Přejít na obsah

Jak se nastavuje alarm u SNA411 Quartz?


Sova

Doporučené příspěvky

Zdravím

Už asi přes 6 let mám tyto Seika SNA411. Jsou to takový flajtky, Breitling look:-)

 

Z návodu jsem vůbec nepochopil jak se nastavuje a spouští alarm. Jednou mi zvonil, ale já vůbec nevím jak sem toho docílil...

Poradil by někdo?

Upraveno uživatelem Jaromír Sýkora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel mi alarm nezvoní, nevím proč.

Podle návodu dám korunku do druhé polohy,mačkám druhé tlačítko ( B )na požadovaný čas alarmu. Ale alarm pak nezvoní. Ciferníček alarmu nepochopitelně jde s ručičkami hodin a posouvá se...:-(

 

Něco sem našel na netu ale moje angličtina má mezery:-/

 

Set the Alarm
  • Pull the small knob on the lower right-hand side of the watch (crown 2) out until you hear two clicks.

  • Turn crown 2 clockwise until the current time is set on the small alarm window on the watch face.

  • Push crown 2 in one click. Press and hold the button on the lower left-hand side of the watch until the desired alarm time is reached in the alarm window.

  • Press crown 2 on the lower right-hand side of the watch back in to the side of the watch.

  • Engage the alarm by pulling crown 2 out one click. The alarm will sound for 20 seconds at the appointed time. To stop the alarm, push the crown 2 knob back into the side of the watch.

Upraveno uživatelem Jaromír Sýkora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ahoj, mám podobný problém. Koupil jsem Seiko ssc075 a po zazvonění budíku mi ciferník jede zároveň s hlavním časem, ale o dvě minuty pozadu. Někde jsem se dočetl, že se tento ciferník dá použít i jako duální čas. Poraďte někdo, kde sehnat český návod. Díky

post-41899-0-61464900-1457262855_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje ssc 075 budík nastavují tak, že povysunu korunku do první polohy a zmáčknu spodní pravé tlačítko. Ciferník se rozeběhne a navolím si čas. Korunku poté zasunu zpět. V přesně daný čas se budík normálně spustí. Potom mi ciferník jede společně s hlavními ručičkami, ale o dvě minuty pozadu což už nevím proč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

pokusím se pokud možno srozumitelně vše popsat krok za krokem.

 

  1. Nejdříve asi test zvuku buzení. Korunku vytáhněte do prvního cvaknutí. Stiskněte tlačítko "A" na dobu delší jak 3 sekundy. Zvuk bude slyšet při stisknutém talčítku.
  2. Nastavení buzení. Buzení nemá 24 hod. formát! Proto je potřeba nejdříve synchronizovat hlavní čas a buzení. To provedeme tak, že korunku vytáhněte do druhého cvaknutí. Seřiďte čas budíku na stejnou polohu hlavního času. Seřízení provedete stisknutím talčítka "B". Pokud tlačítko držíte budou se ručičky pohybovat rychle. Když máte seřízeno a ručičky ukazují, jak na hlavním tak duálním cifru stejný čas, tak korunku zacvakněte. Máme synchronizovaný čas. Buzení už můžeme konečně nastavit. Korunku vytáhněte do prvního cvaknutí. Stisknutím tlačítka "B" navolte čas buzení a korunku zacvakněte. A je to :) Buzení vypnete stisknutím tlačítka "A" nebo "B".

Tak snad jsem to popsal dobře :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Byl jsem u hodináře a bylo mi sděleno, že se alarm pokazil. Když jsem ho požádal že bych jej chtěl spravit, tak mi řekl ať se na to vykašlu. no už do toho hodinářství nepůjdu...

Řešil někdo takový problém?Jaká může být cca. cena opravy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem u hodináře a bylo mi sděleno, že se alarm pokazil. Když jsem ho požádal že bych jej chtěl spravit, tak mi řekl ať se na to vykašlu. no už do toho hodinářství nepůjdu...

Řešil někdo takový problém?Jaká může být cca. cena opravy?

Tipuji, že cena strojku a montáž+demontáž+wr test.

 

Celý strojek stojí 70 USD + pošta

https://www.esslinger.com/genuine-seiko-watch-movement-7t62-quartz-movements-overall-height-5-8mm/

 

Celé hodinky stojí na skywatches 300 USD + pošta + dph

 

https://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-sna411p1-chronograph-tachymeter-200m-pilot-watch-sna411.htm

 

Pokud ti to nějaký hodinář přehodí, tak máš vyhráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...