Přejít na obsah

Explorer / Superocean / Grand Seiko


Doporučené příspěvky

Potřeboval bych ani ne pomoci s výběrem, ale pomoc s prohlédnutím si hodinek naživo. Žádné nejsou v ČR běžně na krámě, protože se buď už nedělají, nebo nevozí. Poté, co mne některé objekty platonické lásky naživo za srdce nevzaly (IWC Ingy 3239 :() si nelajznu pořídit je naslepo.

 

Oč mi konkrétně jde:

Rolex Explorer 114270 (modernizovaná 36mm verze), alternativně aspoň jiný ocelovo-černý/šedý/modrý Oyster popř. Datejust modernějšího data výroby v 36mm, v tomto případě raději se zubatou lunetou a bez designových vylomenin. Nicméně zatím silně preferuji Explorery. 39mm né, ty jsem viděl a neberou mne proporce

Breitling Superocean Heritage 38 v černé(!)

Grand Seiko SBGR053 nebo SBGR023 (černá klasika s průhledem či bez)

 

 

Pokud je někdo máte / o někom víte / viděli jste je někde v Praze v bazaru, uvítám kontakt resp. chvíli vašeho času. Kafe/pivo jde samozřejmě na mne. Kdybyste mi někdo prodat Royal Oaky za cenu uvedených, ozvěte se taky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se ještě jinak, je nějaký markantní rozdíl v otěruvzdornosti oceli mezi B. a Rolex? Vycházím ze zkušenosti s blátoocelí levnějších Seiko, kde Spirity vypadaly po půl roce jako předchozí Tissoty o polovinu levnější po 7 letech denního nošení. Paradoxně i titan od Citizenu je tvrdší než tohle. Někde jsem četl, že 906L je právě hodně měkká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se ještě jinak, je nějaký markantní rozdíl v otěruvzdornosti oceli mezi B. a Rolex? Vycházím ze zkušenosti s blátoocelí levnějších Seiko, kde Spirity vypadaly po půl roce jako předchozí Tissoty o polovinu levnější po 7 letech denního nošení. Paradoxně i titan od Citizenu je tvrdší než tohle. Někde jsem četl, že 906L je právě hodně měkká.

Podívej se na inzeráty jetých RLX tady na fóru a můžeš si udělat představu. 904L je v tomhle směru lepší, než 316L, ale zase to není tak, že by na nich nebylo pak vůbec nic :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se pak pochlub:-) A čím jsou ty 39 fail? Mě přijdou perfektně vyvážený, ideální velikost.

Naprosto souhlas, 39 je super!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Težko se to vysvětluje, pocitově mi přišel cifr moc prázdný a proporcema luneta-cifr-pouzdro to nebylo ono. Prostě jiskra nepřeskočila, jak u ženských :) 36mm byl na ruce luxus. Zatím jsem nosil právě 39-42, ale v tomhle případě jsem musel sáhnout po těch menších.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...