Přejít na obsah

Hodinky s duálním ukazatelem času


AndyAaron

Doporučené příspěvky

Diky ...ked som nad tým sám dumal tak mi napadlo ze posun pri false-gmt sa riesi posunom gmt rucky . To ale neriesi preklapanie datumu a to že gmt rucka ukaze lokalny cas.

 

Takisto ma vôbec nenapadlo ze GMT hodiny sa nosia doma s oboma hodinovymi rucickami prekrytými ked som doma.

 

Teraz chapem ze true gmt majú vyhodu pri castejsim meneni cas pasiem...napr po-pi v maroku a víkend Nemecko ...priklad z našej fy.

 

Inak posluzi dobre aj false-gmt na sledovanie 2 cas pasiem

 

Diky

 

 

Aby sa tohoto niekto náhodou nechytil. Nikde nie je povedané, že doma máš mať všetky zóny nastavené na doma. Býva tu aj pomerne často zmieňované (v iných vláknach), že GMT ručička má ukazovať domáci čas, čo je tiež volovina. Má ukazovať ten čas, ktorý chcem aby ukazovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ako uz bolo povedane - ked sa hybes po svete, najlepsie su true gmt. ked si na jednom mieste ale potrebujes viac casovych zon - gmt (Airmany). Ja to tak praktizujem a funguje to :)

 

Najlepsie hodinky by boli Airmany s true GMT kalibrom a dvoma 24h stupnicami - tie by to dokazali oboje. Bohuzial take nie su a asi ani nebudu. Najblizsie su tomu true gmt GS SD, tam ale nie je aretovana luneta takze smola, no..

 

k zonam kde je posun o nie celu hodinu: gentleman to potrebuje maximalne raz-dvakrat za zivot. Neexistuje dovod, kvoli ktoremu by clovek chcel cestovat do Dilli druhykrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako uz bolo povedane - ked sa hybes po svete, najlepsie su true gmt. ked si na jednom mieste ale potrebujes viac casovych zon - gmt (Airmany). Ja to tak praktizujem a funguje to :)

 

Najlepsie hodinky by boli Airmany s true GMT kalibrom a dvoma 24h stupnicami - tie by to dokazali oboje. Bohuzial take nie su a asi ani nebudu. Najblizsie su tomu true gmt GS SD, tam ale nie je aretovana luneta takze smola, no..

 

k zonam kde je posun o nie celu hodinu: gentleman to potrebuje maximalne raz-dvakrat za zivot. Neexistuje dovod, kvoli ktoremu by clovek chcel cestovat do Dilli druhykrat.

Kukni na Airman Double 24. To je skoro to co spominas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ani neviem, no... to su predsa normalne "untrue gmt" akurat hlavny cas je 24h namiesto 12h, a gmt rucka s dvoma 24h stupnicami = dokopy ukazu tri casy. Toto maju vlastne kazde poriadne Airmany GMT. Mam A 17 aj SST-06 a poskytuju tu istu sluzbu. Ale ked cestujes, a lokalny cas chces vidiet na hlavnom cajgri, toto ponastavovat je zabava. to je proste par minut na letisku, mobil s aplikaciou world time, a vrtis korunkou jak najaty. Ked ide do toho zmena datumu, alebo zimny letny cas, to je este bonus navyse. U true GMT to za akychkolvek okolnosti nastavis stojac nad pisoarom a este si pri tom hvizdas bohemian rapsody. Problem je ze vacsina true gmt kalibrov ma len jednu 24h stupnicu (myslenu ako home time), a mne by sa tam ziadali dve na sposob Airmanov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kukni na Airman Double 24. To je skoro to co spominas :)

citaj pozorne :goof: 

 

inac ja som sa uz z GMT hodiniek vyliecil. teraz prisiel cas na worldtimer

 

tak ani neviem, no... to su predsa normalne "untrue gmt" akurat hlavny cas je 24h namiesto 12h, a gmt rucka s dvoma 24h stupnicami = dokopy ukazu tri casy. Toto maju vlastne kazde poriadne Airmany GMT. Mam A 17 aj SST-06 a poskytuju tu istu sluzbu. Ale ked cestujes, a lokalny cas chces vidiet na hlavnom cajgri, toto ponastavovat je zabava. to je proste par minut na letisku, mobil s aplikaciou world time, a vrtis korunkou jak najaty. Ked ide do toho zmena datumu, alebo zimny letny cas, to je este bonus navyse. U true GMT to za akychkolvek okolnosti nastavis stojac nad pisoarom a este si pri tom hvizdas bohemian rapsody. Problem je ze vacsina true gmt kalibrov ma len jednu 24h stupnicu (myslenu ako home time), a mne by sa tam ziadali dve na sposob Airmanov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citaj pozorne :goof:

 

milacku, ja citam pozorne. ale to nie je ani nahodou "skoro to iste". to je ako keby si mi predaval kona slepeho na jedno oko, ved "to je koň skoro taky ako chceš, effendi, tó je ózaj mály rosdiel, effendi, aj cena je dobra".. :)
 
 

citaj pozorne  :goof:

 

inac ja som sa uz z GMT hodiniek vyliecil. teraz prisiel cas na worldtimer

 

az taky velkopodnikatel este nie som - tri zony bohate stacia. + kolko je hodin doma vediet aj tak nepotrebujem - tu uz davno zastal cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze sve posledni cesty mimo nasi zonu mam jednu historku. Potreboval jsem se otocit tam a zpet mezi Boise (ID) a Portlandem (OR) a letel jsem tam v nedeli 13. brezna rano v 6 hodin. Tak jsem si dal budik na pul pate, domluvil si na hotelu taxika na 4:45, nastavil budika na mobilu na 4:30 a sel spat. Jeste mi kolega z Portlandu vecer psal mejl, at si nezapomenu o hodinu preridit cas na hodinkach. Mne naprosto nedoslo, kam miri a jen jsem mu napsal, ze jasne, Idaho vs. Oregon je hodina rozdil, odlet lokalni cas, prilet lokalni cas, zadnej problem, mam to v pazi...

 

No a pipa budik, koukam na vsechny svoje troje hodinky na nocnim stolku i holtelovy budik (nerizeny radiem) a vidim 3:30. Rikam si, co je to za blbost, jsem celej rozlamanej po 4 hodinach spanku, proc me ten mobil budi o hodinu driv nez jsem chtel. Prece me nemuze budit podle casu v cilovy destinaci, to je nejaka blbost. Trvalo mi asi 10 minut, nez mi doslo (s pomoci guuglu samozrejme), ze se v noci menil cas ze zimniho na letni...

 

Ale ked cestujes, a lokalny cas chces vidiet na hlavnom cajgri, toto ponastavovat je zabava. to je proste par minut na letisku, mobil s aplikaciou world time, a vrtis korunkou jak najaty. Ked ide do toho zmena datumu, alebo zimny letny cas, to je este bonus navyse. U true GMT to za akychkolvek okolnosti nastavis stojac nad pisoarom a este si pri tom hvizdas bohemian rapsody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravim vsechny,

 

toto budiz muj prvni prispevek do Chrono fora :) poridil jsem nedavno Zeppelin 7680-1 (Lufthansa shop, za majle :) ), ikdyz jsem si spis dlouho slintal nad predstavou automatu. tydle quartzy disponuji zajimavou funkci referencniho casu (pretoci rucky alarmu pri nastavovani casu v druhe poloze korunky). GMT to nejni ale prijde mi to celkem pouzitelne pri castem cestovani mezi zonami, korunka nema na ref cas vliv (nastavuje se spodnim knopfem), byt pro castejsi kontrolu to neni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GMT hodinky som doteraz nemal, uvažoval už som o niečom na cestovanie, buď Airman 17, alebo Hamilton Jazzmaster Traveler GMT 2. U tých druhých som dokonca zvažoval tunning, zameniť ciferník, alebo otočnú vnútornú lunetu zo striebornej verzie do čiernej, aby som dosiahol kontrast. U obidvoch je 200 m WR na cestu ideál a pritom dobrý pomer cena/kvalita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny,

 

toto budiz muj prvni prispevek do Chrono fora :) poridil jsem nedavno Zeppelin 7680-1 (Lufthansa shop, za majle :) ), ikdyz jsem si spis dlouho slintal nad predstavou automatu. tydle quartzy disponuji zajimavou funkci referencniho casu (pretoci rucky alarmu pri nastavovani casu v druhe poloze korunky). GMT to nejni ale prijde mi to celkem pouzitelne pri castem cestovani mezi zonami, korunka nema na ref cas vliv (nastavuje se spodnim knopfem), byt pro castejsi kontrolu to neni...

Hod sem fotky nebo odkaz do chlubirny. Nejlepe oboje.

Jinak ja uz GMT vzdal a pockam si bud na Omegu nebo GMT Master II.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Nejsem si uplne jist (nejsem na to odbornik, ani jsem gmt jeste nemel v ruce a ani nenastavoval), ale chapu to tak, jak jsi to napsal.. :-)

Slaved (original) GMT - nejstarsi a mechanicky nejjednodusi zpusob, kdy gmt rucka je pevne sprazena, nejde samostatne nastavit, je to vlastne jen 24 hodinovy ukazatel jdouci polovicni rychlosti a kdyz jedu do ciziny, tak nastaveni lokalniho casu resim jednoduse otocnou lunetou, hodinova rucka pak ukazuje stale domaci cas.
• domaci cas - hodinova
• zahranicni cas - gmt +povinna luneta

Office (falsed) GMT - gmt rucka je samostatne nastavitelna, ale hodinova rucka neskace po hodinach, ale klasicky jako pri nastaveni beznych hodinek, nejbeznejsi zpusob, jedna se o ruzne upravy beznych hodinovych strojku.. hodinova rucka zobrazuje domaci cas a gmt rucka zahranicni.. vhodne pro kancelarske krysy pracujici se zahranicim, kdy v pracovni dobe sleduji GMT rucku a pak se jde odpoledne na pivo podle hodinove rucky, ukazujici domovsky cas..
• domaci cas (nejcastejsi) - hodinova
• zahranicni cas - gmt
• treti pasmo- pripadna luneta

Traveller's (true) GMT - gmt rucka je samostatne nastavitelna a k tomu hodinova rucka je nastavitelna po hodine bez rozhozeni minut.. lokalni cas si tak zobrazuju pomoci rychle nastavitelne hodinove rucky (v prirozenem hodinkovem zobrazeni) a GMT rucka ukazuje domaci cas.. pripadna luneta muze ukazovat dalsi treti pasmo.. idealne cas milenky, aby pravidelny cestovatel se v tom neztratil.. :-)
• domaci cas - gmt
• zahranicni cas (nejcastejsi) - hodinova
• treti pasmo- pripadna luneta







Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to presne jak jsi popsal.

Za sebe musim rict, ze jsem vzdy patral po true gmt, ale to bylo jeste v casech, kdy jsem vic cestoval. Tam se mi hodila skakajici hodinovka.
Ted, kdyz sedim v Praze, tak me spis zajimaji jine zony a tam je opravdu lepsi false/office, kdy na gmt raficce si muzu nastavit jake chci pasmo bez zastaveni hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem zahlidl pojem caller gmt.. jakoze variantne pro office gmt.. :-) asi jakoze pro ty, co volaji po svete..

Ja bych snad bral i ty puvodni jednoduchy slaved gmt.. uvidime, co to seiko vystreli do sveta v lete.. natvrdo nastaveny cas a obcas pro zabavu si jen pohrat s lunetou a sledovat mista v cizine..

Jak se tedy nastavuje gmt rucka u true gmt? Hodinova skace, ale jak gmt.. jdu hledat video.. :-) tim samostatne nastavitelna jsem hlavne myslel jakoze nezavisle na hodinove.. abych to odlisil prave od toho slaved gmt..



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz to vidim.. jak to lepe popsat.. u true gmt rucka je pri nastavovani tedy sprazena s nastavenim casu bezne hodinove, ale pak si nasledne hodinovou odskaces.. takze jen u office gmt je plne nezavisle nastavitelna... tak snad takhle :-)



https://www.youtube-nocookie.com/embed/AoEUhmJr93k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...