Přejít na obsah

Omega Seamaster "Soccer Timer"


ctvrtek

Doporučené příspěvky

Ahoj ,

 

Jsem vlastníkem těchto hodinek Omega. Podle obrázků jsem zjistil že to je zřejmě typ

Omega Seamaster "Soccer Timer"

 

Hodinky jsou po mém dědovi, který je kupoval někdy v 70tých letech.

 

Hodinky jsou funkční ,ale mají již celkem poškrábané sklo.

 

 Hodinky byli dlouho používány a řemínek není původní.

 

K hodinkám mám i originální krabičku viz foto a někde ještě založený původní účet k hodinkám.

 

 

Chtěl bych se zeptat na nějáké informace o těchto hodinkách a jaká je přibližně možná cena těchto hodinek ?

 

Jsem v tomto oboru uplný nováček.

 

 

Děkuji předem za odpověď a za cenné informace

 

 

post-41680-0-03805400-1454787376_thumb.jpg

post-41680-0-48168400-1454787423_thumb.jpg

post-41680-0-26156600-1454787465_thumb.jpg

post-41680-0-66880700-1454787496_thumb.jpg

post-41680-0-18523500-1454787537_thumb.jpg

post-41680-0-88891000-1454787565_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát děkuji za reakce , hodinky prodávat nehodlám jen mě zajímalo s čím mám co dočinění  , hodinky každopádně zůstanou doma jako památka na mého dědu .

 

Nemáte někdo nějáký tip na jak píšete odborníka který by hodinky pomohl zrenovovat ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidávám ke gratulacím. Hodinky se prodávaly v síti Klenoty v polovině sedmdesátých let a stály tehdy 4.200,- Kčs. To byl zhruba dvojnásobek tehdejší průměrné mzdy. K hodinkám originálně patří černý kožený řemen, který se od šířky 22 mm u pouzdra zužuje k přezce v šířce 16 mm. Vypadá to hnusně. 

 

EDIT: Jen dodávám, že to byl jeden z mála, ne-li jediný model Omega chronografů, které se u nás prodávaly. Prodalo se jich u nás hodně, o tom svědčí i počet dochovaných kousků, které na tomto fóru mezi uživateli kolují (já je mám taky). To ale nic nemění na tom, že to jsou krásné a ceněné hodinky. 

 

Takhle vypadá kompletní balení:

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/64899-omega-seamaster-soccer-timer-1969-1970/page-8&do=findComment&comment=1391191

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mockrát děkuji za reakce , vidím že základna fanoušků je opravdu velká .

 

Myslíte že má cenu hodinky nechávat nějákým způsobem renovovat nebo je lepší je nechat v tomto stavu ?

 

Jsem z Královehradeckého kraje , takže pokud byste věděli o nějákém hodináři který by byl schopný hodinky zrenovovat ,byl bych moc rád.

 

Hodinky určitě zůstanou doma na prodej se nechystám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renovace určitě. Nejde jen o vzhled, jde i o strojek, který potřebuje čas od času servis. Budeš se divit, co je s takovými hodinkami slušný hodinář schopný udělat. S dobrými hodináři je to ale dnes problém. Je jich málo a jsou zavalení prací. Oficiální servis by problém nebyl. Počítej ale s cenou kolem 18ti tisíc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...