Přejít na obsah

Certina DS Podium Chronograph GMT C001.6


Doporučené příspěvky

Milane, jeste otazka. Jsou to opravdu GMT nebo ta rucicka v tom subciferniku je jenom na zobrazeni 12/24h casu? Jakym zpusobem se nastavuje?

Dik za info.

Je to GMT ,vcera jsem to zrovna nastavoval,jelikoz normalne mam UK cas a chtel jsem tam mit jeste CR cas......a nastavuje se to tak,ze - Korunka musí být vytažená do polohy III

           - Stisknutí tlačítka A ( coz je tlacitko nad korunkou )vyvolá pohyb ve směru hodinových ručiček

           - Stisknutí tlačítka B (tlacitko pod korunkou )vyvolá pohyb proti směru hodinových ručiček

            -Každé stisknutí tlačítka odpovídá 10 minutám.

           -Každé dlouhé stisknutí (> 1 s) odpovídá 1hodině.

 

 

...kdyz jsem to vcera nastavoval,tak me tak napadlo,ze jsem si mozna mel koupit hodinky ,kde je ten GTM ukazany lepe...hodinky kde jsou zobrazeny dva druhy casu :) ..ale zadne jsem nevidel,ani nevim jestli se takove delaji? Nevis nahodou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je tedy korunka v poloze III, tak jejim otacenim nastavujes i klasicky cas, ne? Tim padem kdyz se hybe klasicka hodinova rucka, tak se hybe i GMT a tu pak jen doladis prislusnymi tlacitky jak jsi popsal? Chapu to spravne?

 

Jinak hodinky s dvema a vice casy se delaji a je jich nekolik druhu. Kvarcove zacinaji na na par stovkach a pak jdou ceny samozrejme vys a vys. Jednim z prikladu muze byt Casio, kdy mas raficky, ktere zobrazuji jeden cas a potom displej, kdy ti zobrazuji jiny cas v digi podobe. Nebo potom GMT hodinky primo s gmt rafickou, treba Rolex GMT Master nebo Rolex Explorer II. Vis co? Asi na nejakem prehledu zapracuju a posli ti link.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je tedy korunka v poloze III, tak jejim otacenim nastavujes i klasicky cas, ne? Tim padem kdyz se hybe klasicka hodinova rucka, tak se hybe i GMT a tu pak jen doladis prislusnymi tlacitky jak jsi popsal? Chapu to spravne?

 

Jinak hodinky s dvema a vice casy se delaji a je jich nekolik druhu. Kvarcove zacinaji na na par stovkach a pak jdou ceny samozrejme vys a vys. Jednim z prikladu muze byt Casio, kdy mas raficky, ktere zobrazuji jeden cas a potom displej, kdy ti zobrazuji jiny cas v digi podobe. Nebo potom GMT hodinky primo s gmt rafickou, treba Rolex GMT Master nebo Rolex Explorer II. Vis co? Asi na nejakem prehledu zapracuju a posli ti link.

Kdyz povytahnes tu korunku do polohy III tak s ni uz nehybes...mackas jen tlacitko A nebo B a tim nastavujes cas u GMT...........Kdyz by jsi otacel korunkou v poloze III tak nastavujes klasicky cas,nema to vplyv na GMT,je to docela zajimave poresene.

 

 

A dekuji za vysvetleni,jdu se na ty Rolexy podivat..to budou jine palky financni :)))) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to popsal do noveho vlakna. A dovolil jsem si pouzit jednu z tvych fotek, ale neboj, zminil jsem te tam :-)

Mrkni sem pro prehled: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/93764-hodinky-s%C2%A0du%C3%A1ln%C3%ADm-ukazatelem-%C4%8Dasu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedaaa to cubrnim,ze tak rychle jsi to dal hodromady,je videt ,ze se v tom vyznas a jsi velmi sikovny :) Mimochodem ,dekuji za zminku :) potesilo :) Jdu si to jeste ted vse procist at jsem zase o neco vic moudrejsi a diky Tobe zase budu o neco vice znalejsi v oboru hodinek,dekuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni za co. Ja se prave snazim cist a ziskavat informace. Bohuzel vetsinu z tech modelu jsem ani nemel v ruce. Musim to co nejdriv napravit. Ale prave jsem si rikal, ze takove shrnuti by bylo fajn, at to clovek nemusi hledat po kouskach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...