Přejít na obsah

Koupě nového Notebooku


Doporučené příspěvky

Macy jsou celkem v klidu, dlouho drzi aktualizace i na starsi modely a funguji bez problemu. Na druhou stranu na bazarovej stroj  - 5 let starej mi prijdou ty ceny nesmyslny. Ale záleží jaký jsou preference, osobně když někdo chce ntb za málo peněz, tak mu obvykle koupím ThinkPad T440p - 14" obrazovka, vyměním v něm HDD za SSD a rozšířím ramku na 12GB k tomu windows 10 a dělá co má (kancelář, internet, videa, starší photoshopy) a ještě pár let bude - celkem za cca 6k.

Upraveno uživatelem Trňák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 19 minutami, Trňák napsal:

Macy jsou celkem v klidu, dlouho drzi aktualizace i na starsi modely a funguji bez problemu. Na druhou stranu na bazarovej stroj  - 5 let starej mi prijdou ty ceny nesmyslny. Ale záleží jaký jsou preference, osobně když někdo chce ntb za málo peněz, tak mu obvykle koupím ThinkPad T440p - 14" obrazovka, vyměním v něm HDD za SSD a rozšířím ramku na 12GB k tomu windows 10 a dělá co má (kancelář, internet, videa, starší photoshopy) a ještě pár let bude - celkem za cca 6k.

👍 přesně tak to dělám i já

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 4. 2020 v 15:43, Murphy97 napsal:

Pratele,

 

dovolim si vyuzit toto jiz zalozene vlakno a pozadat vas o konzultaci pri vyberu noveho laptopu pro dceru (tretak gympl s planem budouciho studia VS).

A abych predem eliminoval rady at si vybere sama, tak vas mohu ujistit, ze urcite bude mit hlavni slovo ona.

Berte to tak, ze ani jeden nejsme znalci, jen uzivatele, a ja tak trochu asistuji, pac mam moznost kde se zeptat a taky to financuju, ze? 🙂

 

A ted k veci:

Na co to potrebuje? Tak klasicky - hledani informaci, tvorba prezentaci, office ukoly, atd, atd.

Na co to chce a hlavne dale vyuzije? Filmy, filmy, filmy, takze hlavne zvuk a predevsim obraz.

Jak by mel vypadat? Vaha je jeden z klicovych parametru, displej staci do 14 palcu, koukame uz asi spise na SSD (ze?), disk 128-256 (vice je uz v dobe cloudu a externich ulozist, myslim, zbytecne). Jo, at je to trochu pekny, taky (jako kovovy, ouzky a tak...)

Mirime nekam okolo 20k, ale neco ?nad? neni No Go...

 

A ted to zamotam.

Dnes mame vsichni vokna.

Ja s pani sluzebni Lenovo ThinkPad, starsi holka Asus Zenbook, mladsi (pro tu to vybirame) dojizdi HP ProBook.
Co se mobilu a tabletu tyce, jsme vsichni na jabku. Dlouhodobe.

 

A nyni to klicove:

Tusim, ze by rada Mac vyzkousela. Tam bychom mirili na MacBook Air 13? Retina 128GB.


Kdyz jste to zde probirali naposledy, znelo to celkem pozitivne:


Pri pohledu na stejny web dnes to zase ale vypada jinak:

https://www.laptopmag.com/articles/laptop-brand-ratings

 

Kdyz se (laicky, samozrejme) snazim porovnat dalsi moznosti, jsem s tim Macem v cene porad o ctvrtinu vyse.

https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=NL243c10a;NT358f60b;NA618p56;HPBN1009s25;NA626c28a;

Dival jsem se na podobne parametry, recenze a hodnoceni.

Urcite tam neco chybi a uvitam pripadne tipy.

 

A ted babo rad.... 
Zkuste nas, prosim, z toho vymotat a nejak nasmerovat pres relevantni argumenty.

 

Moc diky!

Ahoj. Pokusím se odpovědět z pohledu BFU uživatele, který už používá výhradně NB od roku 2003, tuším...

1. jak moc to bude přenášet? 2x týdně z domova na intr/kolej, nebo každý den to tahat s sebou do školy, knihovny, atp.? Pokud by to měl měl být opravdu přenosný počítač, tak limit je pro mě <2kg bez zdroje a <15".

2. s výše uvedeným souvisí mechanická odolnost. Pro mě je to jedna z nejvýše prioritních položek. Ostatně na misích v písku jsem neviděl nikoho používat Apple, Acer, atp. Pokud ponecháme stranou Toughbooky a jejich klony, tak většina z nás měla ThinkPady, Dell Latitude, HP Elitebooky. Stejně tak okukuji pracovní notesy servisáků našich nemocničních přístrojů - opět ThinkPady, Delly Latitude, Toshiba. Proč asi? S tím souvisí i kvalita klávesnice, protože je neobvyklé pokud se u NB s pořádným šasi prohýbá klávesnice, opačně to ale neplatí. Tuhost víka a pantů - mně třeba vadí vakl v pantech, pokud se prohýbá víko a za hrozný nešvar posledních let považuju honbu za co nejmenšími rámečky a nejtenčími víky = panel leží skoro na klávesnici => otlačené klávesy na panelu.

3. opravdu se chce dívat na filmy na něčem <14"? Zkusila si to? Já mám 13,3" a je to na hraně. Pokud se musím dívat na rtg a zároveň k tomu něco psát, dal bych království za každý další palec šířky ;) dále věnuj pozornost technologii panelu. TN panel bych dnes už nebral. Otázka lesklý/mat - pokud to bude mít jen na indoor aktivity, tak lesk. Na cokoli venku mimo budovu je lesk peklo.

4. disk bych volil jednoznačně SSD. Zatím jsem u mých NB nepozoroval zásadní úbytek kapacity, chybové sektory a další problémy, s kterými se potýkaly SSD na začátku. Kapacita >128GB cokoli, zbytek se dá dohnat buď externím diskem, nebo později výměnou disku za větší. 8GB RAM je minimum, pokud budeš kupovat něco s 8GB, tak by to mělo mít 1 volný slot na rozšíření. Stran procesoru bych to moc neřešil, pokud nebude dělat výpočty, atp. Grafika stačí integrovaná. Reproduktory na každém notebooku stojí za prd, buď sluchátka nebo externí repro.

5. baterie - pro mě podstatné, protože potřebuji 6+ hodin mimo elektriku. Optimálně možnost výměny baterky za chodu, ale pro 90% populace je to zbytečnost. Pokud s tím nebude chodit, nebo bude blízko zásuvky, tak si myslím, že teenager výdrž na baterku řešit nebude. Nicméně chce-li se na tom dívat na filmy, tak to je baterkožrout.

6. exteriér nedovedu posoudit, jsem stará konzerva a nic jiného než černou krabici bych neskousnul. Jen pozor, ne všechno jevící se hliníkové zeshora je hliníkové i ze spoda. Viz Acer Swift.

Asi jsem výjimka mezi zdejšími slovutnými členy, ale poslední roky jdu cestou nákupu repasovaných NB se zárukou. Kupuju si starší top modely, vyměním baterku, dohromady jsem v tom za cca. 10tkč bez DPH a dokud to funguje, funguje. Když padne (na druhou stranu musím říct, že z cca. 11ks, které mi zatím prošly rukama, umřel na interní chorobu jen jeden - asi odešla grafika, na polytrauma 1 a zbytek jsem věnoval vždycky nějaké charitě) tak padne, koupím si za podobnou cenu jiný a jede se dál. V současné době používám ThinkPad X200 s Lubuntu na práci v terénu a na mise, v CZ a nemocnici T450s s W10. Oba přišly bez baterky na něco mezi 7-8tkč. 

Zvaž, jestli nezkusit cestu repase viz výše. Pokud by slečna trvala na novém a limit byl 20kkč s DPH, tak bych se podíval buď na ThinkPad 14 (8GB RAM, 256GB SSD, i5, cca. 19kkč s DPH), nebo Acer Swift (má ho moje sociální manažerka, takže tam je i onen neuchopitelný female factor. Cena od cca. 13kkč s DPH výš). Dell Latitude začínají na cca. 18kkč, jinou řadu než Latitude nedoporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...