Přejít na obsah

MONTBLANC 1858 Chrono Tachymeter Blue


Snow

Doporučené příspěvky

MONTBLANC ? 1858 Chronograph Tachymeter Blue Limited Edition

 

Příspěvky o Montblancu připichuji na fórum s čím dál tím menší chutí. Dnes názorně uvidíte proč. Úžasně mě s.ere, jak se před pár lety, ano, dá se říct, ve světě hodinek, bezvýznamný Montblanc veze na zádech mé milované Minervy :wub:  :wub: . Ještě si pamatuji, když Minerva prodávala krásné chronography a najednou jako když utne, její super strojky se objevily v Montblancu a tím pádem se Montblanc rázem vyšplhal mezi elitu.

Vůbec jsem nezaznamenal co se vlastně Minervě stalo, kdy zkrachovala, pořád vypadala celkem v pohodě. Ovšem její účetní jsem nebyl.

 

 

Celkově jsou ty hodinky nádherné, takový prototyp klasických chronographů z let dávno minulých s pořádným strojkem. Jen škoda toho nápisu na číselníku. Měl tam být výrobce strojku. (Ještě navíc jsou modré a já tuhle barvu na číselníku miluju.)

 

 

TECHINCAL SPECIFICATIONS
 

MONTBLANC ? 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition 100

 

Ident. 114086
 

Movement:

Montblanc Manufacture Calibre MB M16.29 - to je drzost, jak uvidíte

Type of movement: Manually wound monopusher chronograph with tachymeter scale

Chronograph: Monopusher with column-wheel and horizontal coupling

Dimensions: Diameter = 38.4 mm; height = 6.3 mm

Number of components: 252

Number of jewels: 22

Power reserve: Approx. 50 hours

Balance wheel: Screw balance, diameter = 14.5 mm; moment of inertia = 59 mg.cm2

Frequency: 18,000 vibrations/hour (2.5 Hz)

Balance spring: With Phillips terminal curve

Plate: Rhodium-plated German silver with circular graining on both sides

Bridges: Rhodium-plated German silver with ?Côtes de Gen?ve?

Going-train: Gold-plated, faceted arms, diamond-polished surfaces

 

Montblanc%2BManufacture%2BCalibre%2BMB%2

Je k tomu potřeba ještě něco dodávat ????

 

 

 

Displays:

Central hours and minutes

Small seconds at 9 o?clock

Chronograph?s elapsed-seconds hand in the centre of the dial?s

Counter for 30 elapsed minutes at 3 o?clock

Tachymeter scale

 

Exterior

 

Case: Stainless steel

Crystal: Scratch-resistant and antireflective domed sapphire crystal

Back: Screwed stainless steel back with inset pane of sapphire crystal

Dimensions: Diameter = 44 mm; height = 13.15 mm

Water-resistance: 3 bar

Crown: Stainless steel with Montblanc emblem in raised relief

Push-piece: Chronograph monopusher integrated into the crown

 

Dial:

Blue dial with Super-LumiNova?-coated* Arabic numerals

Gold-plated luminescent hour-hand and minute-hand H

istorical Montblanc emblem at 12 o?clock

Tachymeter scale around the dial circumference

 

Strap:

Blue alligator-skin strap with stainless steel pin buckle

 

Limited Edition: 100 

 

(*Super-LumiNova? is not a trademark registered by Montblanc)

 

 

MONTBLANC%2B%25E2%2580%2593%2B1858%2BChr

 

 

MONTBLANC%2B%25E2%2580%2593%2B1858%2BChr

 

 

MONTBLANC%2B%25E2%2580%2593%2B1858%2BChr

Krása, že  :wub:  :wub:  :wub:  ??

 

 

MONTBLANC%2B%25E2%2580%2593%2B1858%2BChr

 

 

MONTBLANC%2B%25E2%2580%2593%2B1858%2BChr

 

 

MONTBLANC%2B%25E2%2580%2593%2B1858%2BChr

 

 

 

zdroj - http://watchesseven.blogspot.cz/2016/02/montblanc-1858-chronograph-tachymeter.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bezvýznamný Montblanc veze na zádech mé milované Minervy :wub:  :wub: . Ještě si pamatuji, když Minerva prodávala krásné chronography a najednou jako když utne, její super strojky se objevily v Montblancu a tím pádem se Montblanc rázem vyšplhal mezi elitu.

 

Nechci být pesimistický, ale myslím si, že mimo nás - insiders, nikdo Minervu nezná. Montblanc je v dnešní době firma vlastněná skupinou Richemont (Vacheron Constantin, JLC, Piaget, Panerai atd.) a je jasné, že se pokouší dělat pořádné hodinky. Minervu v roce 2000 koupil nějaký Ital, který skončil v krachu. Richemont to v roce 2006 koupil a řekl bych, že to je jediný důvod, proč ještě vidíme logo Minerva alespoň na strojích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci být pesimistický, ale myslím si, že mimo nás - insiders, nikdo Minervu nezná. 

 

Ne, ne, ne. To mi, prosím, neříkej. I když vím, že máš pravdu, sejde z očí, sejde z mysli. Hodinky budou znát za chvíli leda tak sběratelé a nebo Ti, kteří Minervu milovali pro dokonalost a nesmírnou estetiku. A když už ničeho jiného, tak strojků. Pravdou zůstává, že po prodeji značky do Itálie se chronography staly méně výraznymi a začaly čím dál tím víc ztrácet svou tvář a staly se poplatnými poměrně nízkému levelu , ale POŘÁD TO BYLA MINERVA :wub:  :wub:  :wub:

 

 

Jen na okraj, velmi by mě zajímalo, kolik lidí zde na chronomagu vůbec Minervu zná ???? Obávám se, že jak to tak už hodně, hodně z povzdálí sleduji, tak asi poměrně málo :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure: , což je velmi smutné na úzce vyhraněném a specializovaném fóru, které je určené hoši PRIMÁRNĚ hodinkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

To je tak, když se dá dohromady plnící pero a šicí stroj - máme tu hodinky !! 

 

Tenhle chronograf je asi to nejlepší, co jsem od MB v poslední době viděl, až tedy na to logo, jak již píše kluk jak buk a taky to, že ručka sčítače nemá červenou šipčičku. Ten strojek tomu ovšem vévodí - čumím, jakej je to macek, pomaloběžka , bude mít i skvělý zvuk - nezapře ten šicí stroj ........ to byly držáky !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Thesis -  souhlasím se vším co jsi napsal. Parádní hodinky s jedinou chybou na ciferníku by mělo být Minerva a ne MB. Strojek je              nádhera.

                     MB mě nějak hodinkově odpuzuje, asi osobní antipatie. Hory miluju, ale pero ani hodinky MB si asi nikdy nekoupím.

 

Navíc to psí hovínko mezi Mont a Blanc se mi fakt nelíbí. :-)

Upraveno uživatelem Dali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Moc tady toho o MB není,tak si dovolím přidat příspěvek sem... Doufám, že vás tím neurazím.

V roce 2018 na SIHH předvedli docela parádu (za mě) a údajně navázali na MINERVU (jen reprodukuji, co jsem četl).

Zde je odkaz: https://deployant.com/review-montblanc-timewalker-manufacture-chronograph/

 

A já jsem si je pořídil :-), za mě povedený chronograf. Kalibr in house 25.10, krásný rotor z wolframu ve tvaru volantu a nádherný kožený tah, ručně šitý

post-44637-0-77353000-1579613667_thumb.jpg

post-44637-0-82581000-1579613677_thumb.jpg

post-44637-0-79061000-1579613687_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...