPI, nevim, jestli je i pro Mac.

A posledni vec co zminim je uplne se znovu naucit ovladat pocitac. Nastaveni jine, postupy co jak funguje jsou jine, instalace a odinstalace aplikaci jina. Nerikam ze slozitejsi, ale spousta veci se tam resi jinak. Vsechno by melo byt jednodussi, ale z te jednoduchosti obcas rostu i na iPhonu.

Uzavrel bych to tim, ze pokud se jedna o internet, textovy editor a tabulkovy editor, tak je to vice mene jedno. Pokud by slo at uz ted nebo do budoucnosti o neco slozitejsiho, tak bych zustal u Win. A popravde nejradsi u Win7. MBPro mam jako soukromy pocitac a jsem z nej nadseny, v praci jsem ale zatracene rad, ze pouzivame Lenovo s Win.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Access ani Project nedostaneš "spolu s počítačem", ani jako součást některého ze základních/studentských balíků - leda by ti tam nějaký dobroděj šoupnul cracklé verze. Dnes bývají předinstalované maximálně Office 365 (Word/Excel/PPT/Utlouk) formou měsíčního shareware - a potom "plať lumpe!!!"

A i když Access a Project stojí "jen pár tisíc", která střední škola by si troufla po studentech vyžadovat pořízení něčeho podobného? Pokud se tyhle věci někde učí, tak z multilicencí na školním železe - to je jak "trvat na naftě do rodinnýho auta, protože v robotě jezdím s traktorem". 

 

Když si odmyslím virtualizaci (a zde taky nejradši Win7), tak ASPI (proč ne radši Beck-Online bez omezení na nějakou platformu?), MS Access i MS Project (tuším 2010?) by na Macu měly běžet i pod WINE...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim access a project mas samozrejme pravdu, jen nevim, jestli existuji verze pro mac jako obecne. Vzdy jsem videl jen standardni balik a nikdy se po tom nepatral, tak netusim.

Ja ti ani nevim, proc se vlastne dohadujem Vyzkouset Mac je urcite super zkusenost a stoji to za to. Jen mi proste prijde, ze v CR je jednodussi a levnejsi zustat u win. Apple funguje dobre jako ekosystem s iphonem, ipadem atd. Tady kdyz se hledi na cenu do 13tis, tak si myslim, ze Apple neni dobra volba. Tot vse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

revue gt kup něco menšího, pěknýho (třeba červenýho, nebo jinak barevnýho, jestli se jí to líbí), lehkýho, novýho, třeba i kolem 9000 s normálním hadrem a vyměň ho případně za SSD a třeba i přikup paměť, když už do toho chceš dát 13000. Normální hadr Ti (jí) pak zbude doma třeba na skladování dat nebo zálohu (na co sebou furt tahat 1 GB dat a pak o ně třeba někde přijít). Vyhnul bych se asi Aceru, s tím mám taky špatnou zkušenost, jak tu už někteří psali. Dobrou mám naopak s Lenovem a HP. Kolem týhle ceny budou ty parametry těch strojů plus mínus stejný a určitě nebudou běžného studenta uživatele nijak omezovat či limitovat, pujde spíše o spolehlivost značky (blbej kus se dá ale koupit od všeho). Soustředil bych se asi trochu na velikost / váhu a výdrž baterie (nějaký rozumný kompromis - 17" je na tahání fakt velká a těžká a 10" na práci a pravidelné využití asi fakt malá, aspoň na mě). Osobně si myslím, že pro začátek by ani nebylo třeba investovat tolik.

 

Edit: S Windows.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastaralej starej střep s trapně ošizenou pamětí i diskem a nejbídnějším LCD, i v bazáru bys za bůra sehnal lepší - tohle chtěls slyšet?  <_<

 

Právě jsem dočistil 7 let starej krám od HP sousedce, škoda že už jsem ho vrátil a neudělal si fotku - protože kromě rychlejšího AMD CPU co v tom měla to byla přesně stejná noční můra (mobilní Radeon, stejně mizernej panel, taky jenom 4GB/500 - ale hlavně že na tom měla 64 bitové okenice). HP jsou nestoudná hovada, jestli tohle dodnes prodávají - ale jak zpíval klasik: každý zboží má svýho kupce...  -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastaralej starej střep s trapně ošizenou pamětí i diskem a nejbídnějším LCD, i v bazáru bys za bůra sehnal lepší - tohle chtěls slyšet?  <_<

 

Právě jsem dočistil 7 let starej krám od HP sousedce, škoda že už jsem ho vrátil a neudělal si fotku - protože kromě rychlejšího AMD CPU co v tom měla to byla přesně stejná noční můra (mobilní Radeon, stejně mizernej panel, taky jenom 4GB/500 - ale hlavně že na tom měla 64 bitové okenice). HP jsou nestoudná hovada, jestli tohle dodnes prodávají - ale jak zpíval klasik: každý zboží má svýho kupce...  -_-

 

Jo, jsi hodnej :-) , ale co mě s.re, že nedokážu aktivovat windows. Má to ty svá čísla po sedmi, ale do kolonky se jich vejde jen šest a jsem nahranej a to samé s wi-fi, mám pro PC, Tablet a mobil změněno heslo a do noťasu je dlouhé, hlava mi to nebere :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvůj popis problému moc nechápu, opisuješ ty správné údaje? A s tou wifi máš možná zvolené jiný klíč zabezpečení.

Všechny ty čísla toho klíče jsem si opsal, zkontroloval a tel. volal na aktivaci. Tam mi bylo řečeno že klíč má skupiny čísel buď po 6, nebo 7. Já je mám po 7 a jakmile jsem je začal zadávat, tak po šestém mě to už v kolonce nepustilo dál. A té wi-fi mám stopro dobré heslo, protože jsem ho nedávno zadával jednomu do mobilu, aby si mohl něco stáhnout. V noťasu je max. délka 8 znaků a já ho mám delší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HP znovu skóruje a je to hned za 2 body!

1) Ony v tom ty okenice ani nebyly předaktivované na kód v BIOSu? 

2) Co se délky klíče u WiFi týče, záleží na tom jaké zabezpečení používáš (normální lidi mají WPA2) - ale protože HP nejspíš očekává 10 let zavržený WEP, musíš to v těch jejich zbastlených ovladačích najít sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Mac jsem nebyl moc spokojený a předtím jsem vždy kupoval HP kvůli jejich popisu na výdrž baterky. Při třetí koupě HP už jsem si řekl, že je to zbytečné přplácení za značku - baterky v tom odejdou stejně rychle jako v jiných značkách. Nyní mám už rok Dell s dotykovým displejem a win 10 - zatím spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pratele,

 

dovolim si vyuzit toto jiz zalozene vlakno a pozadat vas o konzultaci pri vyberu noveho laptopu pro dceru (tretak gympl s planem budouciho studia VS).

A abych predem eliminoval rady at si vybere sama, tak vas mohu ujistit, ze urcite bude mit hlavni slovo ona.

Berte to tak, ze ani jeden nejsme znalci, jen uzivatele, a ja tak trochu asistuji, pac mam moznost kde se zeptat a taky to financuju, ze? :-)

 

A ted k veci:

Na co to potrebuje? Tak klasicky - hledani informaci, tvorba prezentaci, office ukoly, atd, atd.

Na co to chce a hlavne dale vyuzije? Filmy, filmy, filmy, takze hlavne zvuk a predevsim obraz.

Jak by mel vypadat? Vaha je jeden z klicovych parametru, displej staci do 14 palcu, koukame uz asi spise na SSD (ze?), disk 128-256 (vice je uz v dobe cloudu a externich ulozist, myslim, zbytecne). Jo, at je to trochu pekny, taky (jako kovovy, ouzky a tak...)

Mirime nekam okolo 20k, ale neco ?nad? neni No Go...

 

A ted to zamotam.

Dnes mame vsichni vokna.

Ja s pani sluzebni Lenovo ThinkPad, starsi holka Asus Zenbook, mladsi (pro tu to vybirame) dojizdi HP ProBook.
Co se mobilu a tabletu tyce, jsme vsichni na jabku. Dlouhodobe.

 

A nyni to klicove:

Tusim, ze by rada Mac vyzkousela. Tam bychom mirili na MacBook Air 13? Retina 128GB.


Kdyz jste to zde probirali naposledy, znelo to celkem pozitivne:

Nepotřebuje herní ntb ani výkonný pracovní nástroj. Takřka všechny rozumné základní ntb na trhu zvládnou net, office aplikace, filmy atd. Koukni se v showroomu na aktuální modely, zkus ergonomii, vyber velikost, co se bude holce líbit vzhledově a hotovo. Potenciálním problémům předejdeš volbou značky... ono jich až tak moc k výběru není. Nevím proč potřebuješ pro osobní užití nejnovější operační systém. Nedělej z toho raketovou vědu. Do pěti let si stejně bude vybírat nejspíš nový.

 

Hodnocení značek ntb dle odborných recenzí vypadá zhruba takto (různé weby mají +- podobný výsledek):

Best-Worst-Brands-2015-chart-final.jpg

Podívej se např na web LAPTOPMAG klidně můžeš všechny produkty na trhu zkoumat několik měsíců.

Nebo budeš vycházet z faktu, že to už někdo udělal za tebe a na výše zmíněném zdroji si výsledky hodnocení vyfiltruješ např.:

- nejlepší laptopy obecně

- nejlepší laptopy pro studenty

- nejlepší laptopy pod 500 USD

... podle značky atd.

nebo PCADVISOR


Pri pohledu na stejny web dnes to zase ale vypada jinak:

https://www.laptopmag.com/articles/laptop-brand-ratings

 

Kdyz se (laicky, samozrejme) snazim porovnat dalsi moznosti, jsem s tim Macem v cene porad o ctvrtinu vyse.

https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=NL243c10a;NT358f60b;NA618p56;HPBN1009s25;NA626c28a;

Dival jsem se na podobne parametry, recenze a hodnoceni.

Urcite tam neco chybi a uvitam pripadne tipy.

 

A ted babo rad.... 
Zkuste nas, prosim, z toho vymotat a nejak nasmerovat pres relevantni argumenty.

 

Moc diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Co koupit Mac z druhé ruky ? Prodejen je na to specializovaných dost, upřímně mám docela roupy něco takovýho zkusit, momentálně používám Lenovo R500, ještě s Windows Vista, už je to stařeček, pořizoval jsem si ho když jsem šel na vysokou, takže rok 2009, vobčas už to musím zapínat na dvakrát, protože napoprvý to hlásí fan error. Nepotřebuju nic extra, běžný kancelářský software, internet, photofiltre, přehrávání videa. Iphone používám spokojeně asi 4 roky ale s Macy mám zkušenost 0, vzhledem k mýmu použití nemá cenu kupovat novej, ale nevím jestli koupit třeba 5  let starej stroj má smysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...